Jump to content


Potreban DAC na probu, do 1000 evra polovan


Bujodrag

Recommended Posts

19 minuta ranije, patason said:

m2tech-ovci protiv Ainvader-ovaca........kakva slucajnost da je bas takav rezultat bio.:lol:

a ja mislio na slusanje kad je bio Aleksandar,ZokiZU,Vlada,ti i ja.....

Ne, ne... to je bilo vece inspirisano "group buy" mogucnoscu.

Tada, to vece. smo probali i Younga kao DAC/Preamp. Tu je IA u dve stnd alone kutije = DAC zsebno i Preamp zasebno bio ocekivano i jasno bolji. I takodje ocekivano, mnogo skuplji. 

p.s.

ybt, navata se Paja informacija "na mufte"... :D

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, patason said:

. . . 

razlike su nekom male nekom zivot znace i jos jedna vrlo vazna napomena young  i mk2 i posebno  mk3 (jedan analogni ulaz) menja dve jako dobre komponente AI dac i preamp.

- - -

ovo je dosta ozbiljna stvar , mislim ako je Young na nivou AI dac-a i preampa ...  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, patason said:

koji je dac cip ugradjen iz premium lige,ima ih desetak,po mom utisku je najmanje vazno...implementacija,IV konverzija to da.

 

ove uslove koje navodis da bi naim dao svoj maximum su smesni,kao da kazes najbolje zvuci na marsu tj bez engleske magle ali original ne radi....takve uslove ne mogu da obezbedim nikad i ne zelim a poprilican sam mazohista i hi fiju.

 

ja sam taj dac cuo u ne naim ali odlicna dva sistema i to je bilo porazavajuce za engleza a u korist AI.

jedno od ta dva slusanja je koje i Green spominje.

Važno je koji su čipovi ugrađeni kao što je važna i implementacija, vara te utisak.

Nisu uslovi smešni, mislim da tačno znaš o čemu pričam samo ti ne odgovara da to i čuješ. Nije naim dac-u ni približno omogućeno odgovarajuće okruženje u tim sistemima sudeći po tvojoj diskusiji. Ako je trebalo demonstrirati "nadmoć" AI dac na taj način donekle mogu i to da razumem. Na kraju jedino mogu da zaključim da i nije cilj bio čuti ndac kako treba pa ga niste ni čuli...

Da li se AI dac dobro čuje, ne znam nisam ga čuo. Za naimov znam da je odličan i da ono što su neke od kolega sa foruma izneli pa i ti, ne stoji. Chord Qutest takođe odličan dac, nešto sasvim posebno. Ako nekome ne odgovara to što sam izneo svoje utiske i zaključke ne mogu mu pomoći. 

Tvoja reakcija na moje pisanje je razočaravajuća. Očekivao sam pažljivo iznete argumente a ne galamu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, džonibigud said:

Važno je koji su čipovi ugrađeni kao što je važna i implementacija, vara te utisak.

Nisu uslovi smešni, mislim da tačno znaš o čemu pričam samo ti ne odgovara da to i čuješ. Nije naim dac-u ni približno omogućeno odgovarajuće okruženje u tim sistemima sudeći po tvojoj diskusiji. Ako je trebalo demonstrirati "nadmoć" AI dac na taj način donekle mogu i to da razumem. Na kraju jedino mogu da zaključim da i nije cilj bio čuti ndac kako treba pa ga niste ni čuli...

Da li se AI dac dobro čuje, ne znam nisam ga čuo. Za naimov znam da je odličan i da ono što su neke od kolega sa foruma izneli pa i ti, ne stoji. Chord Qutest takođe odličan dac, nešto sasvim posebno. Ako nekome ne odgovara to što sam izneo svoje utiske i zaključke ne mogu mu pomoći. 

Tvoja reakcija na moje pisanje je razočaravajuća. Očekivao sam pažljivo iznete argumente a ne galamu.

 

 

Tvoje pisanje nije razocaravajuce,smesno je.

