Jump to content


(moderan) Stereo sistem max 900e


crnamrlja

Recommended Posts

1 hour ago, VU metar said:

Pa imaš 1000 ali bi radije potrošio 700. Dakle - štediša.

Logika mog predloga je što posebno pojačalo je bolje od većine all in one risivera, kod kojih pored slabijeg pojačalskog dela diskutabilna je i praktičnost korišćenja bocnutog hdd-a. Zato bi ja to izdvojio, čime mogućnost za potencijalni parcijalni apgrejd ostaje otvorena. Pi igračka je 100tinjak evra, nije to skupo obzirom šta radi.

Kapiram da ću potrošiti do 1000, ali ne mislim da je to apsolutno neophodno. Gledao sam na KP neki komplet HK3490 i JBL ES80, i to mi deluje ok sem što nema ove moderne opcije povezivanja, dakle tu bi trebalo dodati spravicu koju si pomenuo. Lik prodaje te (navodno super očuvane) stvari za ~6 glava.

1 hour ago, ab said:

Skupljaj još para jer se uz ovaj sistem nećeš pretvoriti u hifilističara

https://www.player.rs/kucni-zvucnici/kef-ls50-wireless-black/pro/9877

Kasnije pridodaj komad/2 poštenih subwoofer jedinica kao celinu postojećem zvučniku i biće bolje od osrednje varijante podnostojećih.

Hvala na ideji ali ne želim aktivne zvučnike, nevezano za cenu.

1 hour ago, siroma said:

Izvini, ali samo jedno pitanje:

Koju muziku slušaš?

Napisah na početku, pretežno gitarska/rock muzika, ali ne bih da se ograničavam i prema tome biram opremu. 

Meni je korisno sve šte do sad napisali u smislu da mi proširuje teme za razmišljanje. 

Interesantno da mi niko nije napisao odlučno DA ili NE za npr. taj Onkyo 8150 (ili dosta sličnu Yamahu R-N402D) i npr te JBL ES80 zvučnike koji su uglavnom baš hvaljeni po netu. Slične novce na KP koštaju i Jamo C95.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 hours ago, chika_milan said:

a zasto bas avr? zasto ne stereo amp i zvucnici? pa tv u amp?

izvinjavam se ako sam nesto propustio.

https://shop.4audio.rs/shop/integrisana-pojacala/nad-c-338/

http://audiophile.rs/index.php?route=product/product&path=75_77&product_id=149&sort=pd.name&order=ASC

uklapa se u 1000e, jos malo za kablove, i eto strava sistema.

imas u pojacalu ugradjen chromecast tako da strimujes sa lokalne mreze, dobar dac unutra, tv optikom povezes....

Nažalost taj NAD je slab za snage zvučnika koje gledam.

4 hours ago, ivanp said:

Pa ne znam učinilo mi se da 'oće filmove sa onim efektima. Moguće da sam pogrešio.:ph34r:

Ne, uopšte me ne interesuje surround.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da grešiš vezano za snagu. Slušam taj nad u 50ak kvadrata i ne fali tu snage, nikad nije pojačano ni blizu do kraja. 

Idi poslusaj, čini mi se da imas pogrešnu predstavu /nemam nameru da vredjam, samo pretpostavljam/.

 

 

a sve ovo sto navodiš je drasticno losije za muziku od ovoga sto sam ti predlozio. Za filmove ne znam kakvo je stanje. 

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, crnamrlja said:

Napisah na početku, pretežno gitarska/rock muzika, ali ne bih da se ograničavam i prema tome biram opremu. 

Meni je korisno sve šte do sad napisali u smislu da mi proširuje teme za razmišljanje. 

Interesantno da mi niko nije napisao odlučno DA ili NE za npr. taj Onkyo 8150 (ili dosta sličnu Yamahu R-N402D) i npr te JBL ES80 zvučnike koji su uglavnom baš hvaljeni po netu. Slične novce na KP koštaju i Jamo C95.

 

Pa moraćeš prema žanru da biraš. Zato sam i pitao.

Za klasiku ti trebaju prefinjeni zvučnici sa prirodnim zvukom (timber)

Za rock, pa i gitaru( akustičnu, električnu?) ti već trebaju neki koji akcenat daju na oštrini energiji. (cepačina neka)

Tako da ćeš prvo morati da izabereš zvučnike koji ti odgovaraju.

A onda prema njima i pojačalo.

Ovi baš Yamahu nisam slušao ali su Yamahe obično dobre . A ova ti je i multifunkcionalna.

Ako se složi sa zvučnicima odlično

Link to comment
Share on other sites

Kako da znam da li su zvučnici "prefinjeni" ili "za kidanje"? Koliko kapiram to se ne može zaključiti po osetljivosti i fr. response-u. Bar nisam dovoljno ušao u materiju da bih to rayabrao. 

Npr kakvi su ovi po tom pitanju https://www.player.rs/kucni-zvucnici/klipsch-rp-250f-floorstanding-speaker/pro/7595

Sudeći po osetljivosti, bili bi "štedljivi" po pitanju snage pojačala...

Link to comment
Share on other sites

Ja samo mogu da kazem da za 1000e  mozes da kupis jako lepe(dobre) polovne zvucnike, posle uzmes neko stereo pojacalo(snagasa) i uredjaj koji ce ti biti izvor.

