Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

15 sati ranije, hifista said:

 Kupicu full indukcionu ugradnu plocu, nadam se da analogija nije potpuna sa class-D po pitanju zivotnog veka i servisiranja.

sretno sa njom i pajz ko i kako ce ti ugraditi,zbog garancije..trosim trecu plocu,koja je menjana u garanciji (Whirlpool)..ovde imaju srece nema se zakon da nakon isteka od 30 dana nakon prijave kvara ako se isti ne otkloni,duzni su obezbediti nov uredjaj-ili da ti vrate pare,vec se zavitlavaju po 2-2,5 meseca,jer kvazi nemaju delove na stocku (ili kompletan uredjaj)....treci put kad je majstor menjao,svakojake teorije mi je pokusavo prezentirati,sta moze da bude razlog pucanja ploce (lonce zagledavao da li je dno 100% ravno)..2x menjan kompletan uredjaj,naravno troskove ugradnje oni ne snose,ako ugradnja nije uradjena od ovlascenog lica-gubis garanciju...

 

On ‎2‎.‎6‎.‎2019‎. at 15:39, hifista said:

Zahteva li klasicna ugradna indukciona ploca (60x60cm), neke posebne osigurace i strujnu instalaciju? 

u svakom uputstvu treba da bude navedeno koja je minimalna debljina kabla potrebna za njih..ono sto znam sigurno da me je na mestu po projektu (novogradnja) predvidjenom za stednjak (indukcionu plocu) i rernu cekao (po)deblji kabl za prikljucenje istih,u odnosu na druge pozicije po kuci....msm da opet po novim standardima,veliki potrosaci treba da imaju odvojene osigurace,i da je to jedan od uslova tehnicke predaje zgrade na upotrebu (i adekvatna debljina kablova za te pozicije),kako je kod starijih zgrada,pojma nemam

BTW,da mogu,svoju indukcionu plocu bih najurio iz kuhinje brzinom TGV voza,i stavio plin...treba da se ponasas prema njima,ko da hodas po jajima...

Link to comment
Share on other sites

Za svaki slučaj kabel 3x2,5 mm2 ,,ako je spojena monofazno    osigurač  min 16 A  što bi bilo za snagu oko 3 kw . Možda bi prošlo i 3x 1,5 mm2 , ali vjerovatno imaš u uputstvima za ugradnju . Ako su 4 "ringa" obavezno spojiti trofaznu varijantu sa 5 x 2,5 mm2 ,sad nastupa ono rasterečenje po fazama pa osigurači ovise o tome što je još na njih spojeno osim ploče    itd .

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, anubisgrau said:

pa sto ja dozivljavam cesto:supa na jednoj ringli se kuva do besveeesti,da bi se govedje meso/koske skuvale u supici,da to kuvano meso bude starter,sa ljutim renom,pravis perkelt od govedjeg mesa,luk se dinsta barem sat vremena sto je osnova da to bude dobro na kraju,pa to jos nakon toga kad spojis sa mesom,kuvas jedno 3-4 sata..usput imas u kuci neku zivotinju,u mom slucaju dzukac koji jede pretezno kuvanu hranu,pa se ta hrana krcka isto jedno sat-sat-ipo,oces kojim slucajem i kuvani krompir uz perkelt,eto opstenarodnog veselja na 4 ringle i haosa u kuhinji u subotu ili u nedelju..dzukca mozes eventualno staviti na stand by,ili da pomeris za neko vreme,al supa i perkelt rade zajedno na indukcionoj,i treba dosta vremena i treca ringla paralelno,da bi se krompir skuvao...

i upravo kod pripremanja tog perkelta,mene na gangrenu ide indukciona ( i slicnih klopa,gde se trazi duzi vremenski period pripremanja,na laganice):nemeres fino podesiti uvek temperaturu,da imas konstantno istu,vec oscilira..ukljucuje/iskljucuje,cas bucka,cas ne....