AI dac nisi slusao a jos manje poredio sa naimom.Nekoliko ljudi koji jesu to culi i imaju neki utisak nisu culi sta jesu....tvoje misljenje ima vecu tezinu,smesno....tebi i naimu nisu ispunjeni uslovi i vi to ne priznajete.Ne nije radio naim pre slusanja 10 dana dan i noc,i sistem je bio djubre,i slusaoci su zli glupi ljudi i magle nam je ponestalo....

 

Kad malo bolje razmislim ipak je naim dac bio bolji,to sto se to nije culo nije kriv naim!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

Tvoje pisanje nije razocaravajuce,smesno je.

AI dac nisi slusao a jos manje poredio sa naimom.Nekoliko ljudi koji jesu to culi i imaju neki utisak nisu culi sta jesu....tvoje misljenje ima vecu tezinu,smesno....tebi i naimu nisu ispunjeni uslovi i vi to ne priznajete.Ne nije radio naim pre slusanja 10 dana dan i noc,i sistem je bio djubre,i slusaoci su zli glupi ljudi i magle nam je ponestalo....

Kad malo bolje razmislim ipak je naim dac bio bolji,to sto se to nije culo nije kriv naim!

Prvo ,

ne bi da ulazim u raspravu jer sam neki Naim dac slušao u nekom tuđem sistemu i zvučao mi je OK ali nikada ova dva daca nisam slušao zajedno kao test  ...samo ću dodati da je verovatno AI jeftiniji dobrano i da je domaći proizvod, što recimo meni znači i imponuje mi da imam nešto takvo made in Serbia u kući ... Ako se pitate da li sam ekonomski nacionalista , odgovro je DA dokle god smo isti ili bolji po kvalitetu a jeftiniji , što je ovde slučaj !

Drugo , 

u mom koordinatnom sistemu AI DAC se poredi sa mnogo razvikanim i daleko skupljim uređajima što mu govori u prilog.

Zašto ga onda nisam kupio pre par godina ?

Pa ima tu više razloga ...

Tada sam planirao put u USA na neodređeno vreme i mišljah ako ga šaljem preko bare bolje da je to neki uređaj prisutan i na tamošnjem tržištu zbog problema sa carinom , specifikacaijma i garancijom . Od svega toga za sada ništa , vratio sam se i skontao da je tamo sve užasno skupo a uvoz polovne robe jako jednostavan i da te niko ništa ne pita ...dakle zajeb broj 1

Dalje , mišljah ko će prodati AI dac kad jednog dana dođe vreme za to ... eto pokazalo se u praktičnom primeru da sam na Auralic Vegi (2400->1500) izgubio više nego duplo više nego što bi izgubio na AI dacu (1200->850) ...dakle zajeb broj 2

U mom sistemu je trenutno AI preamp (za stalno) i DAC (na probi) ... preporučujem svima da ga čuju negde . 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, lalelala said:

 

Dalje , mišljah ko će prodati AI dac kad jednog dana dođe vreme za to ... eto pokazalo se u praktičnom primeru da sam na Auralic Vegi (2400->1500) izgubio više nego duplo više nego što bi izgubio na AI dacu (1200->850) ...dakle zajeb broj 2

 

 

Nebih da cjepidlačim ali izgubio si skoro isto, par procenata je razlika.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Engine said:

Nebih da cjepidlačim ali izgubio si skoro isto, par procenata je razlika.

procentulano gledajući si u pravu , ali moj novčanik ne gleda procente ....gleda samo apsolutne iznose :rolleyes:

za manje više isti ugodjaj , mnogo je ...tako gledajući AI je šampion 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, džonibigud said:

Važno je koji su čipovi ugrađeni kao što je važna i implementacija, vara te utisak.

Nisu uslovi smešni, mislim da tačno znaš o čemu pričam samo ti ne odgovara da to i čuješ. Nije naim dac-u ni približno omogućeno odgovarajuće okruženje u tim sistemima sudeći po tvojoj diskusiji. Ako je trebalo demonstrirati "nadmoć" AI dac na taj način donekle mogu i to da razumem. Na kraju jedino mogu da zaključim da i nije cilj bio čuti ndac kako treba pa ga niste ni čuli...

