Jump to content


Bolji zvuk sa računara


Iznogud

Recommended Posts

1 sat ranije, Aibo said:

Topping D30

Za navedeni budžet može i D50, oba imaju posebno napajanje što je prednost. Šteta što D30 nema displej, čak i jeftiniji D10 ga ima. Mada kad se pogleda razlika u ceni pitanje je isplatljivosti jer D50 unutra liči na D10 a puno je skuplji.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I mene zanima da probam D50 vrlo, i verovatno hoću čim se stvori prilika ali nisam siguran da je u njegovom slučaju to opravdana investicija za ovaj sistem (treba uračunati i potencijalni porez/carinu). Sumnjam da ima išta slično sa D10 osim što možda liče ploče, imao sam D10, fino to zvuči skroz (na nivou HRT microstreamer) ali D30 ima jasno puniji i mirniji zvuk. Računam da D50 samo bolji može da bude. :)

Meni i SMSL SU-8 deluje jako primamljivo, ima daljinac i sve... ali nešto se često pominju problemi sa kontrolom kvaliteta po stranim forumima pa se plašim da probam.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Aibo said:

I mene zanima da probam D50 vrlo, i verovatno hoću čim se stvori prilika ali nisam siguran da je u njegovom slučaju to opravdana investicija za ovaj sistem (treba uračunati i potencijalni porez/carinu). Sumnjam da ima išta slično sa D10 osim što možda liče ploče, imao sam D10, fino to zvuči skroz (na nivou HRT microstreamer) ali D30 ima jasno puniji i mirniji zvuk. Računam da D50 samo bolji može da bude. :)

Meni i SMSL SU-8 deluje jako primamljivo, ima daljinac i sve... ali nešto se često pominju problemi sa kontrolom kvaliteta po stranim forumima pa se plašim da probam.

Ne znam, vidim da je D10 samo USB, a D30/50 imaju i SPDIF optical/coax ulaze i posebna napjanja. Naravno ni DAC-ovi unutra nisu isti. D50 ima isti ili sličan izlazni deo kao D10, sa tri OP, a verovatno i D30. Treba uvek pre kupovine proveriti po forumima i da li je bilo problema sa software-om.

Link to comment
Share on other sites

On 19.12.2018. at 2:21, marko012po said:

@vdzele Da li je moguće da se čuje razlika u zvuku ako je laptop na policu stavljen bez ičega tj. Stoji na svojim nogicama i ako stoji na anti vibracionim kupama sa ležajevima? U kom procentu se oseća boljitak, molim vas recite mi? 0.1%? Pa da li je to moguće čuti uopšte i da li je potrebno ulagati u tako nešto? Po meni besmisleno.

 

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

 

 

 

 

Najjetiniji test je : stavi laptop na 3 ili 4  plastične čašice od jogurta , nije zahebancija ako čuječš razliku istraživaj dalje .Onaj otvoreni dio ide dolje , a dno prema gore. Probao sam tako CD  i iznenadio sam se . Ima  objašnjenje  na " Audio pulsu"  hr . Naravno da nemre tako ostati za uvijek , ali pokazuje u kojem smijeru treba ići . :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, _Naum said:

Zna li neko mozda da li je moguce koristiti LPS napajanje od 5V/3A (zerozone izgleda radi samo tu kombinaciju za 5V) za DAC koji fabricki dolazi sa 5V/1A napajanjem(switch)?

Hvala

Što da ne, bitno je da bude 5V i da ima na raspolaganju više ili barem 1A koliko je fabrički specificiran, čak je i poželjno da bude jači, manje je grejanje tog napajanja kad radi sa 30% kapaciteta ili manje, verovatno i bolji kvalitet zvuka. Jedino je pitanje da li je preskupo jer za taj DAC i kvalitetno  napajanje napona 5V struje 1 - 1.5A je sasvim dovoljno. Mada i od viška ovde ne boli glava.

Link to comment
Share on other sites

On 22.12.2018. at 1:26, Iznogud said:

Šta mislite o Cambridge Audio DacMagic 100, s obzirom na to da košta isto kao i Topping D30?

Ok je s obzirom da je u pitanju već malo stariji uređaj. Ali služi svrsi i neki "napredniji" hardver i nije baš toliko bitan u ovoj klasi. Mnogi od tih dac-ova ni 16bit pcm ne mogu da obrade kako treba, a kamo li dsd.

Značajan plus su noviji driver-i v4.+ sa mnogo dobrom ASIO integracijom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sutra mi stiže soc varijanta fx audio- dac-model x3. zvučnici takodje soc, microlab fc330. biće povezan usb kablom i solidnim rca kablom. buduci da muziku ne skidam već streamam, deezer hifi, tidal hifi... imam naloge za njih...zanima me jel ok ova soc kombinacija? znam da preko USB izvlači svega 16/44 ili 48....ali koliko sam video deezer hifi je upravo u tom formatu, jedino tidal MQA master su 24bita/96khz, pa ako bih uzeo npr. fx x6 ili toping d10, da li bi se primetila razlika na ovim soc microlab zvučnicima? ili mi je bolje da kupim onaj header za maticnu jer nemam spdif izlaz, imam iglice na ploči. jel ima to u Srbiji negde za kupiti. i da, opticki kabl jel svejedno bilo koji? može li preporuka hvala

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, milan_987 said:

pa ako bih uzeo npr. fx x6 ili toping d10, da li bi se primetila razlika na ovim soc microlab zvučnicima?

Ne bi primetio razliku.

