Jump to content


Koji TV kao izvor ?


JTGTS

Recommended Posts

Do kraja marta bi trebalo da se preselim u kucu.Tamo me ceka spojen dnevni boravak i trpezarija prostorija od oko 35m2.

Mislim da ce moje kappe 8.2 zavrsiti posao ako ne bice prostora za 9.2 :D.Muziku uglavnom pustam sa TV-a (youtube) na marantz cdr630 koji koristim kao dac ,lampe preamp i uher snagas.                    Sve je to lepo sviralo na grundig TV-u i ja resim da uzmem veci TV i grundig ode kod majke koja je presrecna sa 42 incha.Na njegovo mesto stavim filipsov TV koji ce u kuci najverovatnije biti u spavacoj sobi.

Razlika u zvuku je ogromna aliii ogromna.Philipsov TV daje mnogo bolji zvuk a sve ide preko optike pa sam mislio da tu nece biti neke razlike.Treba mi savet koji TV da uzmem ako je uopste neko eksperimentisao sa optickim izlazima na TV-u.Trebace mi TV za dnevnu sobu i uzecu definitivno onaj koji ima najbolji zvuk sve ostalo je na drugom mestu.

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Imam stariji Philips lcd i noviji LG led.Bolji zvuk ima Philips (po meni, sasvim očekivano).

LG je nepraktičan ukoliko često menjaš koji uređaj će davati zvuk (ako ide zvuk sa TV zvučnika, ne možeš prebaciti zvuk na dac/pojačalo sve dok ne uđeš u meni i preusmeriš zvuk na External.Ista procedura da bi vratio zvuk na TV...).

Sa ostalim markama nemam iskustva...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alI_Zée said:

Слушао/гледао Bang & Olufsen BeoVision Eclipse звук је изненађујуће добар шта више одличан. 

 

Verujem da je tako ali nesto mi govori da on kosta dosta vise od 1000e koje sam planirao za TV :D.  

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Delija said:

@ALES

Tome sluzi HDMI ARC.

Nisam probao ARC (imam UHD LG + OPPO), ali koliko sam čitao neko uputstvo (pre nego se upustim u ARC akciju) opet mora da se prebacuje zvuk na ARC, isto kao za optički izlaz pa nazad na TV speakers. Opasna gnjavaža. Da su dodali opciju za Audio Out na jedno dugme kao što imaju dugme Source za AV input, sve bi bilo daleko manje komplikovano i korisnije u svakodnevnom skretničarenju ovamo i onamo.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se automatski prebacuje na AVR kada ga ukljucim. Kada ga iskljucim vraca na TV. Dok je ukljucen risiver volume na TV daljincu podesava volume na AVR-u. Mute takodje.

Moze da se podesi da se AVR automatski ukljucuje kada i TV i gasi kada se iskljucuje. To ne koristim jer muziku cesto slusam sa iskljucenim TV-om.

Link to comment
Share on other sites

TV salje signal na HDMI ARC dok je AVR ukljucen, bez obzira na odabran ulaz. Ako je na AVR-u izabran drugi ulaz - cuce se taj drugi ulaz, naravno. Tako i treba da bude - da ne moras da koristis mute na TV-u ako slusas nesto drugo na AVR-u. Ne treba ti nikad da slusas i TV i nesto drugo u isto vreme. To nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, ALES said:

LG je nepraktičan ukoliko često menjaš koji uređaj će davati zvuk (ako ide zvuk sa TV zvučnika, ne možeš prebaciti zvuk na dac/pojačalo sve dok ne uđeš u meni i preusmeriš zvuk na External.Ista procedura da bi vratio zvuk na TV...).

Po pričama sa drugog foruma, LG je ovo promenuo u novim modleima TV-a. Sada u meniju ima opcija da se izabere da li zvuk ide smo na zvučnike ili optical-out, ili može i na jedno i drugo istovremeno.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, NShappy said:

Po pričama sa drugog foruma, LG je ovo promenuo u novim modleima TV-a. Sada u meniju ima opcija da se izabere da li zvuk ide smo na zvučnike ili optical-out, ili može i na jedno i drugo istovremeno.

Lepo od njih, ako su uneli izmenu.Baš bi mi odgovarala, ali uz ostale životne obaveze (čitaj: rešavanje stambenog pitanja), postojeći TV će još duže vreme zadovoljavati naše potrebe... :lol:

Vezano za Delijin komentar za ARC : meni ne pomaže, pošto nemam AVR, već klasičan stereo...I na taj način video materijal je mnogo bogatiji i prijatniji za gledanje... (iz SBB risivera zvuk ide u dac i to je skroz ok za gledanje TV programa; jedino kad LG pušta filmove sa eksternog hard diska ili kada gledam You Tube sa TV-a, moram ulaziti u meni i preusmeriti zvuk; e,sad, ukoliko su uneli izmenu, onda moja napomena više nema smisla...:unsure:).

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je proradio Arc, napokon sam probao. Naravno nije iz prve. Mora da se uključi pre aktiviranja Arc-a na General meniju sinhronizacija sa spoljnim uređajem. Bez toga nije radilo. Sasvim sam slučajno, pokušavajući da nađem ima li negde još nešto sa Arc-om u vezi naišao na to i kada sam aktivirao sinhronizaciju proradio zvuk na sistemu.

Postoji i opcija za automatsko međusobno paljenje i gašenje TV-a, odnosno AVR-a, ali sam to isključio.

Loša vest je da mora uvek da se ulazi u Settings i menja audio output.

Paljenje AVR-a pali TV automatski i valjda ga podešava na Arc (nisam probao), a gašenje TV-a gasi AVR pa mi to baš i ne odgovara. Opcija je na jednom prekidaču i funkcionalnost je vezana, a meni ne odgovara da gašenje TV-a gasi Oppo, koji je u mom slučaju "AVR".

Link to comment
Share on other sites

Na philipsu i grundigu radi optcki izlaz uvek. Samo sto na grundigu sam imao neke 2 opcije za opticki izlaz pcm i nesto koliko se secam bez filtriranja kad se prevede.Ta druga opcija kada bi ostala ukljucena na prelazu izmedju pesama bi se cuo neki odvratan zvuk

Link to comment
Share on other sites

Philips 50PUS6203/12 i moj ima advanced menu i brdo podesavanja tu.Ima za kasnjenje i stereo ili multichanel dts i jos par za optiku sad sam provalio ali daleko se bolje cuje od grundiga nisam verovao da toliko razlicitu mogu da zvuce.+ grundig je dosta skuplje placen ima 3d i jos gomilu meni nepotrebnih stvari (cak ima i vufer pozadi).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...