Jump to content


Ayon cd 3s


covek vuk

Recommended Posts

Dobro vece...imam priliku da slusam ovaj cd plejer vec nekoliko dana. Nikada ranije nisam imao prilike da cujem bilo sta od ove Austrijske firme. Lampaski cd plejer sa ukupno 8 lampi u sebi. To je tako upecatljiv zvuk da bukvalno mozete videti muzicare kako izlaze iz zvucnika. Nesto slicno tom zvuku sam zapamtio iz vremena kada sam imao cd plejer YBA Delta 1. Da li je neko od vas mozda imao priliku da se susretne sa uredjajima firme Ayon i kakva su vasa iskustva....mrcina od 20 kg koja isporucuje toliko realan zvuk i toliko prijatan zvuk da je prosto neverovatno.

 

http://www.hifiplus.com/articles/ayon-audio-cd-3s-cd-player/

 

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam, AYON Scorpio lampaški integralac, dobar lampaški zvuk, nije me nešto, posebno dojmio. Međutim, slušao sam baš taj model playera AYON cd3s, praznik za oči, posebno za uši. Najbolje zvučeći player, koji sam čuo. Fantastičan cd, teško mu je naći manu. Rado bih ga video na mojoj polici:)

Link to comment
Share on other sites

On 13.12.2018. at 21:00, prophet said:

Nevezano za plejer, već za snimke. Ne deluje to dobro. 

Uopste se ne sekiraj oko zvuka.sve sto je lale tamo snimio zvuci tako odvratno,jednostavno mu taj telefon tako jako lose snima zvuk.Da nisam cuo nekoliko snimaka razlicitih sistema koji svi od reda tako lose zvuce na isti nacin, pomislio bi isto sto  ti...ne deluje to dobro.Generalno te sve YT klipove treba obesiti macku o rep...

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, covek vuk said:

Nisam ga slusao kao analogni preamp. Slusam ga kao cd plejer i kao DAC. Nemam ni jednu zamerku apsolutno. Nov je kostao 5500 funti, polovan moze da se nadje u rasponu od 2200 do 3000 eura.

a jel bi mogao da ga probaš i kao preamp ?

Molba je možda velika ali svakako ne previše zahtevna ako je uređaj u sistemu ...par kablova direktno sa CDa snagaše ako mogu da dobace ...

Zaista je to jako povoljno a siguran sam da bi svaki sistem profitirao od par cevki na putu signala ...naročito za te pare !

 

Hvala unapred !

Link to comment
Share on other sites

Ayon je dobra firma. To je u stvari ekipa madjarskih emigranata, koji zive u Austriji i Nemackoj. Glavni konstruktor je veliki ljubitelj lampi i te sprave sviraju dobro. Ako ste zaintteresovani za te uredjaje i zvucnike, najbolju cenu u Austriji cete dobiti u Graz-u, u prodavnici HiFi Team, posto je vlasnik te najvece HiFi prodavnice u Austriji takodje poreklom Madjar i ima mali procenat akcija te firme, pa daje solidan popust na sve Ayon sprave i zvucnike. Inace razgovarati sa Robertom, vlasnikom HiFi Team-a, je pravi uzitak jer je njegovo poznavanje lampi zbilja izuzetno.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, DejanM said:

Ayon je dobra firma. To je u stvari ekipa madjarskih emigranata, koji zive u Austriji i Nemackoj. Glavni konstruktor je veliki ljubitelj lampi i te sprave sviraju dobro. Ako ste zaintteresovani za te uredjaje i zvucnike, najbolju cenu u Austriji cete dobiti u Graz-u, u prodavnici HiFi Team, posto je vlasnik te najvece HiFi prodavnice u Austriji takodje poreklom Madjar i ima mali procenat akcija te firme, pa daje solidan popust na sve Ayon sprave i zvucnike. Inace razgovarati sa Robertom, vlasnikom HiFi Team-a, je pravi uzitak jer je njegovo poznavanje lampi zbilja izuzetno.

Kidnapujem kuma od kume , stavljam ga u gepek i pravac Graz ... prevodila sa madjarskog , mada i ja razumem ponešto ...da ne ostanem gladan :D i žedan !

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako....slusam ga vec 3 sata i kao analogni preamp. Utisci su fenomenalni. Tonalni balans je veoma ujednacen i smiren, nista ne iskace. Bas je veoma dubok i mozda za nijansu mekaniji nego sto bi trebalo ali to prija mojim zvucnicima. Visoki i srednji su smireni cak i u pesmama gde znam da su izrazeni i napadni. Dakle jedan miran i pravi lampaski zvuk. Kada sam prebacio na moj Mcintosh preamp stereo slika je postala sira i veca i bas je postao za zrno utegnutiji. Moze se posmatrati i kao stvar ukusa. Ovaj plejer je zaista hi fi cudo. Sasvim slucajno je stigao do mene i sasvim namerno ce kod mene i ostati. Jedino sto me malo brine je sto se dosta greje. Ima 6 otvora za hladjenje i kada stavite ruku na te otvore veoma je vrelo. I zanima me gde bih mogao kupiti ceo set ovih lampi da ih imam u rezervi. A cuo sam da nisu ni malo jeftine. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...