Jump to content


Potreban DAC na probu, do 1000 evra polovan


Bujodrag

Recommended Posts

8 minutes ago, Green said:

Ovo u slučaju ndac-a takođe ne stoji , upravo obrnuto .Eksterno napajanje mu je pomoglo da ekstremi budu malo "bogatiji" , utegnutiji,precizniji,prirodniji .Ipak i to je bilo nedovoljno u "sudaru" sa AI dac-om.Sredina je ono u čemu ndac pobeđuje ali nedostatci u gornjem i donjem spektru jednostavno potiru tu "magiju" srednjih tonova . 

Molim te odgovori mi na ranije postavljena pitanja. A zamolio bih te da mi odgovoriš na još par, koliko je dugo ndac bio priključen na napajanje pre slušanja, šta je bio transport i kako je isti bio povezan sa ndac-om. Zanima me koliko si dugo slušao ndac.  Hvala ti unapred na odgovorima. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, JTGTS said:

Slazem se mora da svira lepo sta god da pustis jer ako cu da provedem vecnost traziti bezgresne flacove ...es takvo slusanje.

Samo sam jedanput čuo takav sistem. To je bila Sony mini linija, sa kasetom i radiom. Slušao kod brata koji samo što je kupio istu. E ta mini linija je svirala lepo baš sve što se pusti. Štos je u tome što sam tada bio veoma mlad i sve je lepo zvučalo i lepo izgledalo... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, džonibigud said:

Samo sam jedanput čuo takav sistem. To je bila Sony mini linija, sa kasetom i radiom. Slušao kod brata koji samo što je kupio istu. E ta mini linija je svirala lepo baš sve što se pusti. Štos je u tome što sam tada bio veoma mlad i sve je lepo zvučalo i lepo izgledalo... 

Cinjenica je da neki DAC-ovi,Zvucnici.... bolje prastaju losije snimke.Young jedan od njih

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Green said:

Sredina je ono u čemu ndac pobeđuje ali nedostatci u gornjem i donjem spektru jednostavno potiru tu "magiju" srednjih tonova . 

Molim te izvini što dva puta odgovaram na tvoj isti post. Osnovni razlog za to je da ne mogu da verujem da si ovo napisao. Može se desiti da si ti to tada čuo ali je onda u tom setup u prilikom slušanja neko opasno pogrešio kod podešavanja ndac-ovog okruženja. 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, džonibigud said:

Molim te odgovori mi na ranije postavljena pitanja. A zamolio bih te da mi odgovoriš na još par, koliko je dugo ndac bio priključen na napajanje pre slušanja, šta je bio transport i kako je isti bio povezan sa ndac-om. Zanima me koliko si dugo slušao ndac.  Hvala ti unapred na odgovorima. 

Izvini , dugačak radni dan pa ne stižem .Pre odgovora samo jedna vrlo bitna napomena - niti želim nekoga da ubeđujem da treba da proda Naim nDac , niti da treba da kupi AI dac. Sve što pišem je isključivo na osnovu ličnog iskustva , poredeći uređaje u svom sistemu i prostoru.Oba uređaja su mi bila raspoloživa  2-3 nedelje tako da sam ,veruj mi ,isprobao sve moguće kombinacije,  baš iz razloga što nisam želeo da se ndac "preda" bez "ljute borbe". Ostale komponente u sistemu su bile ,pa recimo , u cenovnom rangu ndac-a , mada to ne mora ništa da znači , niti bi ti njihovo nabrajanje puno pomoglo  u "konačnici".Ni ja nisam želeo da poverujem ali to i nije bila neka "ljuta borba" - jednostavno rezultat je bio očigledan .Prevalio posle još par stotina km da čujem kako to zvuči u sistemima nekih dragih mi prijatelja , ni tamo nije bilo velikih odstupanja od onoga što sam čuo kod kuće.

Ndac bez eksternog napajanja slušan samo jedan dan , ostatak vremena sa originalnim TP xps-om.Izvori su bili povezani coax.vezom mada mi se kod Naima kao najkvalitetniji izvor zvuka (ali i najnefunkcionalniji) učinio usb stick.Muzički materijali razni , od originalnih CD i BR diskova,preko rezanaca , pa "ruskih" flacova do originalnih HD tracks-ova , rezolucije od 16/44 do 24/192.

