Jump to content


Pomoc oko skretnica


Mariok

Recommended Posts

Pozdrav svima trebao pomoc oko skretnica za zvučnike bit ce u 75L kutiji zvučnici su sljedeći napominjem da ovo nije za hifi nego za aktivni zvučnik pravim za feste i tako slicno ubijat dosadu ovih dana a steta da neiskoristim zvučnike pojačalo je 2x150w rmsa na 4 ohma tako da mislim spojit posebno na dva kanala ovo pa neznam kolko je idealno mislio sam stavit bipolarne kondenzatore 4,7uf 50v? Ili neznam da riskiram i kupim skretnice neke polovne? 

 

Kakve bi idealne bile otprilike za ove zvučnike

Hertz hv 1600 (nesto kao mid range zvučnik hi-end u auto akustiki) 125w rmsa 93db 4ohma

Mirage woofer 125w rms 89 db 4 ohma 

Piezo horne - Frekvencijski opseg: 1800 - 20 kHz
- Napon: 35V
- 4 Ohm sistem: 150W
- 8 Ohm sistem: 100W
- SPL (1W/1 m): 92 dB

2018-12-15_15.20.11-671x1192.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Mariok said:

bipolarne kondenzatore 4,7uf 50v?

Malo je rizično za tu snagu koristiti bipolarne od 50VDC stavi  bipolarne od 100VDC ili blok kondenzatore 100VDC  (ili više).

Ja koristim F&T bipolarne od100VDC jer su odlični. U obzir dolaze i recimo Wima MKS4 od 100V jer su fizički mali. Od jeftinijih polipropilenskih imaš recimo Wima FKP10 ili slično samo su ono za veće napone pa su dimenziono veći. 

Odlični su i Phillips MKC od 100VDC.

Samo mi je malo nejasno šta tačno planiraš, daj neku skicu rukom kako to vezuješ.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Mariok said:

steta da neiskoristim zvučnike pojačalo je 2x150w rmsa na 4 ohma tako da mislim spojit posebno na dva kanala

Ovo malo zbunjuje, da li misliš napraviti samo jednu kutiju i nju povezati na oba kanala pojačala?

Kako to misliš da izvedeš?

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Mariok said:

Hertz hv 1600  125w rmsa 93db 4ohma

Овај звучник на папиру има фрекветни опсег  43 - 6500 Hz , те по мом мишљењу није потрeбан звучник за срењи опсег. С обзиром да је за "феште" ту бих ставио компресиони драјвер са интегрисаном хорном.

На тржишту има свачега, можда овај:  https://www.elementa.rs/proizvod/33113/visokotonski-zvucnik-160x140mm-150w

Или :  https://www.player.rs/ugradni-zvucnici-/-delovi/eminence-apt-150-v2/pro/6577

Мада сам бас звучникје пречника 165мм. Ипак то и није звучник за те намене, жабари су га направили за употребу у аутомобилу.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Nixie said:

Malo je rizično za tu snagu koristiti bipolarne od 50VDC stavi  bipolarne od 100VDC ili blok kondenzatore 100VDC  (ili više).

Ja koristim F&T bipolarne od100VDC jer su odlični. U obzir dolaze i recimo Wima MKS4 od 100V jer su fizički mali. Od jeftinijih polipropilenskih imaš recimo Wima FKP10 ili slično samo su ono za veće napone pa su dimenziono veći. 

Odlični su i Phillips MKC od 100VDC.

Samo mi je malo nejasno šta tačno planiraš, daj neku skicu rukom kako to vezuješ.

 

2018-12-16_10.06.24-839x1491.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto namerava da sve stavi u jednu kutiju, kad je bolje da napravi dve kutije. Mada ne znamo koje pojačalo je u pitanju, jer je spominjao u prvom postu aktivnu kutiju.

On 15.12.2018. at 15:35, Mariok said:

napominjem da ovo nije za hifi nego za aktivni zvučnik pravim za feste i tako slicno

Ako je to zamisao onda može i u jednoj kutiji da se po vertikali podeli kutija u dva odvojena dela tako da u jednom bude hertz i jedan visokotonac, a u drugom mirage i drugi visokotonac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...