Jump to content


Bolji zvuk sa računara


Iznogud

Recommended Posts

Ja sam sve stavio na antivibracione podloške: laptop, dac, preamp, mono blokove, zvučnike, strujni filter, napajanje za laptop. Sve se čuje - kad ima i kad nema podloški. Uključujući i Paloma karton od wc papira ispod zvučničkih kablova. Ispod ovih kablova podloške nisu bile bolje od magične Palome.

Znači kod mene sve lebdi. Ja prilazim sistemu na dasci ko Srebrni Letač  :ph34r:

 

s-l300.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja živim blizu reke Nišave. U njenoj okolini ima puno podzemnih voda, tekućih i stajaćih. Moja  kuća pluta na jednom takvom podzemnom jezeru. Pozajmio sam podloške od jednog prijatelja i shvatio da nema potrebe za njima, ova voda ispod kuće amortizuje sve neželjene vibracije. Podloške sam prepustio drugom kolegi koji živi u blizini železničke stanice... :)

Link to comment
Share on other sites

On 24.4.2019. at 11:59, vdzele said:

Tema ima pravi naslov za ono što bi da pitam.

Neko je možda čitao temu o mom sistemu. U zadnjem javljanju sam ažurirao sistem sa jednim USB filterom / izolatorom.

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/30923-vdzeletov-sistem/&do=findComment&comment=709947

Tu sam kasnije izveo zaključak da je usb izlaz ipak inferioran kao izvor u sistemu. Može biti solidan ako imamo neku spravicu poput ove u linku i ako se pc / laptop napaja linearnin napajanjem. Ove dve stavke dosta poskupljuju sistem pa je pitanje opravdanosti / isplativosti ići ovim putem.

Moje pitanje bi glasili nekako: Da li je onda i spdif digitalan izlaz u istoj ravni kvaliteta? Da li bi i njemu trebao ovakav filter?

 

Mešaš babe i žabe. Možeš to rešiti nekim jeftinijim USB to SPDIF interfejsom, ako je u pitanju PC da bude u skladu sa temom ili da ideš na izvor ili transport sa SPDIF na izlazu, pa izbaciš PC iz igre.

Naprednija rešenja i jedno od masovnih rešenja u bliskoj budućnosti mogao bi biti uređaj sa mrežnim transferom I2S signala bez nepotrebnih konvertovanja. Sadašnji računari ne vrše transfer I2S signala, pa je neophodno da bi se povezao sa DACom korišćenje dodatnog interfejsa u lancu.

Problem nastaje kada želiš da koristiš DSD jer je I2S multibitni signal, pa može propustiti samo PCM signal.

Link to comment
Share on other sites

Ti Dj.NIK baš voliš da peckaš ljude. Ne razumem čemu to. To često korsitiš na ovom forumu iako tebe niko tako ne oslovljava. Uopšte ne vidim u svom komenataru da sam dao povoda da se nešto prsim sa nekim znanjem o onome što sam pitao.

Ja priznajem da ne razumem po kojim protolima funkconišu dve veze, niti me to interesuje. Bitno mi bilo ukratko da se kaže koja je veza bolja bez ikakvih ovakvih dodataka.

 

Link to comment
Share on other sites

VDZele, svesno ili nesvesno si diskvalifikovao USB i favorizovao S/PDIF kao vezu/protokol itd. S moje strane vec dovoljno za 'peckanje'. Mogu da 'peckam' i vezano za novu skalameriju - USB izolator sa Silanna chip-om. Oni koji znaju znanje kazu da sam chip unosi 400-600ps jitter-a pa to resavaju raznium vratolomijama, dodatnim chi-ovima itd. Da si pitao predlozio bih ISO-REGEN kao vrhunsko resenje. Itd.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, dj.nik said:

VDZele, svesno ili nesvesno si diskvalifikovao USB i favorizovao S/PDIF kao vezu/protokol itd. S moje strane vec dovoljno za 'peckanje'. Mogu da 'peckam' i vezano za novu skalameriju - USB izolator sa Silanna chip-om. Oni koji znaju znanje kazu da sam chip unosi 400-600ps jitter-a pa to resavaju raznium vratolomijama, dodatnim chi-ovima itd. Da si pitao predlozio bih ISO-REGEN kao vrhunsko resenje. Itd.