Ne želim da se "kunem" u AI dac ali u ovom odmeravanju snaga veoma lako je izašao kao pobednik.Ako bih mu nešto i zamerio to je onda da bih voleo da čujem malo više one "naimovske" magije u srednjem spektru.

Izvini što sam se "drznuo" da napišem ovu "naimovsku blasfemiju" ali rezultat na mom terenu u ovoj "utakmici" je bio takav.

Takođe bih voleo kada bih sličan "clash" mogao da organizujem sa AI,Young3 i npr. Qutest-om.

I da , Hegel HD30 bolje svira od AI dac-a :wave2:cheers

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, zoranzu said:

Nije ni bitan,jer testa nikada  ni biti nece :D

To je tradicija na forumu,koja se postuje

Kad je ikada bio neki clash,sem u najavi

To je tradicija na forumu ali ne i kod mene, barem ti Zoki to dobro znaš iz iskustva. Testa je već bilo i biće ga opet, a to što mi više o tome ne pišemo na forumu to ništa ne govori o nama a o forumu mnogo toga.

Bićeš blagovremeno obavešten veliki pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, zoranzu said:

Nije ni bitan,jer testa nikada  ni biti nece :D

To je tradicija na forumu,koja se postuje

Kad je ikada bio neki clash,sem u najavi

Pazi, s obzirom koja su tri DAC-a, ni ja nisam neki veliki optimista.

Jedino da se nađu tri vlasnika koja su spremna na kleš. Ovako, novi, nema šanse. Dva komada distributer Sima, glupo je da diskvalifikuje jedan od ta dva (a može da se desi, ne kažem da hoće). Plus, AI, tu tek nema šanse, pošto su konstruktor AI i distributer prva dva u dobrim odnosima, zašto bi jedan drugom potencijalno sekli granu na kojoj sede. Ipak, mislim da bi bio dobar kleš, jer su sva tri regularno na našem tržištu, aktuelni su modeli i u istoj cenovnoj kategoriji. Možda bi moglo sve da se začini sa nekim kinezom na steroidima, čisto da se vidi gde smo sa novom tehnologijom i koliko su istočnjaci napredovali.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Samo sam jedanput čuo takav sistem. To je bila Sony mini linija, sa kasetom i radiom. Slušao kod brata koji samo što je kupio istu. E ta mini linija je svirala lepo baš sve što se pusti. Štos je u tome što sam tada bio veoma mlad i sve je lepo zvučalo i lepo izgledalo... 

I moji su zvučnici monitorski i ne opraštaju ništa. Ali kad im ugodiš, onda praše za sve pare, a i više od toga.

Edit: znaju i da se dernjaju samo tako ako nešto u sistemu nije kako treba, a znaju i da zamuljaju bas samo tako, opet nije do njih. Kad se sve podesi, sve na svom mjestu bez obzira na produkciju. PMC twenty22.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, SUROKVL said:

To je tradicija na forumu ali ne i kod mene, barem ti Zoki to dobro znaš iz iskustva. Testa je već bilo i biće ga opet, a to što mi više o tome ne pišemo na forumu to ništa ne govori o nama a o forumu mnogo toga.

Bićeš blagovremeno obavešten veliki pozdrav :wave2

To što ga bude za par ljudi kao da ga i nije bilo, ako se info čuva iza zatvorenih vrata. Mislim, okay, pravo je svakoga da odluči šta će da radi sa informacijama, ali ako nije javno ostaće u uskom krugu, što je opet pravo koje ni po koju cenu neću da uskratim nikome.

Link to comment
Share on other sites

Just now, RingeRaja said:

To što ga bude za par ljudi kao da ga i nije bilo, ako se info čuva iza zatvorenih vrata. Mislim, okay, pravo je svakoga da odluči šta će da radi sa informacijama, ali ako nije javno ostaće u uskom krugu, što je opet pravo koje ni po koju cenu neću da uskratim nikome.

Ok prihvatam kritiku, a svako da sprovede ono što propoveda!

 U tom duhu ti organizuj kod sebe kleš za širi auditorijum, ja obezbeđujem DACove.

Može !?

Link to comment
Share on other sites

Ha, ako si ovo shvatio kao moj poziv da ja budem domaćin nekog budućeg “okršaja” izvinjavam se što nisam bio jasan.

