Jump to content


Zvucna Kutija


lukagabrijela

Recommended Posts

Pozdrav 

Posto pravim prenosivi boombox od 200W 2x50W I 100Wsub

Zanima me koji material a da je drveni je dovoljno lak I u isto vreme super za zvucnu kutiju.

Inace zvucnik je 60cm u sirini 25cm visina 25cm dubina

Znaci zanima me neki material koji ne bi bio tezi od 2-3kg naravno ja bih stavio I akusticnu vunu samo me drvo zanima koje da bude.

Capture.PNG

Edited by lukagabrijela
greska
Link to comment
Share on other sites

Са тим или од тог материјала (тополов шпер) праве професионалне звучне кутије. Прилично механички јак а лакши од свих осталих.

Значи то је препорука.

Link to comment
Share on other sites

Kada pitaš farbare šta o šperu misle rećiće ti duplo skuplje mišljenje i ne davanje garancije za izvedene radove.

Naravno malo karikiram, ali šper je pakao za lakiranje i zaštićivanje. Konstantno se nakon nanošenja osvovne boje struktura drveta nakostreši kao oštre dlačice koje moraju u nekoliko prolaza da se šmirglaju i prešpricavaju osnovnom bojom ili podlogom, dok se konačno ne obuzdaju i dovoljno uglačaju. Potrebno je užasno mnogo truda da se površina dovede u kvalitenu glatkost za nanošenje boje i zaštinog sloja.

Eventualno, furniranje bi bila opcija da se dođe do vrhunskog izgleda sa manje posla, ako je furniranje uopšte manji posao.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Father said:

Kada pitaš farbare šta o šperu misle rećiće ti duplo skuplje mišljenje i ne davanje garancije za izvedene radove.

Зависи којег фарбара питаш, није баш тако постоје фарбе/боје баш за шпер плоче.

Мада по мени то је губљење времена када има:

https://www.elementa.rs/proizvod/21304/materijal-za-oblaganje-zvucnih-kutija

https://www.kupujemprodajem.com//Audio/Zvucnici-Oprema-i-delovi/Materijal-za-oblaganje-zvucnih-kutija-21341040-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...