Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

5 minutes ago, Zexx said:

Ovo je postalo gotovo pravilo, otvoriš nalog na Hi-Fi forumu, otvoriš JEDNU temu koja se tiče tematike foruma, ali zato još jedno 3-4 off-topic i barem još toliko iskopaš iz naftalina... Što bi rek'o Čvarkov, #usracuse...:heat

Nemoj biti tako oštar. :)

Ja sam početnik u HiFi-u, i veruj mi čitam forum svakodnevno i to baš puno vremena, ali ne mogu da pišem i otvaram stručne teme, iako bih voleo. Doći će vreme i za to.

U međuvremenu, zašto ne bismo mogli da pričamo i na druge teme? Pa forum tome i služi, zar ne?

 

PS. otvorio sam DVE teme koje se tiču tematike foruma. ;) :D :P

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, GuybT said:

Nemoj biti tako oštar. :)

Ja sam početnik u HiFi-u, i veruj mi čitam forum svakodnevno i to baš puno vremena, ali ne mogu da pišem i otvaram stručne teme, iako bih voleo. Doći će vreme i za to.

U međuvremenu, zašto ne bismo mogli da pričamo i na druge teme? Pa forum tome i služi, zar ne?

 

PS. otvorio sam DVE teme koje se tiču tematike foruma. ;)

 

Početnićki entuzijazam je a svaku pohvalu, samo nemoj da budeš kao Marijana Mateus, da si više napisao nego pročitao :lol:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, SUROKVL said:

Početnićki entuzijazam je a svaku pohvalu, samo nemoj da budeš kao Marijana Mateus, da si više napisao nego pročitao :lol:

Eno već sam krenuo da delim savete drugima. :) 

Tako ću se valjda kvalifikovati i da otvaram druge teme bez kritikovanja od strane starih članova. :D :P

3 minutes ago, Willi Studer said:

Samo da nam se zdravi i alternativni načini ishrane ne infiltriraju u ovu temu.

Kasnoooo... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne znam da li se bas uklapa u temu (a ne znam ni gde bi drugde), ali resio sam malo medovine da pravim. Inace mnogi mesaju sa medovacom koja je rakija (obicno dunja) mesana sa medom. Ovo je vino od meda, preteca danasnjem vinu od grozdja (i mnogih drugih vocki). A pio mi se i dobar cider, te sam i jedan balon namunjio od jabuke. 

S leva na desno, tradicionalna medovina, JAOM, cider. 

DSC097321.thumb.jpg.c5962253e6e7fc64cb4e3eb1b48a4f73.jpg

Tradicionalna je selekcioni kvasac (QA23 zbog oslobadjanja tiola koji daju aromu citrusnih voca i tropskih voca) livadski tamni med i izvorska voda, JAOM je "praistorijska" medovina koja ima hlebni kvasac dr. oetger zacine (narandza, cimet stap, klincic, piment i suvo grozdje) svetliji livadski med i izvorsku vodu. Cider je klarifikovani cedjeni sok od jabuke i selekcioni kvasac QA23, i cimet stap ce doci tek kad burna fermentacija zavrsi svoje da ne bi co2 izbacio vecinsku aromu. Tradicionalna bi trebala da zavrsi sa 16% alkohola polu slatka, JAOM 14% alkohola polu slatka, i cider suv sa zasladjivanjem sa medom pri flasiranju da se obnovi fermentacija i prirodno nabije co2 da bude penusav i da dobije dodatnu slatkocu. 

Link to comment
Share on other sites

Balone nabavljam iz http://www.staklena-ambalaza.rs/ i nikad nisam imao problema sa njima, vrlo su agilni odmah salju. Narucivao sam pivske flase sa mehanickim zatvaracem od njih, i sve uredno stizalo i kvalitet je odlican. Ovi baloni pogotovu za tu cenu, jeste malo tanji zid ali ne predstavlja problem. Sanitizovao sam u rerni na 170C i lagano spustao temperaturu, preziveli bez problema.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, brijac said:

I da ne bude da ovo iznad nije hrana, evo malo i toga. Provalio sam novo brasno, DM t550 organsko, i nikad bolje mi ne narasta hleb (ima vise proteina i kvalitet je DRASTICNO BOLJI od bilo kojeg domaceg brasna nazalost).