Moj poziv je bio, da ako je kleša sa pomenuta tri daka već bilo, a ja sam opet shvatio da jeste, da se, ako učesnici to žele, napiše par redaka o tome, ništa više. Ako pak to nije opcija, nikom ništa, svako ima pravo da deli ili ne informacije sa kim god želi, nema niko pravo da se ljuti, ja ponajmanje.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Green said:

Izvini što sam se "drznuo" da napišem ovu "naimovsku blasfemiju" ali rezultat na mom terenu u ovoj "utakmici" je bio takav

Molim te nemoj se izvinjavati. Hvala ti na odgovoru. Izneću neka svoja iskustva sa ndacom, koja se moram ti priznati veoma razlikuju od tvojih. 

Naim Dac imam od 2013. Da bi postigao svoj optimum mora biti stalno uključen i tek ako u kontinuitetu reprodukuje muziku minimum 10-ak dana on pokaže svoj pun potencijal, mislim na razrađenu komponentu.  Mislim da mu ne treba dodatno napajanje sem onog od 4000£. U sebi ima kao srce 2xPCM1704-K, znači najbolji,  kao što ih ima i čuveni Naim cdp 555. Ovi DAC-ovi su mono i bez uvrede klasa iznad PCM 1794. 

Transport se mora veoma, veoma pažljivo podešavati. USB stick kada se koristi je super ali ni blizu nije reprodukcija kao sa kombinacijom Roon+JPlay na maximalnom podešavanju sa KS drajverima. SPdIF kabl što bolji, usb/SPdIF konvertor što bolji. Pošten zvuk posle svega, ne ulepšava loše snimke nikako i ne treba. Najbolje se implementira u Naim sistem i sistem na bazi lampi. Oba moraju biti veoma kvalitetna. Posle sve ove prethodno iskazane pažnje vraća višestrukim dobrim.  Eto ovo je ukratko. 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, SUROKVL said:

To je tradicija na forumu ali ne i kod mene, barem ti Zoki to dobro znaš iz iskustva. Testa je već bilo i biće ga opet, a to što mi više o tome ne pišemo na forumu to ništa ne govori o nama a o forumu mnogo toga.

Bićeš blagovremeno obavešten veliki pozdrav :wave2

Kamo srece, kad bi svi posmatrali svoje uredjaje na testu,kao predmete,a ne kao produzetke svoga ega.

   Poucni i korisni su bili testovi kod tebe,sve se odmah culo i dobro i lose,bez imalo sujete.

Pozdrav za ekipu :wave2

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Sonichammer said:

Uporedili smo Young Mk3 i Patasonovu dodatno napicanu verziju IA DAC-a u sistemu koji je bio kablovima i aksesoarima prilagodjen Gidjginom AI uredjaju i bilo je po misljenju nas cetvorice-petorice prisutnih “dlaka levo, dlaka desno”.

Younk Mk3 bez VDG Mk2 napajanja.

Gidjgin DAC je odlicna sprava ali nije jedini.

Slicnu koncepciju, uslovno receno, ima i onaj Schit, dal bese Gungir ili tako nedto... cena nesto preko 1k€. Diskretna tehnologija, tranzistori , nigde opamp-ovi, torusni trafo..sve “old school” i “kako bog zapoveda” i ... nista. . “Mali” Young DSD ga je deklasirao. Prisutno bilo opet nad cetvorica-petorica. Tom prilikom sistem i slusanje bilo je kod Surokvl-a.

 

moji utisci od te veceri,young slabija ekstenzija na ekstremima,posebno gore,time sredina daje jako prijatan osecaj punoce,

AI transparentniji i detaljniji.

Sad slusam young dsd tj mk2 sa linearnim napajanjem i slican je utisak za blagi roll off gore ali bas dublji i kontrolisaniji.....to pripisujem sve napajanju.

razlike su nekom male nekom zivot znace i jos jedna vrlo vazna napomena young  i mk2 i posebno  mk3 (jedan analogni ulaz) menja dve jako dobre komponente AI dac i preamp.

