Jump to content


Slušalice za muziku na kompu


boksha

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

Ako ima zainteresovanih da pomognu početniku. Trenutno slušam muziku na desktopu preko ASUS Xonar DS i slušalica Steelseries H5, mp3 320. Šta bih mogao da kupim (slušalice, zvučnu, DAC...) da bi sve to zvučalo osetno bolje? Kao izvor i dalje bi bio mp3 320. Zanima me stereo, surround nije bitan. Može i polovno, za budžet nisam siguran. Ne znam šta je još bitno da navedem?

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Kao pojačalce za slušalice , a ujedno i veoma dobar DAC, mogu ti preporučiti Fiio Olympus E-10 K .

Primeti se razlika čak i na mp3 fajlovima u odnosu na integrisanu, a o losless-u, neću ni da pričam.

Proguglaj malo po netu, ima odlične recenzije.

Za sluške, neka te posavetuje neko drugi..mada ni budžet nisi pomenuo.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za preporuku, vidim da ih baš hvale. A i može da se kupi kod nas.

Da li bi DAC bio povezan sa integrisanom zvučnom ili ASUS Xonar DS? Ili je svejedno koji je izvor (prosečan mobilni sa 3,5)?

Da li neke slušalice "bolje rade" sa ovim DAC-om ili je to manje više svejedno? Zbog eventualnog testiranja pre kupovine slušalica.

Nisam pomenuo jer ne znam koliko je moguće dobiti iole kvalitetan zvuk sa ovog izvora. I koliko zbog toga ima smisla davati para za nešto skuplje.

Link to comment
Share on other sites

DAC bi bio povezan preko USB-a na PC, tako da ne bi imao nikakve veze ni sa integrušom ni sa Xonarom .

Neke slušalice ''bolje rade'' sa pojačalima, pogotovo one sa većom omažom .

U ovom hobiju za nekog sve ima smisla, a za nekog opet nema. Sam odluči na osnovu lične percepcije zvuka , da li ćeš i koliko novca ulagati.

Više para, više muzike, al' ne mora da znači ;)

Link to comment
Share on other sites

Jasno, nakon posta videh da je micro USB ulaz.

Vidim da se DAC prodaje u 4audio, pa možda tamo da čujem neke slušalice zajedno sa DAC-om sa nekog sličnog izvora, da vidim kako zajedno zvuči. Pretpostavljam da je to moguće i poželjno?

I koje bi onda slušalice bile za preporuku sa ovim DAC-om? Recimo u rangu od 200e (za slušalice).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 15.12.2018. at 14:40, boksha said:

Pozdrav ljudi,

Ako ima zainteresovanih da pomognu početniku. Trenutno slušam muziku na desktopu preko ASUS Xonar DS i slušalica Steelseries H5, mp3 320. Šta bih mogao da kupim (slušalice, zvučnu, DAC...) da bi sve to zvučalo osetno bolje? Kao izvor i dalje bi bio mp3 320. Zanima me stereo, surround nije bitan. Može i polovno, za budžet nisam siguran. Ne znam šta je još bitno da navedem?

Hvala :)

Prvenstveno mislim da bi najbolji savet bio da polako promeniš format svoje kolekcije. Mp3 je zastareo i prevaziđen format odavno.

Tako, uz malo truda, se može postići značajan napredak u zvuku. A opet, nema baš smisla kupovati bolju opremu i bacati pare kada je materijal lossy mp3.

Preporučio bih ti da kupiš ili "kupiš" neki album audio kvaliteta. Kod "kupovine" to može da bude i flac, ape, i koji već sve ne. Kada čuješ i pohvataš malo kako taj materijal zvuči, onda kreneš da tražiš neku bolju opremu. 

Link to comment
Share on other sites

Da, probaću da češće slušam flac. Ranije nisam prometio veliku razliku izmedju flac-a i mp3 320 (barem na Steelseries H5 + integrisana), pa sam odustao od flac-a.

Inače, za vikend sam isprobao polovne Sound Blaster Tactic3D Rage Wireless V2.0 (takodje deklarisane kao gaming) ali nisam primetio neku veću razliku u odnosu Steelseries H5.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Pozdrav svima. Čini mi se da je ovo odgovarajuća tema iako je, kako vidim, oko godinu dana neaktivna jer izuzetno malo o svemu ovome znam.

Dakle stanje je sledeće imam od skoro dragonfly black i mislim da neku razliku uočavam i želio bih da pitam kako da budem siguran da on na pravi način radi svoj posao? Planirao sam uskoro da kupim AT m40x slusalice, trenutno iman sennheiser hd205 i neke lg što su došle uz flex2 telefon znam da nisu hi fi ali su sasvim ok.

Na kompjuteru i telefonu imam naravno mp3 fajlova ali sam se potrudio da pronadjem flac i sl verzije nekih meni bitnijih albuma.Da li mi je potrebno neko dodatno podešavanje dragonfly-ja, vidim da svijetli istom bojom sta god da pustim na kompjuteru dok na pr na telefonu mijenja boje u zavisnosti od toga koji plejer koristim? imate li neki savjet za plejer na pc-u(win7 ako to ima kakve veze) i telefonu(po mogucnosti besplatan, koristim android)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...