Jump to content


Hifista sistem


hifista

Recommended Posts

31 minutes ago, hifista said:

@Majdo, izuzetno cenim tvoje znanje i komentare, i nikakva mi kritika ne smeta.

Pokusavam da uhvatim neki rezon i naucim nesto u zajednickoj diskusiji. Recimo ima dosta prica o uticaju velicine, oblika, pozicije porta, broja portova, pozicije drajvera u odnosu na kabinet, cak i dubine kabineta na kvalitet basa. Medjutim ne umem da procenim koliki je realni kvalitativni uticaj svega toga, niti da uhvatim neki jasan rezon. Uglavnom se istice kao dominantna litraza, inertnost kabineta, rezonantna freq, i kolicina dampinga.

Ja sam mislio ranije da je dovoljno postovati neke globalne preporuke sto se tice porta. Međutim kada su se pojavili MatCad listovi Majkl J Kinga sve je postalo mnogo jasnije. On recimo drugacije razmatra ta pitanja od proste zapremine. Mislim da MJK to shvata i primenjuje u programima kao kretanje povrsine kroz neku liniju, osu i to je ta treca dimenzija koja cini zapraminu. Mislim da jedino njegovi programi mogu prikazati sta se desava pri promeni visine porta. Kao i drivera po visini kabineta recimo. Te promene unutar iste dimenzije a razlicitih vertikalnih pozicija su znacajne i imaju mnogo uticaja. Pa cak i za kompresione kabinete, dolazi do promena odziva u odnosu na poziciju drivera po vertikali...

Ovi ostali programi su korektni, nema sta. To je isto ono sto je u knjigama samo se sada mnogo brze izvrsava. Ranije je za to trebalo prvo kupiti svesku od 100listova i set baterija na kalkulatoru pa piči do kasno u noć :)

Svi ti programi su OK stvarno i ja ih koristim za neki start. Kao neku osnovu za velicinu kabineta itd. Madjutim moja preporuka je za finalno tjunovanje koristiti MJK programe. Pokazali su se kao veoma tacni u svim aspektima kada su se po njim izradjeni kabineti i merenjem proverili. I ja sam se u to uverio. Nekada su bili open source. To jest nisu bili zakljucani tao da se moglo radtiti na interfejsu, dodavati u glavni engine razlicite opcije... Od kada je covek resio da nesto malo i naplati ogroman trud i znanje koje je ulozio u to listovi su zatvoreni. Ja sam pre toga napravio neke svoje dodatke i to uredno poslao MKU-u, mislim nista specijalno mad je i meni bilo potrebno mnogo vremena za to... (Mogu misliti koliko je MJK ulozio truda i vremena u taj obiman rad...) Rece da je to sve OK. Uradio sam dodatak za Eksponencijalno-hiperbolicne horne i obogatio malo taj segment. Onda prepravio interfejs za prostu transmisiju da moze da radi i Foded Voigt (ili TQWT) i sa tim sam radio sebi kabinete, dodao model za minimum port diametar, i multiplikovane portove i te sitnice koje su meni bile potrebne...

U međuvremenu j razvio i komplikovanije softverske simulacije za OB itd itd. 

Recimo kod ovih drugih programa ne vidis sta izlazi iz porta od visih F. A jako je bitno. Ne vidi se precizno kako se ponasa sa dampingom po segmentima na putu povrsine itd itd... Veliki posao je uradio MJK.

A jedan od prvih programa koji je razmatrao kabinete je JBL speaker shop :) ko se seca. Jako dobar program sa ogromnom bazom tacnih i proverenih podataka i TS parametra neverovatnog broja proizvođaca. KOju su uzgred budi receno svi ostali koji su posle dosli udobno prepisali i inkorporirali u svoje programe...Taj program jednostavno mora da se spomene. Mislim da ne  radi odavno na novijim verzijama win-a?

Od tih prvobitnih programa mora se spomenuti i Akabak, isto fenomenalan ali nema usr friendly interface pa se mora posebno pisati skript. Ali isto odlican... :)

sorry na opširnom postu :(

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, hifista said:

Recimo JBL profesionalni kabineti, rokali su bas portove kojekude. I pored drajvera, i na drugom kraju kabineta, i pozadi. Jedan do 4 komada, raznih velicina. Svaki taj port je kod njih bio obicna rupa i papirna hilzna.

