Jump to content


Koji gramofon (polovan) + phono box do oko 500eur


milos

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Došlo je vreme da se zameni stari belt japanac NEC P325E sa NEC A230E pojačalom i AT-95E zvučnicom sa nečim boljim. Usled razočarenja ponude novih gramofona u ovom cenovnom rangu, gde sam samo našao 2 koja bi mi možda odgovarala (PRO-JECT Debut Carbon Esprit SB ili Audio Technica LP5) uzeo sam da gledam polovna.

Potrebe:

  • Da nije neka egzotika pa da je nemoguće popraviti i naći delove kada se nešto pokvari, ipak je to staro i kad-tad će nešto da rikne. Da valja i da će nastaviti na duže staze. Znam da ovo zavisi od stanja polovnog gramofona, ali i reputacija samog modela ima nešto da kaže na tu temu.
  • Direct Drive, da dobro drži brzinu (Quartz poželjan). Možda bih uzeo i neki belt ali do sada sam imao i želeo bih da probam DD.
  • Da ima auto-return od automatike, ostala automatika mi je nebitna ali ako ima lagano automatsko spuštanje igle to bi takođe bilo poželjno.
  • Ako ima dobru zvučnicu odlično a ako ne, koristio bih AT-95E ili ako se uklapa u budžet nešto oko 100eur npr. AT-120E ili Ortofon 2M Red
  • Gramofon će za sada da bude povezan na AVR sa Monitor Audio Bronze 5.1 setom (prednji su BR2 bookshelf). AVR nema phono ulaz pa gledam neki phono box, nešto kao Pro-Ject Phono Box MM Phono, NAD PP 2e, Musical Fidel ity V90 LPS, Pro-Ject Phono Box S2 u zavisnosti od kako se uklapa u budžet.
  • Do oko 500eur gramofon + zvučnica (ako treba) + phono box (treba sigurno) moguće su razne kombinacije da se stigne do ove cifre pa ne mogu da preciziram koliko bih tačno dao za sam gramofon.

Kontam da mi ne gine neki Technics, ali evo šta sam za sada gledao na KP-u, znam da su neki rezervisani ili se ne uklapaju u gornje potrebe ali nema veze, kad sam počeo da gledam nisam kristalisao potrebe a u cilju komentara na te modele me zanima šta ima da kažete:

  1. SANSUI SR-333 Direct-drive manual sviđa mi se, od poznatog je prodavca ali nema auto return
  2. thorens TD 320 MKIII rezervisan i prilično skup, ne ostavlja puno prostora za finansiranje zvučnice i phono box-a
  3. Technics SL-1310 mk1 znači nema quartz, puna automatika znači puno stvari koje mogu da se pokvare
  4. Sanyo TP 725 belt, ne mogu nađem puno info na internetu što znači da će teško biti delova ni kaiša. valjda je semi-auto??
  5. Fisher MT-6225 mnogo mi se sviđa ali ima poznat problem sa magnetićima na tanjiru koji otpadaju i krune se i onda je neupotrebljiv i bez mogućnosti popravke, samo nalaženje novog tanjira što je praktično nemoguće. Mnogo novca za nešto što ima urođenu manu.
  6. Thorens TD 160 E belt, nema auto return, poznata popularna marka verovatno lako za naći delove.
  7. Marantz model 6170 štiklira sve stavke, ali na netu kažu kloniti se plastikanera
  8. Pioneer PL51 skupo, nema automatiku, ima reckice za gledanje brzine ali nema svetlo ?! čija li je to bila glupa ideja
  9. Technics SL-1700 mk1 znači nije quartz, mk2 je bolji i vredi tražiti njega
  10. Technics SL-Q3 ovaj sa Nagaoka MP110 zvučnicom je verovatno vredelo ugrabiti (sada je rezervisan), ali poklopac je užasan ovako ofarban a novi dosta košta

 

Cenim vaše misli, predloge, preporuke... hvala!

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, milos said:

Da nije neka egzotika pa da je nemoguće popraviti i naći delove kada se nešto pokvari, ipak je to staro i kad-tad će nešto da rikne. Da valja i da će nastaviti na duže staze. Znam da ovo zavisi od stanja polovnog gramofona, ali i reputacija samog modela ima nešto da kaže na tu temu.