Ja sam uzeo kappa 8.2 u dobrom stanju to ti je do 1000e zatim uher snagas lampe u preampu eq i marantz profi cd recorder koji koristim kao dac(solidne kablove) posle marantza pm14 u sr14 koji mi stoji na ormanu jer ovo svira brutalno.

Ako si blizu zemuna svrati poslusaj i poslusaj sto vise sistema mozes pre kupovine.Ja postam muziku preko optike uglavnom sa tva (youtube) tako da mozes da cujes skoro svaku pesmu koja ti se svidja.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, siroma said:

Za hiljadarku nemaš nov sistem da valja.

Bolje kupi polovni za duplo manje para i naslušaćeš se  muzike.

To je točno ! , Pazi  ? , pa To je  45 m2 ,  bez , aktivnog  suba , podno stoječih zvučnika i  pojačala od barem 100 "pravih ? " wata  nema to Basa, tj dolnje lage . Da se za za dani iznos iskombinirati sistem , al treba iskustva ? , a i barem neakav opis prostora ?  ! . Za za zadani izos teško ćeš  nove uređaje dobiti , NHF .

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, chika_milan said:

Mislim da grešiš vezano za snagu. Slušam taj nad u 50ak kvadrata i ne fali tu snage, nikad nije pojačano ni blizu do kraja. 

Idi poslusaj, čini mi se da imas pogrešnu predstavu /nemam nameru da vredjam, samo pretpostavljam/.

a sve ovo sto navodiš je drasticno losije za muziku od ovoga sto sam ti predlozio. Za filmove ne znam kakvo je stanje. 

Ne vređam se uopšte, i kao što rekoh, korisna su mu sva mišljenja jer se nisam  ovu materiju dovoljno udubljivao do sada...

Nisam a priori protiv integrisanog pojačala zvučnika i nekog strimera koji bi omogućio povezivanje sa hdd-om na kome je nekompresovana muzika. To je prioritet svakako, filmovi su bitni sli sekundarni.

Verovatno pogrešno, ali I dalje se itekako opirem konstatacijama da 1000 nije dovoljno za pristojan set ... :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RingeRaja said:

Za hiljadarku može da se sklopi solidan second-hand sistem, bez gramofona.

Ako se sluša uglavnom rock, od mene predlog za JBL 43xx seriju (skupo teže za naći) ili Cerwin Vega D7/D9.

Kao amplifikacija neki dobar HK, npr. PM650.

 

 

ovo je sjajna kobinacija, nema sta!

ali...

to je ipak staro. Zvucnici se trose, drajveri se trose....

a i cini mi se da zajednica ovde mnogo potcenjuje nove sprave srednje klase.

treba im dati sansu.

jedan primer:

denon pma-50 sa svojim dacom i dali zensor 5 zvucnici - iznenadjujuca kombinacija. kolega slusa to, i tvrdi da nadsviravava stare sprave u koje se kunu stari hajfajisti. pomenuti kolega ima mnogo hifi iskustva i slusao je mnogo mnogo mnogo mnogo sprava. /te dali zvucnike sam ja slusao u audiophile.rs sa nekim ozbiljnim tranzistor pojacalom, na zalost, ne znam kojim, i bukvalno sam zinuo kako to dobro svira, za te pare/.

 

jos jedan primer:

nad c338 i opera mezza zvucnici plus canton 8.2 sub - moja kombinacija, svira izuzetno. @crnamrlja ovu kombinaciju nisam preporucivao zato sto opere izlaze iz tvog budzeta, i za toliki prostor zahtevaju popunjavanje subom. trenutno sam u fazonu skupljanja para za velike opere.

i nije ovde ono - svaki ciga svoga konja hvali.

 

D klasa je dosta napredovala. uostalom, nad je, kada je uspeo da napravi ovakav zvuk sa ovom serijom, kompetno presao na D klasu.

 

naravno da je ovo individualno, ali samo kazem - dajte sansu novim spravama, iznenadicete se pozitivno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tako možda u Nigeriji i Maliju sada na nekom forumu pišu da je bolje kupiti korišćene cipele, bolja se vrednost dobija nego za nove :) 

Sve zavisi od situacije, naravno da ne biste tako mislili da imate dovoljan budžet za novo u klasi koja vas interesuje.  

Sigurno da jeste bolji uređaj star 20 godina ako je sačuvan iz neke visoke klase od konfekcije iste cene, ali nije da nema novih kvalitetnih uređaja..

Link to comment
Share on other sites

Vidi vako. Da upotrebim analogiju sa automobilima, mada ne volim te analogije.

Možeš da kupiš novu Dačiju za 10000€ ili polovnog Mercedesa za 5000€. Analogno odnosu 1000€ prema 500€

Vozićeš se u  Dačiji ili u Mečki. Recimo 3-4 godine pa ćeš , kao i svaki audiofil hteti nešto bolje.

Dačiju ćeš jedva da prodaš za 4k a mečku ladno za isto 4k. Pa kupiš nešto bolje.

Sa Dačijom si u gubitku 6 a sa mečkom 1.

Za drugi sistem imaš budžet 4 ili 9.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...