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, anubisgrau said:

dobro ja svoje zivotinjke hranim sirovom hranom, raw food, neuporedivo zdravije od kuvanog ali sto ljudi sto cudi sto zena 200 sisa... ne znam ni moja IKEA vulgaris 1 ploca od 6800 RSD ne radi pali gasi nego drzi ono sto joj zadas.

dobija i on sirovo,al mu moram(o) i kuvati,probirljiv u pizdince,ima to svoje i valjane razloge,on je krkan lekovima dnevno 2x,srcani problemi od mladosti,urodjeni,ne mere drugacije.....ovaj moj stekce,cuje se ako stojis do njega blizu..

 

3 sati ranije, Delija said:

Pazari krstenu plocu, pa ces moci da podesis sasvim dovoljno precizno ;)

Najcesca granulacija jacine na prosecnim plocama od 18 koraka  (9 + 8 medjuvrednosti + boost) je vise nego dovoljna za 99.9% ljudi.

 

nema tu medjustepena kod mene,9 koraka i amin....krstena je bila i ova u ono vreme,al hebiga,Bosch je veci brend od Whirpool-a :)

Link to comment
Share on other sites

Ja vrlo retko i na keramickoj ploci koristim vise od dve ringle, uglavnom samo kad je neko vece spremanje za novu godinu i slavu. Obicno najvise za pare dobijes sa plocom za 60x60 ugradnu povrsinu jer je to neki najcesci standard koji se najmasovnije proizvodi. Valjda je tako i kod indukcionih ploca.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, paja959 said:

nema tu medjustepena kod mene,9 koraka i amin....krstena je bila i ova u ono vreme,al hebiga,Bosch je veci brend od Whirpool-a :)

Ma sve su to samo "sklapaci".

Proizvodjac ploce/stakla je u 99% slucajeva Schott Ceran, a i ostatak delova je isto OEM varijanta.

 

Elem, vreme je da se malo osavremenis :)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, paja959 said:

... upravo kod pripremanja tog perkelta,mene na gangrenu ide indukciona ( i slicnih klopa,gde se trazi duzi vremenski period pripremanja,na laganice):nemeres fino podesiti uvek temperaturu,da imas konstantno istu,vec oscilira..ukljucuje/iskljucuje,cas bucka,cas ne....

Moja indukciona ima tih nekih 16 ili 18 stepeni, plus BOOST, i regulacija radi jako lepo.

Brend nebitan, danas ima valjda 3-4 kontrolera za indukcije, i svi koriste jedan od ta 3-4 (ako zanemarimo kineze od 2-3000din).

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Delija said:

Ma sve su to samo "sklapaci".

Proizvodjac ploce/stakla je u 99% slucajeva Schott Ceran, a i ostatak delova je isto OEM varijanta.

 

Elem, vreme je da se malo osavremenis :)

 

2 sati ranije, NShappy said:

Moja indukciona ima tih nekih 16 ili 18 stepeni, plus BOOST, i regulacija radi jako lepo.

Brend nebitan, danas ima valjda 3-4 kontrolera za indukcije, i svi koriste jedan od ta 3-4 (ako zanemarimo kineze od 2-3000din).

elem,bio sam malko ugrad nekim poslom,pa ajd reko vrnem se  u Media Markt da pogledam ploce,vec skroz na izlazu se setih,ajd da vidim sta ima od indukcionih,pa bacih pogled na ponudu..od cca 25 komada,2 komada Bosch sa tom opcijom 0-9 i "medjustepeni",jedan Whirlpool bio sa 0-18 oznakama,ostalo sve standardno,tu i tamo plus dugme "boost" na nekima..msm muski cu da priznam da je ovaj deo "supruga hifisegment",al se nesto ne secam bas da je bilo u ponudi ovih sa medjustepenima pre jedno cca 2,5 godine....osavremenjavanje?..da mene pitas,vanjska pecnica zidana, oblozena iznutra samotnim ciglama,u sklopu toga,mesto za kotlic+rostilj sa nadstresnicom negde u cosku dvorista..nalozis lepo sa drvima,ubacis u tepsiju sta ti padne napamet,zatvoris vratanca od pecnice,nakon par sati otvoris,povadis sto se tamo skrckalo,i Amin :D..