Direct Drive, da dobro drži brzinu (Quartz poželjan). Možda bih uzeo i neki belt ali do sada sam imao i želeo bih da probam DD.

Da ima auto-return od automatike, ostala automatika mi je nebitna ali ako ima lagano automatsko spuštanje igle to bi takođe bilo poželjno.

Cenim vaše misli, predloge, preporuke... hvala!

А колико пара је у питању?

Link to comment
Share on other sites

Uzmi ovaj nov https://www.player.rs/dj-gramofoni/reloop-rp-7000-mk2/pro/10159

Najbliža kopija Tehniksu 1200 mk2 uz Pioneer plx1000. Postoji i kao audiofilska verzija bez dj kerefeka za 250 eura više https://www.reloop-hifi.com/turn5.html

Moguće da su nešto tvikovali ali mislim da ne, samo love naivne novopečene audiofile kojima je prvi previše dj-ski.

Poklopac se kupuje posebno, 55 eur  https://www.reloop.com/reloop-dust-cover-rp-7000-8000

Link to comment
Share on other sites

Ручка јесте врхунска чак има и ВТА подешавање али је мотор преслаб. Имам га и Ја и нешто баш и нисам пресрећан а кућиште (доњи део) је направљено од лоше пластике која временом иструли.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, alI_Zée said:

Ручка јесте врхунска чак има и ВТА подешавање али је мотор преслаб. Имам га и Ја и нешто баш и нисам пресрећан а кућиште (доњи део) је направљено од лоше пластике која временом иструли.

Zašto misliš za motor da je slab, ipak je jedan od najboljih Dualovih motora, stabilnost mu je jako dobra?

Link to comment
Share on other sites

Тај мотор колико ме сећање служи кориштен је само у том грамофону и ако је све у реду стабилност је добра мада све пада у воду када се погледа плинт који је пластиканерски.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, alI_Zée said:

ozbiljan ali i prilično skup gramofon, od automatike bih radije imao samo auto-return i ništa drugo, uzeo bih ga u razmatranje ali izgleda da je prodat

 

14 sati ranije, VU metar said:

Uzmi ovaj nov https://www.player.rs/dj-gramofoni/reloop-rp-7000-mk2/pro/10159

Najbliža kopija Tehniksu 1200 mk2 uz Pioneer plx1000. Postoji i kao audiofilska verzija bez dj kerefeka za 250 eura više https://www.reloop-hifi.com/turn5.html

Moguće da su nešto tvikovali ali mislim da ne, samo love naivne novopečene audiofile kojima je prvi previše dj-ski.

Poklopac se kupuje posebno, 55 eur  https://www.reloop.com/reloop-dust-cover-rp-7000-8000

Nemam ništa protiv DJ gramofona, čak mi se i sviđa njihov dizajn i izgled (znam znam, bogohuljenje!!) ali za kućno slušanje mi ipak treba nešto sa auto-return i boljim zvukom, neki DJ gramofon bih uzeo posle kao drugi gram, za eksperimentisanje. Ovaj Turn 5 je preskup, da želim da potrošim toliko imao bih već šta da biram i od novih i od polovnih.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Bujodrag said:

A što ti toliko treba autoreturn?

Kao što tebi postaje sve teže da ustaješ i skačeš da bi okrenuo ploču, tako se i meni ne prekida ono što radim za isto to ;) A možda ni nisam u istoj sobi, a možda sam u WCu, a možda sam zadremao.....

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, milos said:

Kao što tebi postaje sve teže da ustaješ i skačeš da bi okrenuo ploču, tako se i meni ne prekida ono što radim za isto to ;) A možda ni nisam u istoj sobi, a možda sam u WCu, a možda sam zadremao.....

Meni je sve teže zbogšjebene multiple  skleroze, sve ostalo mi nikad ranije nije bilo problem. OK je autoreturn ali ni ako celu noć zvučnica ostane da preskače na kraju ploče, neće joj ništa biti, to nije ništa strašno ni za iglu ni za ploču.

Evo, prodam ti ja moj Technics 1200 sa Salsa zvučnicom i kabuza fluid damperom  i leach phono sekcijom za samo 800 evra.

 

:D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...