Jump to content


Exposure 3010S


bvucic

Recommended Posts

2010.  godine model 3010  bez S je koštalo oko 1500 € a posle je poskupljivalo više puta , mada su i evoluirali performanse pa su dodali i to S u nazivu ...

Ja sam ga ima jedan dan u sistemu i mogu da kažem da je dobro . Ima ovde članova koji imaju nešto slično pa nek kažu više ...

Mislim da je dosta bolje od 2010s i pogotovou od Primare-a

Kolika cena koja se traži ?

Link to comment
Share on other sites

On ‎17‎.‎12‎.‎2018‎. at 11:59, bvucic said:

koliko vredi ovo pojačalo sada i koliko je staro?

uostalom kakvo je u donosu na 2010S ili primare a20 ???????

3010 sam ja imao na kucnom slusanju negde krajem 2010-te,tada je vec mogla da se kupi 3010S2 serija..razlike postoje u zvuku,al su one minorne,3010 je nesto tvrdji zvuk,dok je 3010S2 bio nesto malo meksi zvuk,al su te razlike jako male...negde sa 15-16 meseci starosti,sa sve picpic dokumentacijom,fakturom od zvanicnog uvoznika,i ugradjenom phono MM karticom sa ja onomad prodao za cca 850 eura svoju 3010S2,i tu je bila uracunata jedna 2010-ka,da li je bila vec S2 serija ne secam se,al me je prijatno iznenadjivala svojom "muzikalnoscu",ma sta ovo znacilo..prijemciv,ne toliko nategnut zvuk kao kod veceg brata,ne toliko up to date sa detaljima,al ono je bas meraklijski sviralo...

Primare A20 ako mislis na tu stariju generaciju (dupli trafo),ja ne bih uzimao na razmatranje ni pod tackom razno vec naspram 2010,kamoli 3010...

Polovno trziste reaguje dosta hekticno na povne Exposure novije generacije,sad ta cena na KP od 750 eura za 3010-ku,moze da bude a i ne mora da bude prejaka,pitanje kolko se taj zvuk cini prihvatljivim potencijalnom kupcu...ponesi kuci na slusanje ako mozes u svom sistemu..

Sretno..

 

Link to comment
Share on other sites

Vise puta sam bio u prilici da prodam koriscene ali bukvalno kao nove modele 2012s2 i 2010s2D.

Vrlo lako i brzo sam postizao cene od 700-750€ za 2010s2 tj preko 800€ za 2010s2D, tako da mi se ne cini realnim ocekivanje da se serija 3010 u top stanju nadje za 600€.

Sa druge strane, serija 3010 “klot” je stara oko 15-ak godina jer posle nje stizu serije “S”, “S2” i konacno “S2D”.

Sustinske razlike izmedju recimo 3010 i 3010S sa jedne strane i ovih ostalih sa druge jesu onakve kakvim ih je Paja opisao samo su po mom misljenju daleko izrazenije. Tek bih razliku izmedju “S2” i “S2D” verzije oznacio kao manje izrazenu iako jasno cujnu.

Imao sam priliku da ih direktno uporedim. “D” verzija je blago upeglanija, “audiofilskija” ali zadrzava ritmicnost, rezolutnost i “attack” prethodnika.

Inace, koliko znam, tek od serije “S” pa na dalje, za prepoznatljiv Expo zvuk zasluzan je Mr Tony Brady.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...