U novije vreme to su neki oblici, pa su poceli i cevke da savijaju.     

Pa nije isto, mislim  PA i kućno slušanje. 

Link to comment
Share on other sites

A, pa oni nisu PA.  Opet, postavlja se pitanje zašto to ne uraditi bolje? OK je restaurirati te neke značajne i kvalitetne modele, malo i poboljšati (oni to stvarno dobro rade), ali danas je moguće napraviti bolji zvučnik čak i sa istim drajverima. A da ne govorimo za tu cenu šta je moguće napraviti. No da ne off-ujemo.:)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, hifista said:

Recimo JBL profesionalni kabineti, rokali su bas portove kojekude. I pored drajvera, i na drugom kraju kabineta, i pozadi. Jedan do 4 komada, raznih velicina. Svaki taj port je kod njih bio obicna rupa i papirna hilzna.

U novije vreme to su neki oblici, pa su poceli i cevke da savijaju.     

Pa da to je tacno. Ali ako pogledas prednje ploce i nisu imali gde na drugo mesto da ih postave? Bukvalno su stavljali portove gde je bilo slobodnog prostora u tim serijama. Mislim da im je osnovni cilj bio da naprave sto kompaknije kabinete, sto manje, a da zvuk ostane prihvatljivo solidan.

 

1 hour ago, hifista said:

Voleo bih da znam da li tu postoji neki rule of the thumb. Moderne kutije se kao projektuju uz pomoc skupih kompjuterskih simulacija gde se vidi kretanje vazduha kroz kutiju i port. Posledica toga su razni oblici kutija i portova i opet vrlo retko dobar bas kao rezultat. 

I to je tacno isto nema sta. Ali savremene kutije retko koriste drivere tog kvaliteta koji su tvoji. upotrebljavaju neke jeftinije, losijih membrana, losijih delova a prikazuju to kao nesto ne znam sta. I driveri su manjih dimenzija osetno. 

Uzmi samo za primer legendarni driver JBL D130 15in, svega 40-50W univerzalni, od ozvucenja diskoteke, do gitarskih kabineta, preko kucnog hifija. Sve je radio dobro a nije bio skup i imao si sve rezervne delove za njega... Nece vise da prave kvalitetne jedinice i da ih prodaju budzasto. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, agronk said:

Mislim da je bolje "Flared Port Tube" to koristi JBL kod M2 normalno po dimenzijama tvog tuninga.

 

Da citao sam neke izvestaje o istrazivanjima zakrivljenih krajeva porta. Potkrepljeno i u praksi. Dali su konkretna merenja i razlike. Definitivno je bolje. I ima ih da se nabave.

ALI

Takav port jednostavno ne mozes naknadno ugraditi u kabinet? Mora se ugraditi pre nego sto se kabinet zatvori? Jer ako bi svaki put morao da odvrces poledjinu da bi mogao da pridjes portu da eventualno korigujes , proces cini komplikovanim i dugotrajnim... ILI da se napravi noseca ploca koja se odvaja od kabineta pa je onda moguce izvaditi ceo port i eventualno korigovati duzinu?

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Majda said:

Ali ako pogledas prednje ploce i nisu imali gde na drugo mesto da ih postave? Bukvalno su stavljali portove gde je bilo slobodnog prostora u tim serijama. Mislim da im je osnovni cilj bio da naprave sto kompaknije kabinete, sto manje, a da zvuk ostane prihvatljivo solidan.

Da, posle sve nedostatke peglaju aktivom i ekvilajzerima. U novije vreme DSP-om. -I gomilom watt-i. Mislim, osnovno za PA je da ti kabineti budu lako prenosivi, zbog toga i taj kompromis sa dimenzijama.

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, Majda said:

Takav port jednostavno ne mozes naknadno ugraditi u kabinet? Mora se ugraditi pre nego sto se kabinet zatvori? Jer ako bi svaki put morao da odvrces poledjinu da bi mogao da pridjes portu da eventualno korigujes , proces cini komplikovanim i dugotrajnim... ILI da se napravi noseca ploca koja se odvaja od kabineta pa je onda moguce izvaditi ceo port i eventualno korigovati duzinu?

