Jump to content


(moderan) Stereo sistem max 900e


crnamrlja

Recommended Posts

3 hours ago, NShappy said:

Uuuu stvarno, sada sam boilje pogledao. 338 je full all-in-one, ima Spotiy, ima Chromecast, ima sve osim USB-a, a obzirom da planiraš NAS, USB ti i ne treba. Ima još i 2x optički ulaz da ubodeš računar i TV.

Cool! To je onda prst-u-pekmez, bar što se funkcionalnosti tiče.

I sto se zvuka tiče :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa to i jeste poenta ove pisanije.

1. Novi članovi, koji su članovi samo dok ne dobiju svoj odgovor o kupovini, imaju predstavu da ovde vise ljudi koji stalno testiraju nove niskobudžetne sprave i potom ih rangiraju.

To je apsolutno pogrešno.

2. Ako im neko i preporuči nešto novo iz te klase, treba da znaju da je to samo mišljenje tog čoveka koji verovatno nije vršio ozbiljna upoređivanja. Ko kupuje te sprave u principu ne menja često takvu opremu te je njegovo iskustvo veoma skromno.

Te je iz svega rečeno najbolje da sam dođe do nekog iskustva slušajući što veći broj primeraka.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Pa to i jeste poenta ove pisanije.

1. Novi članovi, koji su članovi samo dok ne dobiju svoj odgovor o kupovini, imaju predstavu da ovde vise ljudi koji stalno testiraju nove niskobudžetne sprave i potom ih rangiraju.

To je apsolutno pogrešno.

2. Ako im neko i preporuči nešto novo iz te klase, treba da znaju da je to samo mišljenje tog čoveka koji verovatno nije vršio ozbiljna upoređivanja. Ko kupuje te sprave u principu ne menja često takvu opremu te je njegovo iskustvo veoma skromno.

Te je iz svega rečeno najbolje da sam dođe do nekog iskustva slušajući što veći broj primeraka.

Ovo bi trebalo u sticky "šta da kupim" dela foruma. A i da se da kao prvi odgovor svakog pitanja "šta da kupim".

Link to comment
Share on other sites

U suštini sam više tražio kvalifikovane kritike određenih uređaja, nego hvaljenje sopstvenih. Ovo prvo je mnogo pouzdanije :D

Kako vidim da zapravo nema većih zamerki na ovo što sam gledao, ostaje da prelomim pojačalo + strimer ili receiver...

Mala Yamaha kocka WXAD 10 deluje kao super rešenje, uz koju bi recimo Yamaha A-S501 dobila funkcije njihovog R-N602 receivera, za ~iste pare, pretpostavljam nešto bolji zvuk...

Slatke muke :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Pojačalo + odvojeni streamer ima određenu prednost, jer streamer-i tu i tamo zastarevaju. Dobro pojačalo i zvučnici se mogu koristiti decenijama. Streamer, teško.

Ako ćeš da prođeš što jeftinije, gledaj CS audio kao streamer. To je najjeftinije a da nešto i valja. Kasnije se on nadogradi DAC-om (mada, i njegov interni je korektan).

Kod CS-a malo smara što se za bilo kakvo komandovanje, mora uzimati/otključavati/čačkati telefon. Običan daljinac sa samo next/prev/stop/start je velika prednost ostalih streamer-a.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, NShappy said:

Pojačalo + odvojeni streamer ima određenu prednost, jer streamer-i tu i tamo zastarevaju. Dobro pojačalo i zvučnici se mogu koristiti decenijama. Streamer, teško.

Ako ćeš da prođeš što jeftinije, gledaj CS audio kao streamer. To je najjeftinije a da nešto i valja. Kasnije se on nadogradi DAC-om (mada, i njegov interni je korektan).

Kod CS-a malo smara što se za bilo kakvo komandovanje, mora uzimati/otključavati/čačkati telefon. Običan daljinac sa samo next/prev/stop/start je velika prednost ostalih streamer-a.

Da li misliš na ovaj uređaj kad kažeš CS audio?

https://store.google.com/gb/product/chromecast_audio

Link to comment
Share on other sites

Postoje dve verzije, Chromecast i Chromecast Ultra, ali ne vidim da ijedan ima optički izlaz. Ultra ima mrežni konektor, što mi se više dopada nego samo wifi za vezu sa NASom...