 Probaj palacinke od tog brasna, ja ih pravim deci svaki vikend. U-BI-JA.

P.S. Napeces desetak, pa slazes kao tortu, za fil jedan red kikiriki puter sa kakao (fazon cokoladno, samo bolje i zdravije), drugi sloj ili slatko od sumskih jagoda - ili dzem od borovnica. Pa na smenu, 5 slojeva "cokoladnih" 4 sloja vocna. (Ne 2/2, sva 4 ista...).

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nkrgovic said:

 Probaj palacinke od tog brasna, ja ih pravim deci svaki vikend. U-BI-JA.

P.S. Napeces desetak, pa slazes kao tortu, za fil jedan red kikiriki puter sa kakao (fazon cokoladno, samo bolje i zdravije), drugi sloj ili slatko od sumskih jagoda - ili dzem od borovnica. Pa na smenu, 5 slojeva "cokoladnih" 4 sloja vocna. (Ne 2/2, sva 4 ista...).

Ce da se proba :) Nije mi palo na pamet palacinke, a fil taj zvuci ful dobro :D 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, nkrgovic said:

Napeces desetak, pa slazes kao tortu, za fil jedan red kikiriki puter sa kakao (fazon cokoladno, samo bolje i zdravije), drugi sloj ili slatko od sumskih jagoda - ili dzem od borovnica. Pa na smenu, 5 slojeva "cokoladnih" 4 sloja vocna. (Ne 2/2, sva 4 ista...).

Jeo sam ovo jednom za doručak kod Perkinsa u Allentownu, rodnom mestu Keitha Jarretta. Ne znam kako Krgović ali ja sam 24 sata posle toga samo pio vodu.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, brijac said:

I da ne bude da ovo iznad nije hrana, evo malo i toga. Provalio sam novo brasno, DM t550 organsko, i nikad bolje mi ne narasta hleb (ima vise proteina i kvalitet je DRASTICNO BOLJI od bilo kojeg domaceg brasna nazalost). 

 

 

da, visokoproteinska brasna su zakon. meni je to otkrio prijatelj koji ima najbolju pekaru sa ubedljivo najboljim hlebom u gradu za koji ne moze da nadje tako dobro brasno u srbiji i mora da uvozi iz francuske (ili austrije, za vreme korone)

na banalnim stvarima koje inace uspevaju sa najobicnijim domacim brasnom, razlika kada ih spremam sa njegovim je ogromna. 

hleb nisam probao da spremam od njega niti cu jer necu spremiti bolji hleb od "šarlovog" ali mi je i ovo dosta za utisak.

hvala za info, nisam inace znao da ima da se nadje takvo brasno u prodavnici kod nas.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

I da ne bude da ovo iznad nije hrana, evo malo i toga. Provalio sam novo brasno, DM t550 organsko, i nikad bolje mi ne narasta hleb (ima vise proteina i kvalitet je DRASTICNO BOLJI od bilo kojeg domaceg brasna nazalost). 
koji je recept da se dobije ovakav hleb?
Link to comment
Share on other sites

korona je ostavila posledice i u vidu kreativnog DIY montažno-demontažnog ložišta za tanjiraču.

Informatička skraćenica: MonDem.

Namena: wireless infracrveni energetski ruter za termičku obradu namirnica biljnog i životinjskog porekla.

:-D

IMG_20200607_5383.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, dkjazz said:
23 sati ranije, brijac said:
I da ne bude da ovo iznad nije hrana, evo malo i toga. Provalio sam novo brasno, DM t550 organsko, i nikad bolje mi ne narasta hleb (ima vise proteina i kvalitet je DRASTICNO BOLJI od bilo kojeg domaceg brasna nazalost). 

koji je recept da se dobije ovakav hleb?

@anubisgrau definitivno. Oko 150din je kilogram. 

@zflazar Uh talandara, nema dalje! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Danas pretocio cyser medovinu na odlezavanje, miris je van ovog sveta. Posto je 16% abv, morace da odlezi bar pola godine da se "desi magija" iliti dugi alkoholni lanci razloze na kratke, narodno receno da se ne oseca alkohol u picu. Izuzetno je ukusna, ali ima taj malo alkoholni pec na jeziku :) 

DSC09741.thumb.JPG.7c6586eb1a7308bb53e0208dd2c69a60.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...