Jump to content


Kablovi istog proizvodjaca-logicno ili ne


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Posto sam uklopio sve kompnente sistema,ostalo mi je da se poigram sa kablovima.Znaci,potrebni su mi: coax kabl CD>DAC, ,interconect DAC>amp,power kabl za amp,zvucnicki kablovi.

Da li je rezonski sve kupiti(probati) od istog proizvodjaca?Ili svaki od posebnog,sto bi povecalo broj kombinacija do beskonacnosti.

Cena kablova koju bi bio spreman da platim kretala bi se do 150e najvise pojedinacno.

Ako postoje firme koje ovo mogu da ispostuju,navedite ih,molim.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost ja otpadam. Na mojim stujašima je komplet konektora skuplji od zadate cifre.

Mogu da donesem RCA paklenu pomorandžu na slušnu probu, obzirom da smo na 5 min razdaljine, takoreći u komšiluku. Eventualno i zvučnički kabl od dve parice, koji je zamenio novi od 4 parice.

Naravno ako niste gadljivi na narandžastu boju.

Oni se sasvim komotno uklapaju u pomenuti iznos.

Link to comment
Share on other sites

Kimber ili Van den hull zvučnićki , interkonekt Audioquest

u toj sumi koju si odredio moze na polovnom trzistu da se nadje ovo sto sam naveo  naravno mnogo je vazniji interkonekt.

jeftinije da prodjes a da budes zadovoljan mogami i klotz kablovi odlični a jeftini.

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, nabrojao si da su ti potrebna 4 kabla, limit je 150 Eura, sto mu dodje ukupno maksimalno 600 Eura. Moj savet ti je da kupis razdvojni trafo ili neki strujni filter, kvalitetniju letvu sa boljim strujnim kabelom, a od ostatka da skrpis jeftinije kablove. Vise ces dobiti boljom strujom, nego svim tim kablovima. Na tvom mestu ja bih potrosio 400-500 Eura na struju, a od ostatka skrpio nesto pristojno...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Filipescu said:

Koliko vidim, nabrojao si da su ti potrebna 4 kabla, limit je 150 Eura, sto mu dodje ukupno maksimalno 600 Eura. Moj savet ti je da kupis razdvojni trafo ili neki strujni filter, kvalitetniju letvu sa boljim strujnim kabelom, a od ostatka da skrpis jeftinije kablove. Vise ces dobiti boljom strujom, nego svim tim kablovima. Na tvom mestu ja bih potrosio 400-500 Eura na struju, a od ostatka skrpio nesto pristojno...

Ovo je svakako najbolja preporuka. Kada je system na neki način formiran sa komponetama, struja je najbitnija stavka da se izvede maksiamlono dobro. Ako se tu prištedi sve u lancu će trpeti štednju na tom ulaganju.

Mogu da se nadovežem na prethodnu ponudu i da ponesem Father strujnu letvu, za probu. Na neki način kabl koji je konstruisan za tu letvu je svojevrsni pasivni filter pa na neki način popravlja stvar u "zadnjih dva metra" struje koja se isporučuje sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Takođe sam za predlog vrsnog balansiranog transformatora uz rezervu snage pod obavezno (uvek ćeš poželeti još nešto da nakačiš), a za početak sam napravi kablove...dovoljno ćeš se potruditi ako je za sebe i ako ti dovoljno znači.

Posle, probom, ukoliko se pojavi tebi dostupan koji će napraviti ogromni boljitak - takav će i zaslužiti tu da se nađe.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Aoxomoxoa said:

Razmisljao sam i ja o nekom trafou . Bio mi je na slusanju trafo od Dimovskog. Stvarno poboljsanje u zvuku,ali su mi basovi bili manje definisani,nekako meksi. Nesto se dobije,nesto se izgubi. Doduse,kratko jre trajalo to slusanje,morao bih da izdvojim vise vremena.

Trafo ili filter? Razdvojni trafo ne bi smeo da ti na bilo koji nacin oduzme nesto iz sistema. Kod filtera je to vec moguce. Pogledaj kod nn acoustics:

http://www.nnacoustics.com/sr/p_power_supply.php

on je 400 Eura...

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Filipescu said:

Trafo ili filter? Razdvojni trafo ne bi smeo da ti na bilo koji nacin oduzme nesto iz sistema. Kod filtera je to vec moguce. Pogledaj kod nn acoustics:

http://www.nnacoustics.com/sr/p_power_supply.php

on je 400 Eura...

400€ je cena za koliku snagu?

Pretpostavljam da u ponudi ima razlicitih modela.

Mogao je da navede specifikacije na sajtu.

Link to comment
Share on other sites

Svako od njih ima svoje prednosti i mane. Idealan bi bio izuzetno skup, pošto sam čuo još neke druge. Svako odradi jedan deo stvari što drugi ne radi. Kad kažem mane, ne mislim da nešto loše urade u zvuku, već ne odrade to kako drugi odradi.

Možda je kombinacija par njih najbolja opcija. Imam nameru da nabavim još jednu zvrčku koju sam čuo.

------------

Šro se tiče basa toplo preporučujem podloške sa ležajevima i wc rolne ispod zvučničkih kablova. Već sam o tome pisao u mom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Sa tim zarubljenim podloškama sa lagerima treba voditi računa da su projektovani da se šiljak oslanja na njih. Nisu srećno rešenje ako se uređaj ili zvučnik direktno oslanja na njih.

Projektovani su namenski za zvučnike koji poseduju svoje šiljke, kojima bi nalegli na maleni udubljeni konus u zarubljenoj podloški sa gornje strane. Ovo ne govorim napamet, već iz razgovora sa konstruktorom.

Ako zvučnici ne poseduju šiljke na kutijama, onda je bolja opcija šiljak sa lagerom i pripadajućom podnom podloškom.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Father said:

Sa tim zarubljenim podloškama sa lagerima treba voditi računa da su projektovani da se šiljak oslanja na njih. Nisu srećno rešenje ako se uređaj ili zvučnik direktno oslanja na njih.

Projektovani su namenski za zvučnike koji poseduju svoje šiljke, kojima bi nalegli na maleni udubljeni konus u zarubljenoj podloški sa gornje strane. Ovo ne govorim napamet, već iz razgovora sa konstruktorom.

Ako zvučnici ne poseduju šiljke na kutijama, onda je bolja opcija šiljak sa lagerom i pripadajućom podnom podloškom.

Nogice sa lagerima su napravljene i za uredjaje i koriste se BEZ siljaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...