Pozz

Pričali smo o tome, Intona USB Hi-Speed Isolator ipak ima bolji izmereni jitter od 12ps.

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, garson said:

Jedni kazu ISO Regen bolji, drugi kazu Intona. Cenovno su isti rang, a verujem i da su tu negde po performansama.

Inace ISO Regen isto ima Silanna chip. :D

 

regen.jpg

Intona (i JCAT USB izolator kao lepse skutijana Intona plocica) ne koriste Silanna chip vec Intona osmisljeno resenje. DakleM, ne stoji konstatacija 'ISO Regen isto ima Silanna chip'. :)

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, dj.nik said:

Intona (i JCAT USB izolator kao lepse skutijana Intona plocica) ne koriste Silanna chip vec Intona osmisljeno resenje. DakleM, ne stoji konstatacija 'ISO Regen isto ima Silanna chip'. :)

Nigde nisam rekao da Intona ima Silanna cip. :blink:

No, razumem gde je doslo do zabune, nisam quote-ovao post gde se pominje Silana cip.

...Oni koji znaju znanje kazu da sam chip unosi 400-600ps jitter-a pa to resavaju raznium vratolomijama, dodatnim chi-ovima itd. Da si pitao predlozio bih ISO-REGEN kao vrhunsko resenje. Itd...

 

Link to comment
Share on other sites

I2S veza nije "razgovor" to je jednosmerni protok podataka ka DAC sekciji. Od DAC chip nema povratnih podataka tog tipa nazad ka posiljaocu. To je multi kanalni tip veze koji se moze preneti na duzine koje su potrebne zavisi od toga sta je driver za te signale a sta receiver pre daca. Kao i u kavom su oruzenju okolnih zracenja... Potpuno Isto kao i drugi tipovi signala i to mnogo vece frekvencije i preciznosti.

DSD digitalni signal je istog tipa i frkvencije i isto se prenosi kroz postojecu magistralu. Sto je upravo i slucaj kod svih USB/(I2S + DSD) interfejsa koji podrzavaju i DSD format.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Majda said:

Bas mi je cudno da neko ko pita da li signalni transformator moze da posluzi kao usb galvanski izolator kaze nekom da mesa babe i zabe ali dobro OK...

Ako želiš, postovaću ovde celokupnu našu privatnu prepisku, ako je to OK?

Link to comment
Share on other sites

Postoji vise verzija Uptone uredjaja svi koriste istu kutiju posto su rasporedi konektora isti. (mislim da su uradili 2 verzije).

Medjutim postoji velika razlika izmedju tih verzija. A neverovatno obe se tretiraju po netu na isti nacin, verovatno zaslugom proizvodjaca oji nije dao precizne podatke...

V1.1 Najverovatnije nema galvansku izolaciju. Posto se na top strani plocice ne vidi Silanna izolator.(Mozda je na donjoj strani ALI ti nije bas verovatno...)

Na plocici pis: USB REGEN V1.1 (nema napomene o izloatoru)

V1.4 ima ISO chip, i to je potpuniji uredjaj. Prepoznaje se po crvenom prekidacu sa strane ulaza USBa, koji V1.1 nema.

Na plocici pise: ISO-REGEN V1.4 (u naziv ukljucena rec ISO sto potvrdjuje prisustvo chipa na plocici...)

(Preporuka je verzija V1.4.)

REGEN V1.1 input side.jpg

REGEN V1.1 plate.jpg

REGEN V1.4 input side .jpg

REGEN V1.4 plate.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...