Jump to content


Tango MC trafo & Pette Millett phono


Krca44

Recommended Posts

1 sat ranije, Solderer said:

На неком скупу, Триода фесту или тако некако ,то Милетово фоно предпојачало је проглашено најбољим. Неко овде рече да је то због тога што у себи нема триода.

ne znam, ja sam pre pobornik da se stvari stavljaju u perspektivu toga koliko kostaju sto automatski definise klasu uredjaja. 

proglaseno je najboljim na jednom od prethodnih ETF kada je tema bila phono preamp. napominjem da ovaj uredjaj koji je u beogradu nije taj konkretan primerak niti ga je sastavio p.millet. mislim ko i svaki švajseraj, bog sveti zna šta je i kako urađeno i šta mi ovde zapravo poredimo, isto kao i što ne znamo šta su ETF švajseri radili i kakva su tu realna dostignuća - zato ta informacija nije od znacaja, barem ne za mene.

to da li ima ili nema triodu obicno vodi nekim drugim rezultatima od ovih gore. kad triodu emuliras peskom, rezultat je ispošćen - masnim ti se može učiniti samo ako dolaziš sa strane svetla i sunca i plaža a ne iz mraka u kome nešto svetli.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Верујем да је непознати самоградитељ користио штампане плоче које Милет продаје и да је на основу расположиве документације све то асемблирао како треба. То је у суштини једноставан самоградитељски пројекат. Зашто би он уопште мењао пажљиво прорачунате вредности компонената? Сигуран сам да је ЕТФ примерак идентичан овом.Милет нигде не помиње да постоји нека друга, побољшана верзија.Када се ''швајсери''држе пројекта, а нема разлога да то не чине, не постоји начин да нешто забрљају  у смислу функционалности и карактеристика. Њихове грешке утичу на то да уређај уопште не ради или при укључењу ствара бели дим. А овај уређај је радио нормално.

Link to comment
Share on other sites

Аудио уређаји нису аутомобили па да за већу цену у вишој класи добијеш објективна побољшања у смислу веће запремине мотора, бржег стартовања, стабилности комфора и све што се може лако утврдити.Изузетак су снага појачала и звучника.Виша ценовна класа аудио уређаја често има лошије мерне карактеристике од уређаја у нижој класи. Тада ступа на сцену субјективна процена квалитета , па се каже'' изобличења су већа али звук је природнији'' и слично. А све је то непоуздано.Ту су ценовне класе продукт законитости потрошачког друштва, статусних симбола ,маркетиншке манипулације итд. Коришћење скупих и ретких матерјала за израду а који немају оправдања је један пример.Озбиљан произвођач професионалних уређаја Нојман је у својој историји је имао свега три модела најкомликованије аудио справе , резача плоча. Он није мењао своју ''линију'' производа сваке сезоне, као нека модна кућа. Његова озбиљна електроника је трајала десетинама година.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Solderer said:

Верујем да је непознати самоградитељ користио штампане плоче које Милет продаје и да је на основу расположиве документације све то асемблирао како треба. То је у суштини једноставан самоградитељски пројекат. Зашто би он уопште мењао пажљиво прорачунате вредности компонената? Сигуран сам да је ЕТФ примерак идентичан овом.Милет нигде не помиње да постоји нека друга, побољшана верзија.Када се ''швајсери''држе пројекта, а нема разлога да то не чине, не постоји начин да нешто забрљају  у смислу функционалности и карактеристика. Њихове грешке утичу на то да уређај уопште не ради или при укључењу ствара бели дим. А овај уређај је радио нормално.

 

ne znam, nisam imao nameru da branim uredjaj ciji sam sticajem prilika vlasnik, posto ionako nisam osporio krcin prikaz, naprotiv.

samo sam hteo da uvedem i neke objektivne parametre. ako to nije licna procena zvuka onda je to na primer cena. ako nismo presli prag apsolutnog u kome se krecemo to je itekako bitan benchmark za poredjenje.

sto se ETF tice, ponavljam, mislim da taj shootout nema drugu svrhu sem da zabavi prisutne. mozda neko to koristi dalje kao referencu, ako je to uopste p.milletovo maslo. sam pogled na setupe u kojima se odvijaju takvi programi ukazuje na to da su rezultati "okrsaja" cesto mnogo vise u korelaciji sa odabranim sistemima u kojima se vrsi evaluacija. da budem sasvim iskren, ne mogu da zamislim ovakav uredjaj kao apsolutnog pobednika ako je konkurencija zaista toliko ozbiljna, barem po imenima. zato izrazavam sumnju da je doticni uredjaj bio friziran, sto nije protivno pravilima kojih ionako nema, mozete da donesete kamen ako mu je priroda dala RIAA inverter i zadovoljavaljuce pojacanje. ili da nesto nije bilo u redu sa konkurencijom. 

Link to comment
Share on other sites

Нема се ту шта много фризирати, витални делови су оптималног квалитета. Пит Милет на свом сајту каже да је упоређивао са многим квалитетним фоно пред. и да се ова показала најбољом. Значи то је амбициозни пројекат који претендује на сам врх.( ипак је то ЛР фоно) и Крцино инсистирање на Ксону +Танго нема много резона. Ја му могу позајмити мој Ксоно колико он жели уколико намерава да истера ствари на чистину.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, violent femmes said:

Mene zanima koji je model Sindricevog phono-preampa testiran,da li je u pitanju mm/mc preamp ili iskljucivo mc.Dakle koji je model u pitanju,cena,koliko i koje lampe koristi,gde se moze kupiti,ima li negde link do proizvodjaca,postoji li crna varijanta....etc.

