Jump to content


MP3 player kao izvor zvuka


Kivu87

Recommended Posts

Glupo pitanje u rubriku za početnike:mellow:

Da li je neko koristio i da li se uopšte koristi mp3 player novijih generacija (Fiio, Xduuo....) Kao izvor zvuka, dakle direktno player povezan sa aux/rca na risiver ili pojačalo.

Od izvora raspolažem samo sa cd player-om i malim htpc računarom koji je sa risiverom povezan preko usb dac-a Fiio k1.

Nešto mi to palo na pamet, zanima me da li se gubi kvalitet zvuka u odnosu na standardne izvore, a zanimljiv mi je mp3 player isključivo zbog kompaktnosti.

Video sam da nešto skuplji mp3 player-i imaju i funkciju usb-dac, tako da bih kupovinom istog ubio dve muve jednim udarcem , a prodao fiio k1 koje je čudo obzirom na dimenzije i težinu.

Dakle želim da mp3 direktno povežem na ulaz na risiver i da li se to isplati, a ukoliko bude kinte da isti koristim i kao usb dac za računar.

Hvala puno, oprostite ako je pitanje glupo, vidim da tona ljudi koristi tablete kao izvore, pa mi palo na pamet zašto to ne bi mogao da bude dobar mp3 player...

Hvala!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se napržio da kupim Fiio M3K već u ponedeljak, imam večeras i sutra da čujem pozitivno mišljenje i u ponedeljak kupujem .

Svaki review na netu je pozitivan, ali se niti jedan ne odnosi na mp3 kao izvor zvuka povezan na pojačalo ...

Iskreno, nadam se da je i kao usb Dac korektan, po čipu bih rekao da je bolji od K1 koji trenutno koristim ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...