Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

37 minuta ranije, siroma said:

Nije ko na bukova drva

Pazi da ne prospeš šećer po indukcionoj ploči.

TI bas fulas u ovoj temi :)

Nije problem secer na indukcionoj ploci, vec na klasicnoj staklokeramickoj, jer je temperatura ploce daleko veca.

 

5 minuta ranije, Willi Studer said:

Indukciona ploča je najdosadnije, najneuzbudljivije kuvanje koje postoji. Dobra je jedino za jutarnje kuvanje kafe.

Savrsena je za svakog ko se ne tripuje da je profesionalni kuvar :)

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Delija said:

TI bas fulas u ovoj temi :)

Nije problem secer na indukcionoj ploci, vec na klasicnoj staklokeramickoj, jer je temperatura ploce daleko veca.

 

Savrsena je za svakog ko se ne tripuje da je profesionalni kuvar :)

Šta , jedan lapsus u nazivu i već "fulanje". Bravo za toleranciju.:nono

26 minuta ranije, džonibigud said:

:D:D:D Nisam uspeo da mu prvi odgovorim, zagrcnuo sam se od smeha kada sam pročitao upozorenje... 

Blago tebi šta je tebi smešno za zagrcnuti se.:screwy

Link to comment
Share on other sites

Za kuvanje preferiram plin ili drvo, medjutim tehnicki u stanu to ne mogu da izvedem pa ostaje jedina mogucnost sporet na struju. Sad se uglavom prodaju ravne ploce, a dostupne su i ove indukcione za koje znam da brze kuvaju vodu ali nemam predstavu kako rade sporo kuvanje (pasulj, sarma, kupus, gulas ...) ili grilovanje mesa, sto mi je bitnije od toga hoce li voda prokljucati brze.

Link to comment
Share on other sites

siroma po obicaju lupeta, on ce videti indukciju ako pozivi jos par vekova pa ce shvatiti sta je lupio.

nemam mogucnosti za gas ali sam poslednjih godina kuvao na starinski sporet sa ringlama, staklokeramicku plocu i na indukciju. tu nema nikakve dileme - indukcija je mnogo ispred svega. ne radi se samo o brzini kojom prokljuca voda za kafu (10 sekundi) nego o efikasnosti. kuvanje je mnogo brze cak do te mere da je kuvanje na indukcionom resou za 1 posudu brze nego na staklokeramickoj ploci za 2. naravno, kupovina indukcijske ploce prati i promenu posudja i prelazak na magnetne posude (inox, gvozdje) ali to je max 100e odozgo. 

sporokuvajuca jela se kuvaju isto kao na bilo kojoj drugoj ploci - moja ima podesavanje od 1 do 9. koristis snage od 1 do 3 po zelji. 

ja sam indukcijsku single plocu kupio u ikei za kucu na moru, a nakon otprilike mesec, mesic i po dana koriscenja u fazonu sam da kupim jednu i za stan u beogradu. prosto neopisivo smara cak u vrhunska (siemens) staklokeramika posle nje.

moja preporuka je inace da ako nadjes kupis onu manju ugradnu indukciju sa 2 radna polja ("ringle"). apsolutno ne mogu da zamislim da se vise od toga simultano koristi. ja sam spremao obroke za 6-8 ljudi na 1 ploci. npr pasta, prvo skuvas kao slow cooking sos, sklonis da se slegne a za to vreme za 3 min skuvas pastu. malo razmisljanja treba ali vrlo efikasno.

plin ne bih razmatrao u kuci u srbiji, narocito sa decom. u vikendici/na placu da, u kuci ne. vrlo cenim kuvanje na gas, pogotovo ako imas nesto od ovih modernijih gorionika sa usmerivacima za vok i gril tiganj, nema zamene za to ali indukcija dolazi dosta blizu. recimo 80 za te ekstremne procese a u ostalim primenama ozbiljno sije gas.

 da uporedim - smederevac je 300b SET, plin je EL34 push pull, indukcija je NCORE ili ICE, po zelji.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Apsolutno se slazem sa ovime sto je @anubisgrau napisao. Trosim indukciju vec godinama, metalac serpe od inox-a, u odnosu na klasicne sporete ili staklokeramiku samo je bolje i to osetno. Za plin respect, kao i za drva, ali drva u stanu ne mogu nikako, plin sa decom ne ide, od opcija koje su upotrebljive u normalnom zivotu indukcija je, uz dobre sepre, zakon. Sve moze. Sporo, brzo, sve.