 

skineš drajver, četir šarafa

tvoj brat kefalo

Link to comment
Share on other sites

Brate kefalo, posle 2 skidanja, case scenario:

- bušiš membranu ili vesanje srafcigerom ili drugim alatom

- driver ispada iz ruku, cepa se membrana, remeti se mehanika otpada magnet

- ovo prethodno + pada na stopalo i dolazi do povrede, membrana ugruvana, nema vecih mehanickih ostecenja drivera

 99.5%

Veroucitelj je rekao kad sam bio mali da driver bespotrebno ne vadim iz ležižšta...:blush:

Link to comment
Share on other sites

Treba praviti razliku izmedju kabineta koji pokriva siri opseg i koji pokriva iskljucivo bas. 

Sirokopojasni kabinet koji svira bas plus dobrano zalazi u srednji je delikatna stvar, poput Altec kabineta, velikih Tannoya ili pomenutog M2. Efekti porta se prenose na srednjotonski odziv, svaka rezonancija kabineta se superponira sa srednjim, unutrasnje srednjotonske refleksije trce kroz port i drajver, damping je kriticniji.  

Kod kabineta koji pokriva samo bas ispod 100hz, srednji je jako stisan pa su neki efekti mnogo manje cujni sto ne znaci da ne postoje. Zato cete retko videti subwoofer nekog neobicnog oblika. Tu neki ne vole port jer unosi grupno kasnjenje na frekvencijama bliskim rezonanci kabineta, pa su spremni da ga se odreknu po cenu zrtvovanja osetljivosti. 

Link to comment
Share on other sites

ovde je zanimljiva koncepcijska intriga, sto se hifista odlucio da ide linijom na kojoj je tannoy odustao od DC koncepcije svojih zvucnika na celom opsegu, nije kingdom serija prva takva ali je s obzirom da to sto je relativno nova ipak u svezijem secanju od recimo kultnih buckingham ili dreadnaught modela sa 2 basa i 1 DC plus acoustic lens na visokim. nisam cuo ni kingdom a pogotovo ne nista starije od tog usmerenja, negde naslucujem da se tu taj ugodjaj single point koherencije zamenjuje za brutalniji dinamicki attack koji takvu kutiju priblizava "normalnom" zvuku.

 mene bi zaista zanimalno da cujem finalnu verziju kada se zavrsi sa RAAL drajverom, za koji mi nije najjasnije da li ce se koristiti kao HF ili ST, odnosno da li ce sistem biti 3 ili 4 way na kraju. imao sam krace vreme kod sebe ovaj poslednji acin ribon velike osetljivosti (napolju se zove lazy, ne znam ovde) i nesto sam se igrao sa njim u pokusaju da ga integrisem u sistem sa svojim hornama i to se pokazalo kao jedna prilicno tupava operacija iz niza razloga, harmonizacije osteljivosti, usaglasavanja razlicitih patterna disperzije a na kraju krajeva i fizickog pozicioniranja takvog drivera, tako da sam na kraju shvatio da ce to biti igranka bez prestanaka i ostavio glavni sistem kakav jeste. hteo sam da cuvam taj drajver za neki buduci 5 way sistem ali sam od toga odustao kada je pomenuti dragan zapalio za aftiku a ta prica ostala da ceka neke buduce dane, pritom  sam odlucio da sacuvam fostex 825 koji je nenabavljiv a ovaj prepustim trzistu.  fun fact je da je fostex kupljen kod coveka koji je pravio hifistin SET.

inace sam bio blizu da se pozabavim slicnom pricom u jednom od mnogobrojnih napada neizdrzitisa, dosao sam do DC drajvera iz kingdoma 12 ili 15, ne znam tacno (12", nije iz ove super dual serije), koji ima visok Fs od nekih 60-70hz po secanju tako da trazi sub driver dole. i upravo iz te skepse u to visestazno koriscenje (uz pratece negativne estetske efekte) samo odustao i prodao.

zapravo mi je drago da ima ljudi tannoyista koji znaju sta rade a razmisljaju out of the box, ovde u srbiji se kroz neke DIY zajednice umesto stimulisanja ovakvog razmisljanja itekako manipulise i navodi voda na plitak potok dubioznih koncepcija koje se predstavljaju kao sveti gral - kao ili tako ili nikako. cvrc.

