Jump to content


Kablovi istog proizvodjaca-logicno ili ne


Aoxomoxoa

Recommended Posts

2 minuta ranije, miletrosak1959 said:

 Nogice sa lagerima su napravljene i za uredjaje i koriste se BEZ siljaka.

Ove njegove mogu da se koriste ali je u tom slučaju bolja opcija šiljak sa lagerom. Razgovarao sa čovekom u subotu i baš diskutovali da li da uzmem ovo ili ono.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Filipescu said:

Koliko vidim, nabrojao si da su ti potrebna 4 kabla, limit je 150 Eura, sto mu dodje ukupno maksimalno 600 Eura. Moj savet ti je da kupis razdvojni trafo ili neki strujni filter, kvalitetniju letvu sa boljim strujnim kabelom, a od ostatka da skrpis jeftinije kablove. Vise ces dobiti boljom strujom, nego svim tim kablovima. Na tvom mestu ja bih potrosio 400-500 Eura na struju, a od ostatka skrpio nesto pristojno...

apsolutna preporuka razdvojni trafo, pa sve ostalo u vezi struje i kablova...Iako sam i sam bio dugogodisnji kabloman , razdvojni unosi najvece promene i to veoma cujne . Kod mene je od cak 3.5kw , predimenzionisan , 26kg, ali morale su se ispostovati i mere konstruktora o potrebnoj velicini , kvadraturi  limova i ostalim parametrima za koje ja nisam strucan , a da je i u pravu i da " ne tvrdi pazar " sam se uverio nailazeci na gomilu inf. da on mora biti bar za trecinu predimenzionisan da radi rasterecenije , manje bruma, itd. Jeste , na prvu loptu i meni se ucinilo - gde je bas , ali sad bas nije mumlav, i preglasan ,  nego cist i uravnotezen . Znaci cuj to kod nekoga , ko moze i da ga iskopca , pa uporedi , jer to je nezgodno za nositi i probati...Kablove posle , njih ces onda moci i sam praviti...

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, milovan1963 said:

apsolutna preporuka razdvojni trafo, pa sve ostalo u vezi struje i kablova...Iako sam i sam bio dugogodisnji kabloman , razdvojni unosi najvece promene i to veoma cujne . Kod mene je od cak 3.5kw , predimenzionisan , 26kg, ali morale su se ispostovati i mere konstruktora o potrebnoj velicini , kvadraturi  limova i ostalim parametrima za koje ja nisam strucan , a da je i u pravu i da " ne tvrdi pazar " sam se uverio nailazeci na gomilu inf. da on mora biti bar za trecinu predimenzionisan da radi rasterecenije , manje bruma, itd. Jeste , na prvu loptu i meni se ucinilo - gde je bas , ali sad bas nije mumlav, i preglasan ,  nego cist i uravnotezen . Znaci cuj to kod nekoga , ko moze i da ga iskopca , pa uporedi , jer to je nezgodno za nositi i probati...Kablove posle , njih ces onda moci i sam praviti...

Apsolutno, pravio sam od 2kW i pravi je bucko od nekih 17kg samo transformator. Tvoj je debela Berta, tako rasterećeni mogu da rade dugovečno. Potrebno je prilagoditi i nekoliko sekundara različitih napona u manjim koracima zbog prilagođavanja potrebe uređaja koje napajaju -apsolutno se drugačije ponašaju sa promenom napona razlike od npr. 10V. Jako konforno za dalje korišćenje.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Kod mene su ovakve ispod pojacala i cd plejera.Zvucnik ima svoje spec. siljke sa podloskama.

rsz_img_20180726_095648.jpg

On kaže da te šiljke na zvučnicima osloniš na ove podloške koje imaš i da je to raj zemaljski, ali samo podloške su manje sreće, kaže čovek Sloba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...