Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

On 1/12/2021 at 8:08 PM, prophet said:

Majstorski.

Hvala! :thumbsup2

On 1/12/2021 at 9:13 PM, zflazar said:

Steak je za medalju :wub:

Hvala! :thumbsup2

On 1/12/2021 at 11:08 PM, Delija said:

Ne verujem dok ne probam.

Bujrum, kad se mogne ponovo normalno putovati i živeti, nismo daleko. Važi i za ostale!

19 hours ago, anubisgrau said:

Solio si steak pre pečenja?

Ovaj put da, za malo promene. Pošto je bio suh pa sam se usudio. Inače solim na kraju kad ga ispečem.

18 hours ago, Willi Studer said:

Ma pusti ga, mota sarmu i pije - neskafu... <_<

Espresso je. Illy.

17 hours ago, skrstic said:

Koliko dugo? Mada sam ja više za najlepši spoj flore i faune zvani sarma.

Po sečanju oko 40 dana.

16 hours ago, anubisgrau said:

vidi ga alen, zamotava sarmu u pršut - EU bahaćenje, ladno.

Pa ima se - može se, ko' Rom, kad masla ima i guzicu sa njim maže. :lol:

16 hours ago, nesone said:

Sarma ti je odlicna!

Hvala! :thumbsup2

16 hours ago, nesone said:

Kiseo mu jako kupus zato.  :) Da izvuce kiselinu prsuta.....

Al me isprozivaste zbog pršut, bruka jedna. :D Sledeči put ču ga jedem onako bez lebac, potajno u čošku... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, perodeformero said:

Ajmo neku preporuku za kvalitetno krkanje u Subotici?U principu sam izguglao, ali bih voleo da čujem neka novija iskustva.:rolleyes:

Boss je standardno dobar. Odlican kineski meni. Solidan tuna stejk. Izbegavati govedji stejk. 

Stara najjace kuvano vino. Tamo jedem samo telecu corbu.

Denis: po mnogima najbolje pizze u gradu.

Abraham juneci perkelt i nista vise. Preporucice ti i testo, mora tako. Odlicno toceno pivo, sveza ljuta i kupus salata. Za kompletan ugodjaj.

Preporucujem konobu Tinel. Nalazi se u sirem centru. 

https://www.konobatinel.rs/contact.ph 

Teletina ispod saca bolja nego bilo gde da sam jeo...Odlicno vino, sirevi,...Nadam se da se nisu pokvarili, od pocetka korone nisam bio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 14.1.2021. at 20:57, SuperFi said:

Boss je standardno dobar. Odlican kineski meni. Solidan tuna stejk. Izbegavati govedji stejk. 

Stara najjace kuvano vino. Tamo jedem samo telecu corbu.

Denis: po mnogima najbolje pizze u gradu.

Abraham juneci perkelt i nista vise. Preporucice ti i testo, mora tako. Odlicno toceno pivo, sveza ljuta i kupus salata. Za kompletan ugodjaj.

Preporucujem konobu Tinel. Nalazi se u sirem centru. 

https://www.konobatinel.rs/contact.ph 

Teletina ispod saca bolja nego bilo gde da sam jeo...Odlicno vino, sirevi,...Nadam se da se nisu pokvarili, od pocetka korone nisam bio.

 

 

Razmisljam i ne mogu da se setim. Davno sam radio i ziveo u SU. Kako se zove kafana, pored  fontane u centru? Ulica vodi dole do Patrije hotela. Klopa je bila fenomenalna. Tu sam  i cekao, ako se dobro secam 1989 godinu. Tamburasi odlicni bili.

Takodje i kafana, malo je dalje od Lifke bioskopa, prema Bajmoku i SO? Tu sam jeo becke snicle kao slonova uva. odlicne. Dvosmerna je ulica desno, kad gledas prema SO. I park veliki sa spomenikom.  Cesto sam rucao u ono vreme sa I. Lupulesku, tada je bio trener u SU.