I da, biti bez fizičkog daljinskog, nego sve preko telefona ume da bude smor sigurno. I tako ljudi kažu nemam živaca da se petljam i kupe all in one receiver... 

Link to comment
Share on other sites

Chromecast i CS Ultra su za video (ultra je 4K, neUltra je "samo" fullHD), i rade preko HDMI izlaza. Ovaj CS Audio je samo za audio, ima samo 3.5mm izlaz. I ovi za video rade sve što i ovi za audio, ali im treba i TV nakačen na HDMI, jer samo tako imaju audio izlaze, preko HDMI.

CS Audio unutar običnog 3.5mm porta ima i optički izlaz. Treba ti ovakav neki kabel.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NShappy said:

Chromecast i CS Ultra su za video (ultra je 4K, neUltra je "samo" fullHD), i rade preko HDMI izlaza. Ovaj CS Audio je samo za audio, ima samo 3.5mm izlaz. I ovi za video rade sve što i ovi za audio, ali im treba i TV nakačen na HDMI, jer samo tako imaju audio izlaze, preko HDMI.

CS Audio unutar običnog 3.5mm porta ima i optički izlaz. Treba ti ovakav neki kabel.

Sad kapiram, hvala na linku. 

Link to comment
Share on other sites

Računaj da ćeš CS u principu, vrlo lako prodati dalje uz vrlo mali gubitak, pogotovo ako uzmeš polovan, ili nabaviš spolja po tamošnjim cenama (prošle godine sam ga zatekao na akciji u MediaMarktu u Nemačkoj za 35€). Popularan je jako, a kod nas se teško nabavlja zvaničnim kanalima. Tako da nije greda uzeti ga na probu.

Link to comment
Share on other sites

možeš da dokupis ‘Chromecast Ethernet Adapter’. I onda je na kablu. Dugo sam ga tako koristio. 

Opet kazem - idi u radnje poslusaj. Razlike u zvuku su velike. Nad c338 ti već ima u sebi cca, taman možeš da vidiš kako radi. 

Dobio si par kombinacija u tvom budžetu - to treba da ti je prvi korak. Uredjaji se ne kupuju tako sto se čita kako sviraju - valja da se čuju pre odluke.....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, chika_milan said:

možeš da dokupis ‘Chromecast Ethernet Adapter’. I onda je na kablu. Dugo sam ga tako koristio. 

Opet kazem - idi u radnje poslusaj. Razlike u zvuku su velike. Nad c338 ti već ima u sebi cca, taman možeš da vidiš kako radi. 

Dobio si par kombinacija u tvom budžetu - to treba da ti je prvi korak. Uredjaji se ne kupuju tako sto se čita kako sviraju - valja da se čuju pre odluke.....

Svakako bih voleo da poslušam pre kupovine, naročito zvučnike, ali šanse da oba artikla budu dostupna se verovatno graniče sa nemogućim...

Bio danas do playera, zvučnici koji me zanimaju se nalaze u NS, a Onkyo 8150 je otišao poslednji komad i neće ga biti nadalje, sad imaju naslednika 8250, koji je praktično identična sprava, uz multiroom dodatak da bi se poravnao sa Yamaha Music Cast sistemom...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VU metar said:

Yamaha 602 + JAMO C95 su na paket ponudi u 4Audio za 1099 eur. Ja bi pogledao i Bronze 5 i Dali Zensor 5. Bila je spika da se Yamaha i Dali fino uparivaju.

Slušajući "starije" nagnuh se ka "daj sve pare na zvučnike" pa kasnije kupi pojačalo :rolleyes:

Sad planiram da poslušam nekoliko tih grdosija i prelomim "koje oće"...

+ uzeću odmah onu igračkicu Chromecast audio da se sve to okači na mrežu... 

 

ps. paket ponuda 4audio je ko tehnomanija, bez blama

na listi te "akcije" su npr. dva artikla (nad c338 + pbs zvučnici) koja sada ako se kupe posebno koštaju niže nego u paketu :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mali dodatak na temu zvucnika, kao vlasnik Klipsch-a, prvo RP260 pa sad RP280, mislim da je 250 premala za pravo klipsch iskustvo. Obavezno do Player prodavnice oni uvek imaju neki u show room pa možeš da čuješ kako rade. Triax horna fantastično radi posao i zvučna slika je veoma široka. 

 

Ps. Sve zvučnike nabavio preko HU sajtova na popustima po 50% pa preko Subotice... da ne bude reklama prodavnice. :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...