Jump to content


Koji gramofon (polovan) + phono box do oko 500eur


milos

Recommended Posts

12 sati ranije, NShappy said:

Mislim da je Q UP od 35-40€ među najjeftinijim ovim third party podzačima.

Ali ukapirao sam da ni jedan od njih ne može da se turi na Technics-a. :(

Našao sam ovaj Q UP, izgleda da je dobro rešenje iako svi komentari kažu da je plastično sranjce i da ne vredi tih para, čudi me da kinezi nisu još kopirali i turili na aliexpress za $5. Ali opet je najjeftinije rešenje. Na aliexpressu ima nekih drugačijih takođe, na primer https://www.aliexpress.com/item/High-end-Automatic-Tonearm-Lifter-Safety-Raiser-For-LP-Turntable-Disc-Vinyl-Record-Player-With-Wood/32879298998.html

Link to comment
Share on other sites

Razmišljam da li onaj custom technics vredi te novce, tj znam da vredi u smislu to mu je tržišna cena ali da li vredi meni dati toliko za ime i reputaciju ili je nešto kao onaj Sansui tenk sasvim dovoljno, a ostatak novca da uložim u bolji phono preamp... ili da sačekam da se pojavi dobar primerak grama koji mi realno najviše odgovara (1700mk2 zbog autoreturna, sličnosti sa 1200 serijom i dobre reputacije). I ona tvoja preporuka za Pioneer PL-707 je ok, ali opet to je 500eur, ne ostaje mi ništa za phono preamp i druge potrebštine. Pojavio se i ovaj full auto Sony https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Sony-PS-515-D-Drive-Nova-igla-70636639-oglas.htm?filter_id=110419535

Tako da ono, vršljam dok se ne zaletim za nešto i kupim, pa ću onda da se kajem što nisam uzeo nešto drugo :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MK7, ako uopšte bude tako nešto, bi pio vodu za 700e pod uslovom da bude isti kao 1200/1210 mk2-5. U suprotnom, ako zakinu na kvalitetu a opale cenu od 1000e, nikom ništa. Znaci troslojna sendvič konstrukcija, 12.5kg, Made in Japan ... i 700e. Sve ostalo je previše blizu cenom GR modelu i neisplativo je.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...