 Mi smo doduse godinama vec trosili inox posudje, jedino sto smo kupili novo je bila dzezva za kafu... ;)

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, hifista said:

...ove indukcione za koje znam da brze kuvaju vodu ali nemam predstavu kako rade sporo kuvanje (pasulj, sarma, kupus, gulas ...) ili grilovanje mesa, sto mi je bitnije od toga hoce li voda prokljucati brze.

Indukacija je jedan od najboljih kuhinjskih pronalazaka 21. veka. Čak su su se i dve babe (tašta i svekrva, obe su prve kuvarske korake učile na smederevcima), navikle i priznale da je indukcija 2x ispred svega ostalog danas dostupnog. Bez problema se kuvaju veliki lonci sarme, supe i pasulja, ali se isto tako lako prži i meso u gril tiganju.

Po funkcionalnosti najviše liči na dobar plin (brzina rada, snaga, regulacija, brzina reagovanja na komande), a po bezbednosti je u rangu onih dečijih kuhinja za 3+ decu.

Treba malo vremena da se pohvata logika rada, i da se nauči kako se sve to ponaša, ali kada pohvatate, shvatite da dostojna zamena ne postoji, bar ne u kućnim uslovima. Dve spomenute babe se i dalje gube sa dva daljinca i SBB receiverima, ali nemaju problem sa indukcionim pločama i touch komandama. :D

Mi kada samo uzeli indukciju, 90% sudova što smo imali, radi i dalje. Dokupili smo jedan tiganj i dve manje šerpe. Imate i kombinovane ploče gde su dva polja indukciona, a dva su klasična staklokeramička sa grejačima.

VAŽNO!!! Oni najjeftiniji kineski ind. rešoi od 3-4000din, NE RADE dobro. Regulacija indukcije ispod neke granice, radi po principu ima/nema indukcije. Kod cheap no-name kineza, ovi prekidi su na 10-15 sec, pa vam onda nešto na 50% snage 10 sekundi ključa, a onda 10 sekundi potpuno stane. Kod dobrih (tj. normalnih) ploča, ova regulacija, ispode neke granice snage, radi prekide u delićima sekunde, pa kada se to integrali, sve to vidite kao zapravo smanjenu snagu. Preko neke snage, indukcija radi kontinualno, a regulacija se vrši promenom snage indukcionog polja. Sve u svemu, kod normalnih ploča, svih 10 stepeni ili koliko već imate, vide se kao linearna promena snage.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, hifista said:

Zahteva li klasicna ugradna indukciona ploca (60x60cm), neke posebne osigurace i strujnu instalaciju?  Recimo veci protocni bojleri ne mogu da se instaliraju u svakoj kucnoj instalaciji. 

Jok! Vezuje se na dve faze. Maksimalna el. snaga je umerena.

Da dodam još jednu prednost indukcione ploče.
Ind. ploča se veoma malo zagreva, samo posredno od suda u kojem kuvamo. Toplota se razvija u dnu posude u kojoj kuvamo, a ne u grejaču ispod stakla. Samim tim, staklo indukcione ploče je mnogo manje vruće, te ono što iskipi i poprska se po njoj, ne zapeče se koliko se to dešava na običnoj staklokeramičkoj ploči. Što isprskate po staklokeramici ili običnoj ringli, zapeče se i stvrdne, dođe do ugljenisanja, i mora da se struže i dobro žulja da bi se uklonilo. Na idukcionoj, sve što je završilo pored suda, mnogo je manje zapečeno, i lako se skida običnim vlažnim sunđerom, bez struganja i grebanja. U najgorem slučaju, grubom stranom sunđera. Oni strugači što se prodaju za staklokeramičke ploče vam ne trebaju.