I jos ovo. Radi li kafic od Kalinica? Nisam davno bio. Mada SU poznajem kao Vrsac. Takodje u to vreme sam poznavao i gazdu Boss-a. Ne znam da li je i on sada. Vrhunski kafic pre 30 godina. Verujem da je i sada.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 2.6.2019. at 14:31, NShappy said:

Indukacija je jedan od najboljih kuhinjskih pronalazaka 21. veka. Čak su su se i dve babe (tašta i svekrva, obe su prve kuvarske korake učile na smederevcima), navikle i priznale da je indukcija 2x ispred svega ostalog danas dostupnog. Bez problema se kuvaju veliki lonci sarme, supe i pasulja, ali se isto tako lako prži i meso u gril tiganju.

Po funkcionalnosti najviše liči na dobar plin (brzina rada, snaga, regulacija, brzina reagovanja na komande), a po bezbednosti je u rangu onih dečijih kuhinja za 3+ decu.

Treba malo vremena da se pohvata logika rada, i da se nauči kako se sve to ponaša, ali kada pohvatate, shvatite da dostojna zamena ne postoji, bar ne u kućnim uslovima. Dve spomenute babe se i dalje gube sa dva daljinca i SBB receiverima, ali nemaju problem sa indukcionim pločama i touch komandama. :D

Mi kada samo uzeli indukciju, 90% sudova što smo imali, radi i dalje. Dokupili smo jedan tiganj i dve manje šerpe. Imate i kombinovane ploče gde su dva polja indukciona, a dva su klasična staklokeramička sa grejačima.

VAŽNO!!! Oni najjeftiniji kineski ind. rešoi od 3-4000din, NE RADE dobro. Regulacija indukcije ispod neke granice, radi po principu ima/nema indukcije. Kod cheap no-name kineza, ovi prekidi su na 10-15 sec, pa vam onda nešto na 50% snage 10 sekundi ključa, a onda 10 sekundi potpuno stane. Kod dobrih (tj. normalnih) ploča, ova regulacija, ispode neke granice snage, radi prekide u delićima sekunde, pa kada se to integrali, sve to vidite kao zapravo smanjenu snagu. Preko neke snage, indukcija radi kontinualno, a regulacija se vrši promenom snage indukcionog polja. Sve u svemu, kod normalnih ploča, svih 10 stepeni ili koliko već imate, vide se kao linearna promena snage.

 

 

E moram da podgrejem ovu temu, jer mi se približava kupovina novog šporeta, i u igri su ili full plin za 400-500e ili indukcija za 700e.

I upravo mi je poslednji pasus ono što me lomi. Naime prethodne 2 godine sam na placu koristio IKEA prenosnu ploču da ne kažem rešo po imenu Tillreda, oko 6000 RSD sa jednom grejnom površinom.

Sve mi se sviđa sem gore opisane pojave koja se javlja pri radu na niskim snagama (polja 2 i 3 od 9). Nju nisam primećivao u prvo vreme (kao što sam i napisao kada smo o ovome divanili) i zaista je blago u poređenju sa Kinezima od 2000 RSD, ali mi je prošle godine par puta zasmetalo kada sam ukrčkavao jela duži period na tihoj vatri.

Kako da proverim da kako će mi se budući šporet ponašati (na primer Electrolux EKI6451AOX)? Ne bi uzimao ako bude i tu bilo pali gasi kada jelo treba da se krčka....

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

 

 

E moram da podgrejem ovu temu, jer mi se približava kupovina novog šporeta, i u igri su ili full plin za 400-500e ili indukcija za 700e.

I upravo mi je poslednji pasus ono što me lomi. Naime prethodne 2 godine sam na placu koristio IKEA prenosnu ploču da ne kažem rešo po imenu Tillreda, oko 6000 RSD sa jednom grejnom površinom.

Sve mi se sviđa sem gore opisane pojave koja se javlja pri radu na niskim snagama (polja 2 i 3 od 9). Nju nisam primećivao u prvo vreme (kao što sam i napisao kada smo o ovome divanili) i zaista je blago u poređenju sa Kinezima od 2000 RSD, ali mi je prošle godine par puta zasmetalo kada sam ukrčkavao jela duži period na tihoj vatri.

Kako da proverim da kako će mi se budući šporet ponašati (na primer Electrolux EKI6451AOX)? Ne bi uzimao ako bude i tu bilo pali gasi kada jelo treba da se krčka....

 

 

https://fagor.rs/aparati-za-sporo-kuvanje/?gclid=EAIaIQobChMIqbjOwOba7wIVfgCiAx16OwyfEAAYASAAEgKrE_D_BwE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...