Jump to content


Mala pomoc Cyrus.


lobster6117

Recommended Posts

Kopam info o Cyrus pojačalima i vidim temu... 8vs2 više nije aktuelan jer je završio kod mene.Prodavac je isto član foruma i inače ljubitelj Cyrus-a, i jako fin gospodin. Jeste blago grebucnut ali za razliku od slika pod blicem, uživo se to jedva primeti i izgleda krajnje kulturno. Pratio sam inače i model koji je ponudio violent femmes ali su kombinacija cene, crne boje, novije verzije i to što mi je bio u komšiluku prevagnule za ovaj vs2. Da sam u mogućnosti rado bih pokupio i one Spendore A6...ali ono, vazdan taj budžet sreću kvari. :roll:

Ako nekome znači prvi utisak, kod mene se pokazao malo svetlije ali izuzezno brzo i transparentno, a oduševljava me kako je bas kontrolisan. I dalje se privikavam na taj zvuk nakon udaračkog HK6500 ali svejedno je na prvu jasno koliko je 8vs2 sasvim druga klasa proizvoda. Tonalno se inače lepo složilo kod mene sa AE Aegis Evo 3 ali da su visokotonci bili malo svetliji ne bi valjalo. Sa  izvorima se tek igram pa ćemo videti šta će na kraju da legne, kablovi isto... Generalno, ostatak sistema nije baš na nivou pojačala ali svejedno - najbitnije da sam za početak dovoljno impresioniran da imam želju da dalje uobličavam sistem oko njega. 

Generalno izuzetno čist, detaljan i brz zvuk. Za ovu cenu je odlična kupovina ali realno nije ovo zvuk za svakoga i za sve sisteme. 

Link to comment
Share on other sites

Predpostavio sam da je prodavac forumas,nije tesko bilo zakljuciti.Sto se Cyrus-a tice i ja volim njihovu elektroniku,no imao sam pre nekih 6/7god Cyrus 2 mk2 pa sam se zazeleo promene.Recimo da je i moje misljenje da je 8vs u odnosu na 2-ku daleko u korist 8-ce i da se radi o daleko ozbiljnijem pojacalu.Zvuk,sta reci:otvoren,detaljan,brz a bas uopste ne gubi zbog te otvorenosti.

Uzivaj u Cyrus-u.....i sve naj!!

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala, i tebi sa srećom da uspešno prodaš svoje. 

A već me je iznenadilo to za bas. Kad sam prvo čuo zvuk rekoh neće ga ovde biti... ali kako sam menjao muziku pokazalo se da to stvarno nije slučaj već je samo sve pod konac tačno. Meni lično treba malo da se odviknem od onog prethodnog muljanja, slušalo se tako godinama. Ali npr. slušao sinoć Frida OST i to je bilo puno i energično baš kako treba, veliki bubanj je u nekom trenutku grmeo izuzetno duboko i odsečno. Jedino što mora malo da se pojača da sve dođe na svoje, nije baš pojačalo za pozadinsku muziku, mada ja tako i ne slušam nikad pa ne marim. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Meni je bivši vlasnik ove 8ice, kome je stalaža puna cyrus kockica, rekao da je kačio psxr i da ne doprinosi puno kao što je bio slučaj kod starijih Cyrus 2 i 3, i da ne treba da se zalećem sa tom kupovinom. Ja svejedno i ne planiram tako nešto u skorije vreme.

 

Inicijalne impresije o brzom zvuku i vrlo artikulisanom basu i dalje stoje. Kada sam mesec dana kasnije pred prodaju starog HK6500 vratio malo da ga čujem zvučio je smotano i trapavo u poređenju, bas se preliva po sobi, srednji se malo deru, a sama detaljnost i dinamika zvuka je neuporediva.

 

Možda i ja postanem Cyrus fan, pogotovo sa ovako niskim cenama za second hand. default_smile.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je bivši vlasnik ove 8ice, kome je stalaža puna cyrus kockica, rekao da je kačio psxr i da ne doprinosi puno kao što je bio slučaj kod starijih Cyrus 2 i 3, i da ne treba da se zalećem sa tom kupovinom. Ja svejedno i ne planiram tako nešto u skorije vreme.
 
Inicijalne impresije o brzom zvuku i vrlo artikulisanom basu i dalje stoje. Kada sam mesec dana kasnije pred prodaju starog HK6500 vratio malo da ga čujem zvučio je smotano i trapavo u poređenju, bas se preliva po sobi, srednji se malo deru, a sama detaljnost i dinamika zvuka je neuporediva.
 
Možda i ja postanem Cyrus fan, pogotovo sa ovako niskim cenama za second hand. default_smile.png
 
 

http://sound-news.net/recenzije/stereo/sustavi/item/1279-cyrus-8-dac-psx-r


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...