Jump to content


Potreban DAC na probu, do 1000 evra polovan


Bujodrag

Recommended Posts

Neko je već napisao o tome da treba potrefiti da dva i više uređaja rade kao jedna skladna celina (po staro-srpskom poznatije kao sinergija). Moramo priznati da je to dosta dugotrajan proces.

Ako se želi sklad u zvučnom predstavljanju, kako su onda relevantni ti testovi menjanja dac-ova na istom istom sistem. Dac koji je domaćin, i čiji odabir je domaćin uskladili sa ostatkom, se menja sa strancem za koji nemamo pojma šta mu sve odgovara u datom sistemu.

Domaćin je odabrao dac da odgovara njemu i pri tom je ceo sistem uskladio sebi, to znači da je diskutabilno koliko taj zvuk može da prija svima. Unošenjem drugog daca može da se desi da ne prija nikom, jer je poremetio sklad domaćinu, dok je drugima neskladan jer su navikli da ga slušaju u drugačijem ambijentu.

Nije mi baš jasna ova rasprava.

Link to comment
Share on other sites

Momci,kad sam bio kod Džonibigood-a videh da ima ceo NAIM sistem plus ona njihova napajanja... Kud ćeš veću sinergiju za dac. Meni lično Naim nije omiljena firma ( ne kažem da je  loš, samo da to nije moj zvuk) i zaista kod Miloša je to po meni B sistem. Direktno smo u istom prostoru poredili NAIM sistem sa naim dacom, i Leben  sa Chordom i to trčalo u krug oko Naima. Meni taj NAIM izvinjavam se, zvučao pa recimo malo dosadnjikavo, dok na Lebenu detalja, muzikalnosti koliko oćeš. Napominjem da Miloš ima sobu baš za muziku, namešteno, premereno, upeglano, najbolji prostor u muzici koji sam čuo, najviše uvlačljivosti. Znači u njegovom prostoru, sa njegovim uredjajima, potpisujem šta je napisao. Sad nervoza il ne nebitno je. Zaista tako bilo. I ZF Lazar tad bio, slični su nam bii utisci. Naravno, pustio posle vrtešku i zaboravismo čas posla DAC-ove.

Link to comment
Share on other sites

Auuuuuu kolega kakav zaključak?!?
Naprotiv, rasprava je veoma korisna jer se može doći do velikog broja impresija i činjenica o dobrom broju DAC ova.
 

1 sat ranije, vdzele said:

 

Unošenjem drugog daca može da se desi da ne prija nikom, jer je poremetio sklad domaćinu, dok je drugima neskladan jer su navikli da ga slušaju u drugačijem ambijentu.

 

Čak i ovo može biti izvor informacija.

Link to comment
Share on other sites

@vdzele @Anubis Nisu poredjeni u razlicitim sistemim.

Ja sam ga slusao u 4 sistema a u 2 u direktnom poredjenju sa AI.

Green ga je slusao i poredio sa AI u gostujucem sistemu a onda 2 nedelje u svom,domacem sistemu.

 

 I ja kada sam naim dac cuo prvi put pre 6 godina bio sam odusevljen,posle sam cuo bolje,mnogo bolje.

 

Jel sad malo jasnije....da ne morate da citate bas sve napisano ranije.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da li se ovde priča o AI dac-u koji je bio predstavljen na sajmu 2016? Ako je to taj dac u pitanju, mnogo sam očekivao od tog sistema (na onovu prethodnih komentara članova foruma). Izašao sam iz sobe bez očekivanog WOW efekta. Ne mogu da kažem da sam bio razočaran, ali recimo ravnodušan. Koliko se sećam, zvuk je postao otvoreniji i bolje definisan nakon što je muzika puštena sa CD-a (što je bio komentar i dvoje ljudi koje nisam poznavao a sedeli su pored mene). Kažu da je CD korišten kao transport. Ne znam, ali je dobio bolju definiciju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milosav Grozni said:

Momci,kad sam bio kod Džonibigood-a videh da ima ceo NAIM sistem plus ona njihova napajanja... Kud ćeš veću sinergiju za dac. Meni lično Naim nije omiljena firma ( ne kažem da je  loš, samo da to nije moj zvuk) i zaista kod Miloša je to po meni B sistem. Direktno smo u istom prostoru poredili NAIM sistem sa naim dacom, i Leben  sa Chordom i to trčalo u krug oko Naima. Meni taj NAIM izvinjavam se, zvučao pa recimo malo dosadnjikavo, dok na Lebenu detalja, muzikalnosti koliko oćeš. Napominjem da Miloš ima sobu baš za muziku, namešteno, premereno, upeglano, najbolji prostor u muzici koji sam čuo, najviše uvlačljivosti. Znači u njegovom prostoru, sa njegovim uredjajima, potpisujem šta je napisao. Sad nervoza il ne nebitno je. Zaista tako bilo. I ZF Lazar tad bio, slični su nam bii utisci. Naravno, pustio posle vrtešku i zaboravismo čas posla DAC-ove.

Mićo, hvala ti! :)

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Milosav Grozni said:

Momci,kad sam bio kod Džonibigood-a videh da ima ceo NAIM sistem plus ona njihova napajanja... Kud ćeš veću sinergiju za dac. Meni lično Naim nije omiljena firma ( ne kažem da je  loš, samo da to nije moj zvuk) i zaista kod Miloša je to po meni B sistem. Direktno smo u istom prostoru poredili NAIM sistem sa naim dacom, i Leben  sa Chordom i to trčalo u krug oko Naima. Meni taj NAIM izvinjavam se, zvučao pa recimo malo dosadnjikavo, dok na Lebenu detalja, muzikalnosti koliko oćeš. Napominjem da Miloš ima sobu baš za muziku, namešteno, premereno, upeglano, najbolji prostor u muzici koji sam čuo, najviše uvlačljivosti. Znači u njegovom prostoru, sa njegovim uredjajima, potpisujem šta je napisao. Sad nervoza il ne nebitno je. Zaista tako bilo. I ZF Lazar tad bio, slični su nam bii utisci. Naravno, pustio posle vrtešku i zaboravismo čas posla DAC-ove.

Mico  nisam razumeo,naim je dosadnjikav (nedinamican tu se slazemo),leben mnogo detaljniji i muzikalniji (slusao leben 300 na vise mesta,sa lako pokretljivim zvucnicima bilo odlicno i tu se slazemo) pa sta je tu dobro, losije,bolje,najbolje.....

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Bujodrag said:

Jbmlga, . . . 

Pa, kontam, ako bih se odlučio za prodaju gramofona i ploča, tu bi bilo dovoljno para i za dobar dac i za . . . 

Ako se odlucis na takav korak ( iskreno se nadam da neces ), javljaj, cimaj, mob., pm, etc. . . . teleportovacu se u mikrosec. kod tebe ( hint - kenterberijska scena ). :)

:wave2

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

pa sta je tu dobro, losije,bolje,najbolje.....

Kod Miloša Leben 600, Chord i Spendori. To je bilo najbolje.U njegovom prostoru, mojim ušima to bilo prelepo. Zvuk sa takvom pozornicom da je zaista magično. Skoro sam pričao sa drugarom. Po svim parametrima meni je moj zvuk kući bolji, al Milošev ima veću magiju. Kada bih birao, uzeo bih Milošev sistem.

... A onda je pustio gramofon:klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...