Jump to content


Šta ne može da se gleda!


ivanp

Recommended Posts

Već duže vreme se ložim da gledam film "Kursk". Dvehiljadite godine sam bio na moru, (posle dužeg vremena), i u novinama pratio dramu oko potonuća ove ruske podmornice. Bio sam besan, jer očigledno "novopostavljeni" predsednik Putin nije dozvoljavao Norvežanima da pokušaju da spasu 108 članova posade. Rusi nisu imali tehniku da to izvedu.

Elem snimljen je film o tome, internacionalni projekt. Početak prikazivanja je 13.12.2018., ali samo u Cinestaru u Zrenjaninu i to u maloj sali 4!!!
Neko je odlučio da se ne zameramo braći i da im ne turamo prst u oko. Trebaće nam oko Kosova..... ybt.:wacko::huh:

Na žalost sačekaću torent.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 12.12.2018. at 15:02, ivanp said:

Već duže vreme se ložim da gledam film "Kursk". Dvehiljadite godine sam bio na moru, (posle dužeg vremena), i u novinama pratio dramu oko potonuća ove ruske podmornice. Bio sam besan, jer očigledno "novopostavljeni" predsednik Putin nije dozvoljavao Norvežanima da pokušaju da spasu 108 članova posade. Rusi nisu imali tehniku da to izvedu.

Elem snimljen je film o tome, internacionalni projekt. Početak prikazivanja je 13.12.2018., ali samo u Cinestaru u Zrenjaninu i to u maloj sali 4!!!
Neko je odlučio da se ne zameramo braći i da im ne turamo prst u oko. Trebaće nam oko Kosova..... ybt.:wacko::huh:

Na žalost sačekaću torent.

Kursk je holivudski film tako da mozemo da ocekujemo veliku objektivnost - otprilike kao sto je i Rambo bio. Pogotovo je tu problem sto mnogi bitni detalji jesu ostali sakriveni od javnosti. Interesantna je pojacana filmografija na ruske teme zadnjih nekoliko godina, koje idu uporedo sa akcijama obavestajnih sluzbi tipa Skripalj.

Ono sto se zna o Kursku jeste da je do tragedije doslo prilikom testiranja kontejnera, pomocu koga se ispaljuju interkontinentalne rakete sa podmornice. U slucajevima kada dodje do takve nesrece, prva briga admiriliteta jeste da spreci neprijateljsku stranu da dodje do, u ovom slucaju, podmornice. Tu odluku ne donosi predsednik vec generalstab. To je tako u svim zemljama. Ljudski zivoti, na zalost, u takvim situacijama imaju sekundarni znacaj i to je opste poznata stvar. Naravno da ce drzava, vlasnik takvog vojnog objekta, pokusati da spase svoje ljude ali primarni zadatak je onemoguciti neprijatelja da dodje u posed tajne tehnologije.

Zato je primedba da Putin nije dozvolio Norvezanima da izvade rusku nuklearnu podmornicu jeste zlonamerni vic. Ta ruska podmornica je imala vise tona verovatno nego cela norveska mornarica.

 

A uzgred, sta imas protiv pomoci u vezi Kosova ?

Link to comment
Share on other sites

Dejane opet ćemo da se zakačimo oko ruske teme. Kad se mora nije teško. Samo nemojte više na PP molim vas.
Niste gledali film!!! Generalizujete stvari. Film nema neke velike umetničke domete. Film je mučan i težak! Ostavlja gorak ukus. Ne bih ga ponovo gledao.
Ali objektivan je koliko to može da bude, bar ko serija Černobilj.
E sad Putin tj Car, je tu stvarno uprskao stvar na početku karijere (carske). Verujem da bi danas drugačije postupio.

I nije se radilo o komorama za lansiranje raketa. One su bile u redu. Ruje su u to vreme imale u naoružanju visokorizični torpedo. Eksplodirao je i izazvao seriju eksplozija.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, ivanp said:

Dejane opet ćemo da se zakačimo oko ruske teme. Kad se mora nije teško. Samo nemojte više na PP molim vas.
Niste gledali film!!! Generalizujete stvari. Film nema neke velike umetničke domete. Film je mučan i težak! Ostavlja gorak ukus. Ne bih ga ponovo gledao.
Ali objektivan je koliko to može da bude, bar ko serija Černobilj.
E sad Putin tj Car, je tu stvarno uprskao stvar na početku karijere (carske). Verujem da bi danas drugačije postupio.

I nije se radilo o komorama za lansiranje raketa. One su bile u redu. Ruje su u to vreme imale u naoružanju visokorizični torpedo. Eksplodirao je i izazvao seriju eksplozija.

Nisam zbilja gledao film i nemam nameru to da radim. Dovoljno je sto mi ispiraju mozak svaki dan, ne moram jos to i sam da radim. Ja zbog toga i nisam govorio o filmu. Ono na sta sam ja zeleo da ukazem jesu sumnjivi motivi takvih filmova, koji u sustini imaju propagandnu svrhu.

Vidim koristis tu "popularnu" terminologiju "Putin Car", pa on je zabrljao stvar, itd a da jako malo ljudi zbilja zna sta se tu stvarno desavalo. Malo vise kriticnog odmaka ne bi bilo na odmet. A to se odnosi i na rusku propagandu, koja funkcionise na slican nacin i koristi slicne mustre.

