Jump to content


Koji gramofon (polovan) + phono box do oko 500eur


milos

Recommended Posts

5 sati ranije, milos said:

Nemam ništa protiv DJ gramofona, čak mi se i sviđa njihov dizajn i izgled (znam znam, bogohuljenje!!) ali za kućno slušanje mi ipak treba nešto sa auto-return i boljim zvukom, neki DJ gramofon bih uzeo posle kao drugi gram, za eksperimentisanje. Ovaj Turn 5 je preskup, da želim da potrošim toliko imao bih već šta da biram i od novih i od polovnih. 

 

Poenta je što ovaj dj Reloop od 499 je isti kao taj audiofilski od 750 i sigurno ima bolji zvuk i stabilnost brzine nego bilo koji krš sa KP koji bi kupio kao primarni samo zbog auto returna. Audiofilska iskustva sa PLX 1000 su dosta pozitivna, a ovo treba da je 99% isti gramofon (motor, ručka itd, doduše slabiji S/N ratio). Još ako ga se kupi kod Mađara...

Thorens 190 za 350 eur u 4Audio sa auto returnom je sasvim ok , možda i best buy za te pare, samo je belt drive i nema quartz lock, a pot za štimanje brzine mu je nezgodno postavljen negde odozdo, ali to je slučaj i sa većinom sličnih, izuzev Dual 505.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kilometar dana...ma kaki, sto kilometara danova :-(

Taj Reloop valja koliko može da valja OEM. To je ta najviša Hanpin platforma i jedino ju je Pionir možda za nijansu izveo bolje. Kad vidimo koje se belt igračke prodaju za više onda je ovo dobar dil. Nije Tehniks ali radi posao. Nema više kvarca za male pare.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Očigledno da Milosa više interesuje seks nego gramofon. Zbog toga i zahteva autoreturn opciju.

Skroz ga razumem. I ja sam posle svirki dovodio devojke na gajbu i sve su baš ljubopitljivo gledale moj gramofon.  ;) 

 

Dakle, moderatori, hajde da ovaj topik preimenujemo u Seks i vinyl.

Miloš će se snaći za kupovinu čitajući druge teme.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ZoSo said:

mišo bojim se

17 minuta ranije, alI_Zée said:

@milos Оде тема дођавола, шта си одлучио?

Ode ode kad @Bujodrag umeša prste :ph34r:

Nisam ništa, gledam i pratim oglase i uživam u čarima google translate-a na hifi-forum.de a imam i ponudu za jedan malkice modovan Technics 1210mk2, ali morao bih da sačekam januar da skupim još novca za njega jer probija budžet kad moram i phono preamp da kupim. Jes da nema ni on auto return ali je ipak legendarni model Technicsa u pitanju pa mu se može progledati kroz prste :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...