Jump to content


Gramofon kao poklon


Lazar26

Recommended Posts

Zdravo, 

Moj brat i ja hoćemo našim roditeljima za 25. godišnjicu braka da kupimo gramofon, ali problem je što ne znamo ništa o njima i izvinjavam se unapred ako postavim neko glupo pitanje. Našao sam na Gigatron-u DENVER gramofon. Prilično je jeftin, tako da pretpostavljam da nije nešto kvalitetan. Moja pitanja su:

1. Koliko je kvalitetan ovaj gramofon i da li ga vredi kupovati? 

2. Da li se na njemu mogu puštati ploče 70-ih i 80-ih? 

3. Da li se mogu puštati i ploče singlova i longplej ploče? 

Molim Vas odgovorite ŠTO PRE i hvala unapred. 

Link to comment
Share on other sites

 Ako je u pitanju ovo - onda sumnjam da u tom rangu cena ima ista slicno. To je manje od 7000 dinara za gramofon koji ima integrisan USB, gramofonsko pretpojacalo, regularno pojacalo i zvucnike.

 Oko tvojih pitanja :

2. Da, moze da pusta ploce iz 70-tih i 80-tih

3. Da, moze i LP i single.

 Kvalitet je subjektivno pitanje, ovde vecina clanova trosi vise na jedan kabl nego na ceo ovaj uredjaj. Ono sto mene brine je nedostatak podataka o glavi i gaznoj sili, pa se plasim da dosta pustanja jedne ploce na ovome moze zapravo i da osteti plocu.... Ako hoces da se igras, probaj sa nekim ne tako bitnim plocama i u svakom slucaju prvi put kad pustis, skidaj na racunar ;) - imas USB za to.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

blago roditeljima koji su odgajili ovako dobre i pažljive sinove!

Vaš gest je divan i dirljiv.

Uz navedeni gramofon poklonite im i njihovu omiljenu longplejku, efekat neće izostati.

heh, u nekim godinama deca gledaju samo kako da od roditelja uzmu što više para. Ona pametnija deca prave dugoročnije planove.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...