Uzgred, sto se tice Cernobilja kao serije, tu imas po internetu gomilu negiranja onoga sto je u seriji izneto, pocevsi od Gorbacova pa do nekih direktnih ucesnika u dogadjajima. Ja verujem da je serija zanimljiva i da je dobro snimljena ali je problem u tome da ako se uzme stvarni dogadjaj kao osnova za scenario, onda postoji odgovornost scenariste da ispostuje cinjenice a ne da neke stvari "kreativno" predstavi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao jednog poznanika devedesetih koji je živeo i radio u Švedskoj. Uredno je dolazio za svake izbore i glasao za miška i sve njegove opcije. I govorio je svima........... "ako mamu vam y.........em kad ste prosti evo i ja ću svaki put da vam pripomognem"!:D

18 minuta ranije, vdzele said:

U potpunosti se slažem sa svim što je Dejan izneo. Valjda kad se provede neko vreme van ove zemlje se dobije malo širi ugao posmatranja.

A eto ni ti nisi gledao film ali znaš..........................bla, bla, bla.............missssiiim

Link to comment
Share on other sites

Imam ja dovoljno kritičkog odmaka i prema jednima i prema drugima.
Što se tiče Černobilja kritike su o potpuno nebitnim detaljima. Serija je remek delo. Tako verno dočarava pa skoro orvelovsku teskobu, u pazite sad, Gorbačovljevom SSSR u! Ono što je bilo pre je crna rupa čovečanstva. Naravno da tamo žive mnogi pametni i daroviti ljudi ali je organizacija feudalizam, već vekovima.
Ne bih vas ja dalje zadržavo svojim pisanje o ovom.....................................

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ivanp said:

Ja sam imao jednog poznanika devedesetih koji je živeo i radio u Švedskoj. Uredno je dolazio za svake izbore i glasao za miška i sve njegove opcije. I govorio je svima........... "ako mamu vam y.........em kad ste prosti evo i ja ću svaki put da vam pripomognem"!:D

A eto ni ti nisi gledao film ali znaš..........................bla, bla, bla.............missssiiim

Moram priznati da mi nije jasno zasto si naveo primer ovog svog prijatelja ? Prostih i primitivnih ljudi ima svuda ali to ne znaci da su svi nasi ljudi, koji zive van Srbije, takvi. Naprotiv. Na Srbiju se gleda, bar je to moj neki utisak, pomalo idealizovano jer mi zivimo u jednom drugom okruzenju i nismo suoceni sa svakodnevnim problemima koje vi imate u Srbiji. Mi smo suoceni sa svakodnevnim problemima ovde gde zivimo. Ali je veza sa Srbijom izuzetno vazna za nas zbog ocuvanja naseg identiteta, i ne samo nas vec i nase dece (sto je jos vaznije i teze). Takodje, vecina nas ne ucestvuje u politickom zivotu Srbije. Ne samo zbog toga sto neki nemaju vise srpsko drzavljanstvo, vec i zato sto politicke razmirice izmedju raznih politickih opcija za nas nisu toliko bitne - bitnije je ocuvanje Srbije i naroda koji u njoj zive.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ivanp said:

Imam ja dovoljno kritičkog odmaka i prema jednima i prema drugima.
Što se tiče Černobilja kritike su o potpuno nebitnim detaljima. Serija je remek delo. Tako verno dočarava pa skoro orvelovsku teskobu, u pazite sad, Gorbačovljevom SSSR u! Ono što je bilo pre je crna rupa čovečanstva. Naravno da tamo žive mnogi pametni i daroviti ljudi ali je organizacija feudalizam, već vekovima.
Ne bih vas ja dalje zadržavo svojim pisanje o ovom.....................................

Nemoj samo smetnuti sa uma da govoris o narodu koji preko hiljadu godina, bez prekida, ima svoju drzavu. Ta drzava obuhvata vceliki broj naroda i narodnosti iako su dominantni Rusi u njoj. Mora biti da oni ipak nesto znaju kada su uspeli u tako dugom vremenskom periodu da opstanu. A bili su cesto izlozeni invazijama raznoraznih plena zeljnih: Napoleon, Hitler, ...

Staljinizam jeste bio crna rupa covecanstva. Ostavio je za sobom pustos. Bio je izuzetno okrenut protiv Srba, takodje. Mi nemamo niti jedan razlog da zalimo za tim periodom Ruske istorije. Ali to je, na srecu sada proslost. Na zalost neke druge crne rupe, koje su takodje trebale odavno biti proslost, ispostavlja se da su jos uvek tu ... Nacizam na primer ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DejanM said:

Moram priznati da mi nije jasno zasto si naveo primer ovog svog prijatelja ?

Nije mi bio prijatelj, samo poznanik.:D To što je bio relativno primitivan ........nije bitno za priču. Promašio si poentu.
Žalosno je što ljudi, ogromna većina, u takvoj državi sa hiljadugodišnom istorijom živi jako loše. Da ne upotrebim drugi izraz.
Sad zaista više neću o ovome.......................
Pisao sam već više puta da sam lečeni rusofil.

Link to comment
Share on other sites

On 12.12.2018. at 15:02, ivanp said:

Već duže vreme se ložim da gledam film "Kursk". Dvehiljadite godine sam bio na moru, (posle dužeg vremena), i u novinama pratio dramu oko potonuća ove ruske podmornice. Bio sam besan, jer očigledno "novopostavljeni" predsednik Putin nije dozvoljavao Norvežanima da pokušaju da spasu 108 članova posade. Rusi nisu imali tehniku da to izvedu.

Elem snimljen je film o tome, internacionalni projekt. Početak prikazivanja je 13.12.2018., ali samo u Cinestaru u Zrenjaninu i to u maloj sali 4!!!
Neko je odlučio da se ne zameramo braći i da im ne turamo prst u oko. Trebaće nam oko Kosova..... ybt.:wacko::huh:

Na žalost sačekaću torent.

Ti stvarno veruješ da mi možemo da izgubimo Kosmet zbog Sinestara ???

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...