 

bilo nas je vise te veceri,pozivam i ostale da daju svoje utiske....moguce da sam ja subjektivan jer je moj uredjaj u pitanju......i samo da se zna da sam 15 dana kasnije kupio young mk2 za drugi sistem....da bude jasnije koliko mi se svideo

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, džonibigud said:

Ako je, neka mu je sa srećom kupovina. Samo to ne govori ništa o tome koji je DAC bolji, niti je  zamena jednog DAC-a drugim adekvatan kriterijum za bilo šta.  Mnogo ali stvarno mogo nepoznatih je u jednačini. Osnovno je kakav zvuk voli kupac AI DAC-a, od kojih komponenti je sačinjen ostatak sistema, koja se vrsta muzike sluša i slično. 

ovo je uopsteno i verovatno vazi za svaku komponentu na svetu ako zelis takav pristup,koji ne sporim.

pitanje je da li bi isto komentarisao da je neko napisao da je naim bio primetno bolji od drugog dac-a?;)

verovatno ne bi rekao :"ne mora da znaci da je bolji,mozda nije dobro uklopljen sa ostatkom..."

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, džonibigud said:

Molim te nemoj se izvinjavati. Hvala ti na odgovoru. Izneću neka svoja iskustva sa ndacom, koja se moram ti priznati veoma razlikuju od tvojih. 

Naim Dac imam od 2013. Da bi postigao svoj optimum mora biti stalno uključen i tek ako u kontinuitetu reprodukuje muziku minimum 10-ak dana on pokaže svoj pun potencijal, mislim na razrađenu komponentu.  Mislim da mu ne treba dodatno napajanje sem onog od 4000£. U sebi ima kao srce 2xPCM1704-K, znači najbolji,  kao što ih ima i čuveni Naim cdp 555. Ovi DAC-ovi su mono i bez uvrede klasa iznad PCM 1794. 

Transport se mora veoma, veoma pažljivo podešavati. USB stick kada se koristi je super ali ni blizu nije reprodukcija kao sa kombinacijom Roon+JPlay na maximalnom podešavanju sa KS drajverima. SPdIF kabl što bolji, usb/SPdIF konvertor što bolji. Pošten zvuk posle svega, ne ulepšava loše snimke nikako i ne treba. Najbolje se implementira u Naim sistem i sistem na bazi lampi. Oba moraju biti veoma kvalitetna. Posle sve ove prethodno iskazane pažnje vraća višestrukim dobrim.  Eto ovo je ukratko. 

koji je dac cip ugradjen iz premium lige,ima ih desetak,po mom utisku je najmanje vazno...implementacija,IV konverzija to da.

 

ove uslove koje navodis da bi naim dao svoj maximum su smesni,kao da kazes najbolje zvuci na marsu tj bez engleske magle ali original ne radi....takve uslove ne mogu da obezbedim nikad i ne zelim a poprilican sam mazohista i hi fiju.

 

ja sam taj dac cuo u ne naim ali odlicna dva sistema i to je bilo porazavajuce za engleza a u korist AI.

jedno od ta dva slusanja je koje i Green spominje.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, patason said:

moji utisci od te veceri,young slabija ekstenzija na ekstremima,posebno gore,time sredina daje jako prijatan osecaj punoce,

AI transparentniji i detaljniji.

Sad slusam young dsd tj mk2 sa linearnim napajanjem i slican je utisak za blagi roll off gore ali bas dublji i kontrolisaniji.....to pripisujem sve napajanju.

razlike su nekom male nekom zivot znace i jos jedna vrlo vazna napomena young  i mk2 i posebno  mk3 (jedan analogni ulaz) menja dve jako dobre komponente AI dac i preamp.

 

bilo nas je vise te veceri,pozivam i ostale da daju svoje utiske....moguce da sam ja subjektivan jer je moj uredjaj u pitanju......i samo da se zna da sam 15 dana kasnije kupio young mk2 za drugi sistem....da bude jasnije koliko mi se svideo

Sa namerom da ne sirim diskusiju, cepam dlaku na 4 dela, hocu amo da potsetim na ono sto si te veceri rekao, parafraziram: " Moj sistem je "trimovnan" kablovima na moj (AI) DAC. Ko zna sta bi bilo da promenim jedan ili dva kabla i sistem prilagodim Young-u? Mozda bi se time nadomestilo ono sto meni nedostaje u ovom trenutku?" Mislim da sam dobro preneo ono sto se te veceri desavalo.

Bili smo ako se dobro secam : ti, Surokvl, Do-re-mi i ja. Vlada i ja za Young, ti za IA a Do-Re-Mi onako "neubedljivo" za AI... salim se... :)

IA je da ponovim dobra sprava,  cak odlicna a Gidjga je sjajan tip.

Kupujte AI ! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...