Da li se AI dac dobro čuje, ne znam nisam ga čuo. Za naimov znam da je odličan i da ono što su neke od kolega sa foruma izneli pa i ti, ne stoji. Chord Qutest takođe odličan dac, nešto sasvim posebno. Ako nekome ne odgovara to što sam izneo svoje utiske i zaključke ne mogu mu pomoći. 

Tvoja reakcija na moje pisanje je razočaravajuća. Očekivao sam pažljivo iznete argumente a ne galamu.

Mislim da iz Vas ne govori razum vec povredjena sujeta sto Vas mezimac nije najbolji na svetu. Opet treba uzeti u obzir da svako drukcije dozivljava savrsen zvuk i da je sasvim normalno da nekom jedna sprava svira bolje ili losije od druge.

Sto se tice Green-ovog komentara, ocito je da je covek digao ruke od pisanja Vama. Green je Naim dac imao nekoliko godina i promenio je stosta ne bi li dobio sto bolji zvuk. Slusao sam ga kod njega nekoliko puta i znam kako zvuci i nisam odusevljen. Sem toga iako ce Dj. Nik sad da skoci, nisam zadovoljan ni sa PCM1704-k, suvise mi je suv i neinteresantan. PCM1702-k mi je najcistiji tonski dac ali je u Naim dac-ovima ranije proizvodnje lose implementiran gde isto potiskuje gornje i donje ekstreme i zamulja ih a oboji srednjotonski deo. Meni licno najbolji zvuk ima PCM63-ky iako je mutniji od 1702, sa njim imam najvise muzike, ostali su mi bezzivotni.

Sto se tice Tedi Pardo napajanja opet je to do samog korisnika sta smatra za dobar zvuk. Willi je izbacio tedi pardo da bi stavio obican lm317 kao bolji a onda LM odneo kod prijatelja koji je rekao da mu bolje zvuci mali fabricki ispravljac. Cinejnica je i da od same konstrukcije uredjaja zavisi kako ce se to manifestovati u ostatku sistema. Pre dosta godina sredjivao sam jedan PS Audio 4 preamp u koji je neko ubacio predregulator sa lm317. To je bilo odvratno kako je zvucalo. Obican tranzistor za zenerom je raspevao taj preamp i otklonio sav sum iz phono dela.

Cesto pomenem skup samograditelja sa drugog foruma gde se skupi 40 ljudi i 40 razlicitih poimanja kako treba da zvuci audio sistem. Ako uzivate u Naim dac-u zasto dozvolite da Vas tudje misljenje unervozi. Uzivajte u njemu. Neko je napomenuo da sa TP izgubi gornji spektar. meni recimo ima svega previse a narocita led rasvete, rutera i kojecega sto mi stalno susti u usima i remeti slusanje muzike. Kako tehnika napreduje ja imam sve vecu zelju da provedem vreme negde u prirodi sto dalje od svih zracenja koja imam u stanu. ja od toga postajem nervozan jer vise ne mogu da pobegnem od HF suma koji se stalno skuplja u glavi i zalim za vremnima pre 30 godina kad sam mogao da budem u kuci sa tisinom gde u sto kvadrata cujes komarca u letu.

I jos samo ovo, mnogo vise uzivaju oni sto slusaju muziku od onih sto slusaju uredjaje. Na zalost i ja jos uvek slusam uredjaje.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Father said:

... ovo oko HF šuma? Kako vreme prolazi, a tehnologija se razvija?

Može biti od 3G, 4G, 5G, WiFi, Harpa, ... a možda je samo Tinitus uzeo maha? :P

Šalim se, ne zamerite. 

I Tesla je tako još onomad, kad svih tih drangulija nije ni bilo ...

I ja slušam uređaje ali mi muzika lepše legne kad su uređaji u skladu sa svrhom , verni ... vuče to jedno drugo , ko soda i vino .

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne bih složio sa eventualnom konstatacijom da ja slušam uređaje.

Definitivno kritički, kada se za to javi potreba, slušam tonove i postavljam kriterijume za njihovo pravilno rasprostiranje, trajanje, separaciju, tonalne nus pojave, šumove, telesne manifestacije ....

Zar to ne radi i muzičar kada valorizuje koju gitaru ili činelu da kupi za upgrade instrumenta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...