Jump to content


(moderan) Stereo sistem max 900e


crnamrlja

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 months later...

Neverovatnim komplikacijama, kako bi se uštedelo i nabavio receiver preko umesto kod uvoznika, čekao sam Yamahu R-N803D do juče... umesto da sam platio tih 160e više i od marta uživao... 

Elem, stigla je, i kako mi se čini, lepo se slaže sa X2T ...  :) 

U planu mi je neki mrežni hard da se kompletira odvajanje od računara, za par dana stiže WD My Cloud Home 3Tb... i do daljnjeg ad acta što se tiče zvuka.

I dalje čitam forum ali, što bi se reklo, u svrhu razonode... još jednom hvala svima na mišljenjima i savetima.

20190522_122155.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, crnamrlja said:

Neverovatnim komplikacijama, kako bi se uštedelo i nabavio receiver preko umesto kod uvoznika, čekao sam Yamahu R-N803D do juče... umesto da sam platio tih 160e više i od marta uživao... 

Elem, stigla je, i kako mi se čini, lepo se slaže sa X2T ...  :) 

U planu mi je neki mrežni hard da se kompletira odvajanje od računara, za par dana stiže WD My Cloud Home 3Tb... i do daljnjeg ad acta što se tiče zvuka.

I dalje čitam forum ali, što bi se reklo, u svrhu razonode... još jednom hvala svima na mišljenjima i savetima.

20190522_122155.jpg

Gledaj ti da ukapiraš Spotify ili Tidal. Brzo ćeš zaboraviti HDD kao storage za muziku...
Tek sa njima, ad acta si sa muzikom i zvukom.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, VU metar said:

Čestitke. To preko je ovde, odma iza, ili malo dalje?

Jedan od dva lika koji donose uglavnom iz Mađarske, s tim da me je prvi (iako 100% pouzdan u prethodnim poručivanjima) ispalio 3x za dva meseca, pa sam promenio i ovaj drugi je iz prve uradio sve po dogovoru. Možeš ih naći na KP.
 

 

9 hours ago, NShappy said:

Gledaj ti da ukapiraš Spotify ili Tidal. Brzo ćeš zaboraviti HDD kao storage za muziku...
Tek sa njima, ad acta si sa muzikom i zvukom.

Imam onaj Deezer za narodne mase :D već neko vreme, i stream je svakako way to go, ali bih najradije imao HDD za nekompresovano, a net za istraživanje... Spotify ili Tidal premium varijante ću tek da testiram pa ću videti šta i kako.

 

 

E da, videh sasvim slučajno, a malo i čuh Unity Nova sa KEF Q300 i više sam bio oduševljen izgledom Naima... verovatno traži neke kutije bolje...
Jbg ljudi kupili da im se slaže uz nameštaj i sobu, a nit slušaju muziku nit ih to preterano zanima, samo je bilo bitno da je skupo i lepo.

A lepo izgleda, nema šta :) 

Link to comment
Share on other sites


Moj savet je za ozvucavanje dnevne sobe LX mini , da  se napraviti za razuman novac , peva za 3-4 iljade evra .
Pojacalo moze bilo koje .
Ostace tu i za predpojacalo lampasa ako zeli da se koristi , verujem da bi moglo da izadje 
Jedno 100-200e za pojacalo ,  neki zvucnici od 200-300e , raspakovati zvati stolara da napravi od toga LX mini , stolaru 100e 
i ako ostane za neke lampe super . Ili ako se zeli dosta basa, onda neki aktivni sub umesto lampi , ili riseiver pa 4 LX minija 

za kucni bioskop

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2019 at 9:17 AM, crnamrlja said:

E da, videh sasvim slučajno, a malo i čuh Unity Nova sa KEF Q300 i više sam bio oduševljen izgledom Naima... verovatno traži neke kutije bolje...

Slušao sam Atom sa Q300 i sasvim dobro zvuči, ne znam što bi sa Novom bilo gori zvuk. Ali tačno je da nisu ista cjenovna klasa, Nova je 4 puta skuplja. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2019 at 6:30 PM, Audio Doktor said:


Moj savet je za ozvucavanje dnevne sobe LX mini , da  se napraviti za razuman novac , peva za 3-4 iljade evra .
Pojacalo moze bilo koje .
Ostace tu i za predpojacalo lampasa ako zeli da se koristi , verujem da bi moglo da izadje 
Jedno 100-200e za pojacalo ,  neki zvucnici od 200-300e , raspakovati zvati stolara da napravi od toga LX mini , stolaru 100e 
i ako ostane za neke lampe super . Ili ako se zeli dosta basa, onda neki aktivni sub umesto lampi , ili riseiver pa 4 LX minija 

za kucni bioskop

Hvala, ali jednostavno nemam vremena da se posvetim takvom poduhvatu... u svakom slučaju "slučaj" je uspešno rešen, doduše budžet je sa svim drangulijama praktično dupliran od početnih 900e, ali vredelo je :)

 

 

On 5/28/2019 at 6:39 PM, Engine said:

Slušao sam Atom sa Q300 i sasvim dobro zvuči, ne znam što bi sa Novom bilo gori zvuk. Ali tačno je da nisu ista cjenovna klasa, Nova je 4 puta skuplja. 

Nisam mislio da je gori, nego da je veći utisak ostavio na mene izgled Nove, jer sam znajući cenu očekivao "svemirski" zvuk... moguće da sama postavka u praznjikavoj sobi nije idealna...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...