Link to comment
Share on other sites

Ideja je da sistem bude 4 way na kraju, da drajveri adekvatno budu ukrsteni u tackama u kojima se poklapaju disperzije drajvera i da istovremeno svaki drajver u svom opsegu ima mala intermodulacijska izoblicenja. Intermodulacijska izoblicenja kod Tannoy drajvera su npr kad niske frekvenje mute detaljnost i ton ili visoke izazivaju zvonjavu.

Vrlo grubo te tacke se vrte oko ovih frekvencija :

>10KHZ RAAL (verovatno ce pasti u opsegu 9-11KHz, zato kazem da je vrlo grubo, kao i kod ostalih dole navedenih opsega)

1kHz-10kHz Tannoy 2" central dome 

100Hz-1kHz Tannoy 12" cone 

30-100Hz JBL 15" cone

Kad se koristi manje drajvera, tj kad jedan drajver gura znacajno vise od jedne dekade, onda se koriste razne vrlo komplikovane mehanicke tehnike (da ostavimo DSP po strani). Recimo Tannoyevci znaju koliko je tesko napraviti kabinet gde ce jedan drajver pokriti bas i duboko srednji, dosta ih u istoriji ima po nekoliko kabineta za isti drajver. Ili Lowtherovci naci neki carobni fase plug i poboljsati disperziju u visokim. Dizajn ciljevi su legitimni, jer se zeli ocuvati homogenost u sto sirem opsegu, ali je realizacija prilicno komplikovana za moj nivo znanja. 

Ovaj moj pristup ja zovem "zidarski", i vrlo je slican pristupu vintage JBL cetvorosistemskih studio monitora: 15-18" bas, 10-12" cone,  2" kompresioni u acoustic lens horni, bulit tweeter, relativno prosta izrada kabineta, ne bas jednostavna skretnica sa mogucnoscu podesavanja atenuacije u visokom registru, ugradjena opcija biampa na basu. 

Tannoy tu obogacuje svojom smirenoscu i lepotom prezentacije, a RAAL bi trebao da srusi osecaj zvucnog zida i zatvorenosti od koga pati svaki Tannoy jer najvisi tonovi bimuju iz sredine cone waveguide-a a da se pri tome dinamicki slozi sto retko kom drajveru moze da podje za rukom. Bas je spusten ispod 100hz da bi se lakse provukao sa ekonomskim konpromisom oko izbora razlicitog tipa pojacala na basu (zlatno pravilo biampa je koriscenje istih ili konceptualno vrlo slicnih pojacala)

Svidja mi se kako je @Majda ugradio u svoju skretnicu prekidace za razne opcije. Ja vidim potrebu da imam razne polozaje za finu step atenuaciju Tannoy dome i RAAL-a.  Zgodno je narocito za muziku koja je preterano prenaglasena u visokim registrima. Iz istog razloga ko pot na bas pojacalu kad dodje snimak gde ti ne prija masiranje bubrega. I balans na preamp potu je super stvar, malo je to danas zaboravljeno a vrlo je zgodno, sve je teze upariti nos lampe, plus nekad prostorija ne dozvoljava pozicioniranje za ispravan image pa pomaze da malo smanjis jedan kanal.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Apropo ova dva posta pre ovog.

Ako umeš da napraviš zvučnik, napravićeš ga i sa jednim drajverom koji će uspeti da prenese samu esenciju muzike. Veliki deo njih se tu i zaustavi. 

Pravljenje višestaznih zvučnika je komplikovana rabota i zahteva puno i vremena i znanja. 

Svakako da će kvalitetniji drajver bolje svirati svoj opseg od onog slabijeg kvaliteta. Ali, bolje će svirati dobro implementiran slabiji drajver nego loše implementiran vrhunski drajver.

