Jump to content


Pomozite


Ognjen96

Recommended Posts

Nije igla, neki prekid negde iza.

Prvo mesto gde moze biti prekid jesu zice kojima je glava spojena dalje sa zicama unutar rucke, ako se nekim slucajem izvukla jedna od 4 zice ( ali sumnjam da je ovo sem ako nisi skidao glave vise puta godisnje ).

Drugo mesto moze da bude bilo gde dalje u lancu, kontakt na samim kablovima, negde unutar pojacala, ko zna gde.

Napisi sta imas, glava/igla ( zvucnica ili kertridz ), gramofon, pojacalo.

Koliko je stara glava i kad si zadnji put menjao iglu ( sumnjam da je ovo ali da znamo ).

Daj neke podatke da ne nagadjamo ovako napamet.

 

Link to comment
Share on other sites

Igla je ortofon pro s, tako nešto, a glava isto ortofon ali ne znam koja, pošto sam samo dobio, nisam ja kupovao. Znam da glava nije menjana, a igla je menjana pre 3 god , ali se tek od skoro aktivno sluša, nije bila mnogo upotrebljavana. Gramofon je tehnics sl 3310, pojačalo sansui au d77x, zvučnici b&w dm320.

 

Link to comment
Share on other sites

OK prva stvar : glava/igla i headshell su integrisani u jednu celinu koja se nasrafi na rucku.

Ako cela skalamerija izgleda kao na slici, srednji deo srebrni, to je onda to.

Ako slusas od skoro igla je ok, sem ako je bilo neke prethodne upotrebe ( mozda je i tako ok ).

Uglavnom ako izgleda kao na slici cisto sumnjam da je do spoja ( ako je glava bila montirana svo vreme onda nije doslo do oksidacije na strani pinova rucke ).

Pogledaj sliku pa javi da li otprilike tako izgleda i vidi da li se nesto desava ako pomeras kablove koji vode iz gramofona u pojacalo ( da vidis da li je kabl mozda krivac, ne mislim da je to ali vredi probati ).

 

Ortofon Pro S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije ovakva glava, vide se one 4 žice koje povezuju sa ručkom. Igla nije upotrebljavana, ali ne znam da li je možda dijamant oštećen jer je neki čačkao ili tako nešto. Inače, ne znam da li je značajna informacija, ali uvek se na istom zvučniku gubi zvuk, pa da nije možda do zvučnika?

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Ognjen96 said:

Nije ovakva glava, vide se one 4 žice koje povezuju sa ručkom. Igla nije upotrebljavana, ali ne znam da li je možda dijamant oštećen jer je neki čačkao ili tako nešto. Inače, ne znam da li je značajna informacija, ali uvek se na istom zvučniku gubi zvuk, pa da nije možda do zvučnika?

Znaš već odgovor, kontola svih kontakata i žica od te glave do zvučnika, plus prekidači na pojačalu.

Sam zvučnik proveri ommetrom ili baterijom od 1,5V (može i najmanjom), kad vežeš minus baterije na minus  zvučnika a plus pipkaš tada bas membrana  treba da izađe malo iz kutije. Kad posle toga okreneš polaritet baterije iz visokotonca treba da se čuje tiho "cak".

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Ognjen96 said:

 Inače, ne znam da li je značajna informacija, ali uvek se na istom zvučniku gubi zvuk, pa da nije možda do zvučnika?

Да ли се та аномалија са губљењем звука дешава и са неким другим извором?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...