24 minuta ranije, milan_987 said:

ili mi je bolje da kupim onaj header za maticnu jer nemam spdif izlaz, imam iglice na ploči. jel ima to u Srbiji negde za kupiti. i da, opticki kabl jel svejedno bilo koji?

Teško se to sada nalazi, potraži u nekom servisu, a ako si malo vešt može da se uradi sa parče koaksijalnog kablića i jedan RCA činč.

image.png.e909d7e380baf728573dc3bc4ba9c070.png

Za optički kabl, može ovo

https://www.avmarket.rs/kabl-opticki-hq-ht.html#1044=463

Link to comment
Share on other sites

On 19.12.2018. at 11:25, Nixie said:

Za navedeni budžet može i D50, oba imaju posebno napajanje što je prednost. Šteta što D30 nema displej, čak i jeftiniji D10 ga ima. Mada kad se pogleda razlika u ceni pitanje je isplatljivosti jer D50 unutra liči na D10 a puno je skuplji.

Meni je bolje kada nema displej. Tada više liči na analogne "old stuff" stvari.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav svima, nije me bilo odavno, ali vratio sam se.Da ne dužim, imam pojačalo filips fa 910 i zvuučnike Ar 18BX izvor zvuka komp sa  Realtek HD Al662 audio kodekom tako piše.

Slušam,džez balade, klasiku, akustiku uglavnom opuštajuću muziku.

Ono što me interesuje da bi Brand Name:LUSYA  SA9023A + ES9018K2M USB portable DAC HIFI fever external amplifier audio card decoder for Computer Android Set Box A6-017

https://www.aliexpress.com/item/SA9023A-ES9018K2M-USB-portable-DAC-HIFI-fever-external-amplifier-audio-card-decoder-for-Computer-Android-Set/32932392383.html?spm=2114.10010108.1000014.3.4c705baaMkSuLV&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.112237.000000000000000&scm_id=1007.13338.112237.000000000000000&scm-url=1007.13338.112237.000000000000000&pvid=49c19e59-31bd-481d-b1c3-a8dd5c4a458c

joj koliki link, doneo neki primetan boljitak u kvalitetu zvuka u odnosu na intergrušu, ili ako imate vi neki predlog za usb dac slične cene?

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, gojkov said:

doneo neki primetan boljitak u kvalitetu zvuka u odnosu na intergrušu

Čisto sumnjam da može. Jedino ako neko ima tu spravicu pa da ti kaže utiske.

PS

Ima dobar feedback na aliju, možda i nije lošije od inetgruše. Postavlja se pitanje uticaja kvaliteta i dužine kabla (da ne bude neki loš ili previše dugačak) od te kartice do pojačala. 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, gojkov said:

dužina max 1-1,5m

 

Pošto ne treba USB kabal, možda bi se isplatilo jer 25$ nije neka cifra. Samo da intekonekt kabal bude dobar.  Ne možeš kupiti zvučnu  karticu za PC za te pare da bude bolja od integrisane.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, gojkov said:

šta bi po tvom mišljenju bio minimum,imajući u vidu da je ova intergruša Al662 dosta lošija u odnosu na interne na skupljim matičnim pločama novije generacije

Ne znam, ja imam DIY DAC i mini HP PC sa FTA USB kablićem, a od tih kineskih igračaka imam samo SMSL B1 koji svira sasvim pristojno, znatno bolje od laptopa. SMSL B1 inače služi za igranje kad dođu gosti  i  sin povremeno pušta sebi muziku sa mobilnog.

Mislim da je dobar izbor Topping D10 (barem ga puno hvale po forumima i jako lepo izgleda), samo tu treba dobar USB kabal i IC kabal, a to dosta poskupljuje stvari.

Link to comment
Share on other sites

Tema ima pravi naslov za ono što bi da pitam.

Neko je možda čitao temu o mom sistemu. U zadnjem javljanju sam ažurirao sistem sa jednim USB filterom / izolatorom.

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/30923-vdzeletov-sistem/&do=findComment&comment=709947

Tu sam kasnije izveo zaključak da je usb izlaz ipak inferioran kao izvor u sistemu. Može biti solidan ako imamo neku spravicu poput ove u linku i ako se pc / laptop napaja linearnin napajanjem. Ove dve stavke dosta poskupljuju sistem pa je pitanje opravdanosti / isplativosti ići ovim putem.

Moje pitanje bi glasili nekako: Da li je onda i spdif digitalan izlaz u istoj ravni kvaliteta? Da li bi i njemu trebao ovakav filter?

 

Link to comment
Share on other sites

On 19.12.2018. at 2:21, marko012po said:

@vdzele Da li je moguće da se čuje razlika u zvuku ako je laptop na policu stavljen bez ičega tj. Stoji na svojim nogicama i ako stoji na anti vibracionim kupama sa ležajevima? U kom procentu se oseća boljitak, molim vas recite mi? 0.1%? Pa da li je to moguće čuti uopšte i da li je potrebno ulagati u tako nešto? Po meni besmisleno.

 

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

 

 

 

 

Ovo mi je promaklo.

Slušam integralnu karticu, odnosno izvlačim analogni signal. Kućište mi stoji na staklu i četiri opruge, klackajući se na nekoliko herca. Zvuk se sa bezlično informativnog izdigao na nivo koji uopšte nije za omalovažavanje. @Nomimasen takođe koristi opruge, ali izvlači digitalni signal na eksterni dak. @Toza je na kuglicama i čuje se.

Radi se o tri u celini dobro sređena sistema. Ne znam koliko očekivati u nekoj (uobičajeno) nemarnoj instalaciji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...