Možda prvo treba pokušati sa drugačijim rešenjem za Tannoy kompresioni.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, prophet said:

Apropo ova dva posta pre ovog.

Ako umeš da napraviš zvučnik, napravićeš ga i sa jednim drajverom koji će uspeti da prenese samu esenciju muzike. Veliki deo njih se tu i zaustavi. 

Pravljenje višestaznih zvučnika je komplikovana rabota i zahteva puno i vremena i znanja. 

Svakako da će kvalitetniji drajver bolje svirati svoj opseg od onog slabijeg kvaliteta. Ali, bolje će svirati dobro implementiran slabiji drajver nego loše implementiran vrhunski drajver.

Možda prvo treba pokušati sa drugačijim rešenjem za Tannoy kompresioni.

 

Slazem se. U ovom konceptu glavno znanje je projektovanje skretnice i nije ni malo naivno, a manje je zezanje sa kabinetima. Utesno je da manje dusa i novcanik boli da razbucas skretnicu nego ceo kabinet.

 Inace superdual visoki je milina za usi u odnosu na ostale Tannoye, nema izrazitih pikova, najbolja disperzija od svih tannoya, ima ekstenziju u visokim. Vecina bi tu stala. 

Ja sam poceo sa originalnom superdual skretnicom koju sam prikazao na slici, nisam bio zadovoljan zbog izvesne agresivnosti kod velike membrane Tannoya (nezaviso od kabineta). Pa sam onda probao raznorazne DMT varijacije, pa trazio pomoc od ruskih Tannoyista koji su se zezali sa superdualom. Rezultat nista bolje od originalne skretnice. E onda sam dosao do Nese Napijala, poslusao NN Masterpeace i zamolio za projekat skretnice. Sreca je da sam nasao nekog ko ima iskustva sa mojom problematikom i znanja da je resi. 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, hifista said:

U ovom konceptu glavno znanje je projektovanje skretnice i nije ni malo naivno, a manje je zezanje sa kabinetima. Utesno je da manje dusa i novcanik boli da razbucas skretnicu nego ceo kabinet.

Nije mi  namera da te obeshrabrim. Pokušaj naravno i prenesi utiske. Pogotovo što ti se to kod Neše dopalo. Što reče Majda, samo na glas razmišljam. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, anubisgrau said:

video sam sliku te hornice za CD na superdual drajveru i  taj phaseplug me privukao tj cemu takav oblik sluzi. jel ima neka teorija iza te geometrije?

 

1438288-tannoy-superdual-speakers-cpa10s

 

a dalje sam u kopanju po netu nasao na neke razglasne tannoye koji zapravo dosta lice na ovo sto si pravio po BR sistemu, sa vise drajvera naravno.

2x-Tannoy-Superdual-S900-CPA-123B-with.j

 

To na slici na vrhu  je superdual 10" koji je isao u Kingdom 15. Dole je Tannoy bas bin. Ako trazis profi kutiju koja ima superdual 12" to su  s900 , s300, v300, m350 (iz koga sam iscupao moje primerke). Jako se tesko nalaze, narocito u dobrom stanju (sto ovaj gore da je tesko), bolje da je iz crkve ili pozorista nego sa scene.

Nisam nasao nikog na netu da je sa njima objavio neki diy projekat.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, prophet said:

Nije mi  namera da te obeshrabrim. Pokušaj naravno i prenesi utiske. Pogotovo što ti se to kod Neše dopalo. Što reče Majda, samo na glas razmišljam. 

Dobro su mi poznati Tannoy peperpot drajveri ako na to mislis. Ovi superdual  su tehnicki napredniji u skoro svemu sem po pitanju tona. Ima nesto u alnico magnetu i sundjerastom vesanju sto volem. 