Link to comment
Share on other sites

Šporeti da. Nezavisne ploče za kuvanje su uglavnom na dve faze. Vezivao sam još par njih ljudima oko sebe (dežurni električar familije), indukcione, staklokeramičke i obične sa ringlama, i sve te što sam ja radio su 2f.

...nema veze sa ićem i pratećem pićem, kafanama, samogradnji u kuhinji, kotliću, ražnju, mangalu, saču, peki i ostalom... jel? :P

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, NShappy said:

 

VAŽNO!!! Oni najjeftiniji kineski ind. rešoi od 3-4000din, NE RADE dobro. Regulacija indukcije ispod neke granice, radi po principu ima/nema indukcije. Kod cheap no-name kineza, ovi prekidi su na 10-15 sec, pa vam onda nešto na 50% snage 10 sekundi ključa, a onda 10 sekundi potpuno stane. Kod dobrih (tj. normalnih) ploča, ova regulacija, ispode neke granice snage, radi prekide u delićima sekunde, pa kada se to integrali, sve to vidite kao zapravo smanjenu snagu. Preko neke snage, indukcija radi kontinualno, a regulacija se vrši promenom snage indukcionog polja. Sve u svemu, kod normalnih ploča, svih 10 stepeni ili koliko već imate, vide se kao linearna promena snage.

Ovo je tacno mada nije tako dramaticno, mi imamo neku kinesku Esperanzu u firmi i snalazimo se. 

Ko ima dilemu i nece odmah da se otvori za full plocu jer nije siguran, a treba mu prenosni reso, moja apsolutna preporuka za Ikea spravu TILLREDA

https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/00331627/

Full sprava, kontrola od 1 do 9, nema prekida - radi za sve pare tj 7000 dinara. Meni je ovo najbolja kupovina u poslednjih godinu dana, koristim je na moru a razmisljam da pazarim komad za stan. Kupite da vidite kako se snalazite a onda prenesite u vikendicu ili kucu na selu.

 

Link to comment
Share on other sites

@Woland

Rerna i po 2 "ringle" su potpuno nezavisni jednofazni potrosaci.

Vezuju se na razlicite faze (iliti "trofazno") samo zbog potrosnje koja je u domacinstvima ogranicena po fazi.

U principu, isto to vazi i za protocne bojlere i jake grejalice. Jedini pravi trofazni potrosaci su motori, elektromagneti i slicno.

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Delija said:

@Woland

Rerna i po 2 "ringle" su potpuno nezavisni jednofazni potrosaci.

Vezuju se na razlicite faze (iliti "trofazno") samo zbog potrosnje koja je u domacinstvima ogranicena po fazi.

U principu, isto to vazi i za protocne bojlere i jake grejalice. Jedini pravi trofazni potrosaci su motori, elektromagneti i slicno.

 

Točno jednofazni potrošač  , ovo je rasterečenje po fazama , zato mora  imati mora imati  nulu . Između faze  i nule je 240 V , a između dvije faze je 380 V . Spajanjem samo na dvije vaze bilo bi vatre , a ona ode u vječna lovišta . Treba biti oprezan što se piše n neko bi mogao doslovno shvatiti i eto ti komedije .;)( ne  mislim  na tebe Delija ) .

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pomoci. Kupicu full indukcionu ugradnu plocu, nadam se da analogija nije potpuna sa class-D po pitanju zivotnog veka i servisiranja. Kako odabrati nezavisnu ugradnu rernu na struju?  U odnosu na bazicnu Electroluxovu koju koristim, voleo bi da ima neko efikasno samociscenje, da ima jace i ravnomernije zagrevanje i da ima neki kvaltetniji tajmer kojim moze da se programira start/stop. U ovoj koju imam nema sanse da napravim lebac/picu da sredina ne bude ziva a kora tanka i mekana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...