Ima li neko odgovor na ovo pitanje.Eventualno bi me zanimala kupovina ovog Sindricevog preampa,ne u neko skorije vreme ali imam zelju da ga posedujem.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, violent femmes said:

Mene zanima koji je model Sindricevog phono-preampa testiran,da li je u pitanju mm/mc preamp ili iskljucivo mc.Dakle koji je model u pitanju,cena,koliko i koje lampe koristi,gde se moze kupiti,ima li negde link do proizvodjaca,postoji li crna varijanta....etc.

Prva verzija sa MC opcijom koja kasnije nije ugradjivana ( koliko znam ).

MM :  6N23P EV dupla trioda radi oba kanala, RIAA pasivna pa po jednostruka trioda EC900 po kanalu.

MC predstepen uradjen sa jednim 2SK170BL.

Sacu dalje, polako

Link to comment
Share on other sites

Prva verzija zato sto je kasnije radjen pod istim imenom u istoj kutiji malo drugaciji MM phono, bez MC sekcije, sa prvim i svim ostalim stepenima uradjenim sa 4 x EC900 i uopsteno mnogo kvalitetnijim elementima.

Dakle ima bar dve verzije sa istim imenom ja imam prvu.  Nisu cenovno uopste isti aparati u pitanju, moj aparat sam kupio kad se pojavio pre jedno 4 ( 4,5/5?? ) godine ( stvarno se ne secam datuma ).

Cena je bila 250 Eu ( npr. verzija 2 je bila dupla skuplja ali tada su se i novcani odnosi svuda promenili, sem sto je sam aparat radjen kvalitetnije )

Ubaceno novo napajanje za 50 Eu, ja sam skoro ubacio 6N23P rusku cev jer sam smatrao da originalna, iako long life verzija, ima vise shuma.

MC stepen se pali pomocu mikroprekidaca i moze se birati ulazni otpor od 60 do 500 Ohma.

Gain / pojacanje u MM varijanti je 44 dB, dakle vise od uobicajenih 40 dB ili cak nekadasnjih 36 dB ( neki su tako radili ).   Sa upaljenim MC stepenom 60 dB ( ovo su podaci dobijeni od konstruktora prilikom kupovine, naknadnim uvidom u pdf koji se dobijao uz aparat vidi se blaga izmena MM : 47,5 dB  MC : 59,5 dB ).

Moj licni primerak je iz prve serije od 10 komada, kada je krenula proizvodnja zvanicno gos. Sindric je uradio neku manju prepravku da bude u skladu sa serijskim aparatima.

Izlazna impedansa 2,5 KOhma.

Ako jos nesto treba tu sam.

P.S. Izvinite za off

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Krca44 said:

Prva verzija zato sto je kasnije radjen pod istim imenom u istoj kutiji malo drugaciji MM phono, bez MC sekcije, sa prvim i svim ostalim stepenima uradjenim sa 4 x EC900 i uopsteno mnogo kvalitetnijim elementima.

Dakle ima bar dve verzije sa istim imenom ja imam prvu. 

Pointe Record (MM+MC),Pointe Record Limited Edition (MM)

IMG_8921.JPG

IMG_9143.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Solderer said:

Крцино инсистирање на Ксону +Танго нема много резона. Ја му могу позајмити мој Ксоно колико он жели уколико намерава да истера ствари на чистину.

Stvarno mi nije namera da teram mak na konac.

Dakle pokusacu da se izjasnim drugacije.

Nisam aparate koji su bili kod mene testirao, samo sam slusao muziku pa kako sam primetio nesto tako sam povremeno zapisivao.

Znaci nije bio cilj da se cuje sta se radi dobro a sta lose pa na seciranje ( i klanje ).

Kad je dosao Paradise slusali smo muziku, pa bilo je tako kako je bilo, sa nekim stavkama koje je izneo Solderer sam se slozio i onda a se nekim ne.

Recimo potpuno sam zaboravio da se desavalo sa cudnom ritmikom kod Pointa ( ovo bi bar trebalo da sam zapamtio posto je moj aparat pod znakom pitanja, ne malim... ali eto nisam ).

Paradise je ponavljam sjajan phono ali isto tako ( u retrospektivi ) mislim da manjkavosti koje su se mogle cuti i uputiti na racun ostalih jesu cujne samo u odnosu na njega ( ili neki drugi phono tog kalibra ).

Prilikom samostalnog slusanja ( dakle bez Paradise-a ) navedene mane nisu cujne.

Dalje vise necu da se pravdam, ako pazljivo procitate tekst ( znam da ga ima dosta ) mozete lepo da izvucete neke zakljucke.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam ja u nekoj dilemi.

Cela situacija se na kraju svodi na to sta se realno moze.

Kako god obrnem meni se cini  da cu u nekom trenutku zavrsiti sa trafoom.

Sto se tice Tango SUT-a zesce bih lagao kad bih rekao da nisam uzivao dok je kod mene.

Da li sam trafo ima neke mane ?  Ne mogu da kazem tako nesto niti zelim,  meni je vaznije kako radi svaki dan u odnosu na neki apsolut u Hi Fi kontekstu.

P.S.  Zasto bih morao da teram stvar do kraja da bih na kraju cuo ko je shampion a ostale shutnuo u dupe ili bacio u kantu ?

:)

 

Link to comment
Share on other sites

^ Tango MCT-999 je fantastičan SUT, redak biser, retko se nalazi, a kada ga neko i ponudi cene su astronomske.. ali na tržištu ima SUTova nove generacije koji u kombinaciji sa zvučnicama, takođe nove generacije daju sjajan zvuk.. jednu od takvih kombinacijama sam sa prijateljima preslušavao rošlog vikenda.. istine radi, ni cena te konfiguracije (zvučnica - SUT) nije niska - MC - SUT je skup sport, ali bez dileme pruža mnogo bolji rezultat od MC aktive, prirodniji i muzikalniji prvenstveno..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...