 

Link to comment
Share on other sites

kod tvog drivera ispod dusta capa ima ili nema ovakav phase plug? posto se vidi gore na kingdomu. sretoh pre neki dan drugara koji je slusao jedan od tih kingdoma u gradu i dosta ga je nagrdio. sad ja ne uzimam bas sve zdravo za gotovo (objasnjavao sam x puta da mislim da je ono sto cujes u prvom kontaktu vazno ako umes da rasclanis i analiziras to sto si cuo, ukljucujuci i "pozitivan" pristup, procenu da li i koje komponente imaju kapacitet), ali je on bas insistirao na tome da zvuce mnogo "hajfisticki" i da nemaju "karakteristican" tanojev ton. neki kingdom koji je kupljen kod dilera pa posle vracen.

gledano sa strane ti si verovatno ovim ubio nekoliko muha jednim udarcem, dobio si vrlo funkcionalno kucno resenje za opseg 100-10k iz pro opsega a da nisi morao da posezes za glomaznim hornama, najmanje 2 a mozda i vise, skupim pro CD, integracijom itd. umesto tona iz zvucnika imas ton na pojacalu kojim verovatno kompenzujes - taj mi je scenario vrlo blizak, radim to isto.

a nemas nista od problema koje imaju na primer monitor gold u srbiji, koji vecinski ne rade ispravno i traze temeljni servis koji bi ih vratio na factory settings posle raznih vidova stručnjačkog silovanja kojem su bili izloženi ovde. i ne samo u srbiji, već samo ovde opisivao slučaj chatswortha koji je radio grozno, friško uvežen iz UK.

Link to comment
Share on other sites

Ispod dust capa je takav zeleni phase plug. Sam drajver je tokom vremena fabricki radjen u sitnim varijacijama: 

- sa dust cupom i bez (moj je sa dust cupom)

-zeleni phase plug od neke specijalne plastike ili metalni crni (moj je taj zeleni)

-zeleni prsten oko velike membrane ili crni (moj je zeleni)

- vesanje sa jednim naborom ili sa dva nabora (moj je sa jednim naborom)

-skretnice u svim profesionalnim kabinetima su iste genericke. Kingdom ima svoju skretnicu ciju semu niko nema, ali nije relevantna jer izgleda da je drajver necim premazivan zarad dodatnog ukrucenja.

Link to comment
Share on other sites

Superdual odlicno radi fullrange od 90Hz, moze da se desi da zavrsim na kraju bez tweetera, ko zna.

U audiu prakticno nema best of pristupa, samo odabiranja seta kompromisa i seta prioriteta.  

Ja sam slucajno dosao povoljno do M350 Tannoy monitora, vise meseci sam ga slusao tako u orginalu bez nekih velikih ambicija. Nesto mi se svidelo, na necem sam odlucio da poradim. Posto je bilo evidentno da je bas helper neophodan, spasim od svadbe neke stare jbl-ove jer me taj bas nikad nije nervirao (ne nerviranje smatram najvecim komplimentom, jer ultimativne bas instalacije nisam nikad cuo). Malo po malo upgrade skretnice, originalni JBL recon, miniDSP ... 

Da sam dosao do peperpot red-a u odlicnom stanju, verovatno je da bi evolucija isla u drugom pravcu. Ako bi mi neko ponudio na slepo Kingdom ili Westminster Royal uzeo bih WR, presudila bi mogucnost teranja sa manjim SE zaokruzivanjem prihvatljvog zvuka za manje novca, sto nije moguce kod Kingdoma sem da pocupas originalnu skretnicu pa se ko ja igras sa nekim biampom sto je opet posebna igranka.
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anubisgrau said:

gledano sa strane ti si verovatno ovim ubio nekoliko muha jednim udarcem, dobio si vrlo funkcionalno kucno resenje za opseg 100-10k iz pro opsega a da nisi morao da posezes za glomaznim hornama, najmanje 2 a mozda i vise, skupim pro CD, integracijom itd. umesto tona iz zvucnika imas ton na pojacalu kojim verovatno kompenzujes - taj mi je scenario vrlo blizak, radim to isto.

Sve znas. Ton je najveca boljka kod vecine novijih drajvera. Imaju dinamiku i detaljnost, mala izoblicenja i pri velikoj snazi. A ton, ako na njih stavis neki moderan SS/class D sve upeglano a tonalno suvo ko pustinja. Onda se domognes nekog drajvera od 40+ godina, hirovit manje hirurski detaljan a na momente neprevazicena tonalna prirodnost.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...