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, paja959 said:

 

elem,bio sam malko ugrad nekim poslom,pa ajd reko vrnem se  u Media Markt da pogledam ploce,vec skroz na izlazu se setih,ajd da vidim sta ima od indukcionih,pa bacih pogled na ponudu..od cca 25 komada,2 komada Bosch sa tom opcijom 0-9 i "medjustepeni",jedan Whirlpool bio sa 0-18 oznakama,ostalo sve standardno,tu i tamo plus dugme "boost" na nekima....

I ti sa 0-9, zapravo imaju 1  2  3  4  4.  5  5.  6  6.  7  7.  8  8.  9 i BOOST
Onaj moj prvi Bosh što smo prodali sa stanom, kupljen pre 6-7 god, imao je tako, a tako ima i sadašnji Elektrolux kupljen pre 2 godine.

Ovi brojevi sa tačkom su međustepen. Dakle, kada sa 9 smanjuješ, ide prvo na 8. pa onda na 8 pa dalje 7. pa 7 itd....

Cela kerefeka da je iskoriste onaj jedan sedmosegmentni (plus tačka) displej što prikazuje osmicu, da prikažu više od 10 nivoa.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, NShappy said:

I ti sa 0-9, zapravo imaju 1  2  3  4  4.  5  5.  6  6.  7  7.  8  8.  9 i BOOST
Onaj moj prvi Bosh što smo prodali sa stanom, kupljen pre 6-7 god, imao je tako, a tako ima i sadašnji Elektrolux kupljen pre 2 godine.

Ovi brojevi sa tačkom su međustepen. Dakle, kada sa 9 smanjuješ, ide prvo na 8. pa onda na 8 pa dalje 7. pa 7 itd....

Cela kerefeka da je iskoriste onaj jedan sedmosegmentni (plus tačka) displej što prikazuje osmicu, da prikažu više od 10 nivoa.

ok,jasno,necu se prekrstiti u drugu veru i dalje sto ih se tice..jest perfektno ako trebalo nesto extra brzo,ako sa tim medjukoracima uspes i resiti adekvatno doziranje da to bude konstatno za sporo kuvanje,jos uvek ostaje problem,to je preosetljiva povrsina,moras paziti kod postavljanja posude,skidanja itd..zadnji majstor koji mi je bio na menjazi ploce jos je govorio da nije preporucljivo koristiti maksimalni stepen..da se bas bas zainatim,mogao bih ih ponovo zvati,negde se nazire opet neka naprslina (?) od jedno 2-3cm u unutrasnjosti ploce,koja se vidi pod nekim odredjenim uglom,imam jos jedno pola godine garancije,ako treba da rikne nek rikne,u garanciji,ako van,nema druge,kompletna menjaza :wacko:,i drugi brend sigurno ^_^ ..BTW setio sam se imam jedan manji neki sa jednom ringlom,taj je jedno 6-7 godina star,nista extra od brenda,radi bez problema kad smo na kampovanju...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

slika003_322.jpg

 

Baš nešto razmišljam o DIY ovakve peći

Moj prijatelj ju je sebi sagradio diy , otac mu je pećar.To je  profesionalna peč koja kad se zagrije na željenu temperaturu ( do koje visine "pobijeli" ) ovisi što se peče - žar ide van i  sama peče . U njoj peče sve od kiflica do odojka , janjca itd .Jedono je on na dno uz normalno  stavio granit glatki radi pizze.

Link to comment
Share on other sites

On 9.5.2019. at 23:11, Krca44 said:

Kolege s foruma

dobro vece.

Treba mi preporuka za jednu, dve ili tri kafane u Beogradu sa domacom klopom koja bi mogla biti okarakterisana kao domaca kuhinja.

Nisam davno isao po kafanama a dolazi mi krajem meseca daljnji rodjak iz USA pa ce mozda biti potrebe da ga vodim negde na klopu.

Odoh na pocetak teme i bicu zahvalan za svaku preporuku.

Krca

:)

 

Obavezno "Orasac" koji je mozda najnormalnija i najbolja etno kafana u centru grada, enterijer sredjen, meni popravljen, vrhunska basta. Samo malo servis tj kelneri ali to je problem svuda.

Ovo i "Durmitor" na Novom Beogradu i na konju si za stranca.

Na oba mesta rezervacije obavezne nekoliko dana unapred.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...