Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

@Krca44

Vodi ti njih u So i Biber na staro sajmište. Da se odvale od klope, a kada napune baterije mesom i obilnim porcijama, drugi put možeš negde na Etno gurmanluke. Npr. Pahuljica na Zvezdari 

To su ti dve dobre kafane/restorana u BG. Sigurno ostavljaju utisak, svaki na svoj način. Možda jesu malo komercijalni, ali je sigurica.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Milosav Grozni said:

 

Mali vikend probaj bilo šta.

https://www.malivikend.rs/restoran/

Jesenas, ili zimus sam ručao tamo i nemam baš želju da se vratim.

Jeo sam i carski i zlatiborski ražnjić iz dela jelovnika "specijaliteti kuće".

Samo meso je bilo dobro i pripremljeno baš kako treba: zlatne boje po površini, meko i sočno unutra. Nažalost, utisak o jelu potpuno poništiva sastav dodataka mesu (eno u opisu): pečuraka se i ne sećam, na goveđu pršutu je možda mirisalo, ali je nismo videli, kačkavalj je neki generički topivi žuti sir, a kajmak zapravo kajmakino, ili sličan industrijski namaz, pa je sve bilo premasno i preslano. Čak je i prilog, pečeni krompir bio loš!

Pozitivno je da me poseta inspirisala da već neki naredni dan pripremim svinjski file i zalijem smesom od kajmaka, suvih vrganja i iseckanog suvog mesa. 

Link to comment
Share on other sites

Ras, jesmo li išli u istu kafanu?

Sad, ja tamo vodim i poslovne partnere, slavio i rođendan tamo, kakav crni kajmakino, bar meni ga stavili nisu. jedino grilovano povrće koje jedem, jedem kod njih i u "dva brata" u Zaječaru. Možda dobro prolazim jer me znaju, stvarno, ne liči na njih. Najlepše orasnice imaju, Rebarca prva liga, Kugletina Kraljevačkog kajmaka preko ide. Šarski sir im fenomenalan..vodio sam gomilu ljudio tamo, nikad greške. S Krstić, Anubis, Eci, ZF Lazar, Insides... par ljudi sa foruma još vodio tamo, bilo zaista super. Verujem da si opalio u ledinu, ali to zaista ne liči na njih. Nisam njihov portparol, ali ću ih naguziti baš kad budem otišao tamo sledeći put. ... 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Milosav Grozni said:

Ras, jesmo li išli u istu kafanu?

Sad, ja tamo vodim i poslovne partnere, slavio i rođendan tamo, kakav crni kajmakino, bar meni ga stavili nisu. jedino grilovano povrće koje jedem, jedem kod njih i u "dva brata" u Zaječaru. Možda dobro prolazim jer me znaju, stvarno, ne liči na njih. Najlepše orasnice imaju, Rebarca prva liga, Kugletina Kraljevačkog kajmaka preko ide. Šarski sir im fenomenalan..vodio sam gomilu ljudio tamo, nikad greške. S Krstić, Anubis, Eci, ZF Lazar, Insides... par ljudi sa foruma još vodio tamo, bilo zaista super. Verujem da si opalio u ledinu, ali to zaista ne liči na njih. Nisam njihov portparol, ali ću ih naguziti baš kad budem otišao tamo sledeći put. ... 

Pozdrav

Reci im, molim te da se ne zajebavaju kada Ras navrati :)

Link to comment
Share on other sites

Ma  ,  svi odprilike znaju  čime se bavim , pa mogu reč da postoje restorani i ini prostori koji  posluživaju odličnu hranu ! , ali sam najbolji imaju KONSTANTNU  kvalitetu , ( nezavisno ko je "nabrundan" - od  kuhara - do osoblja ) . Nije to jednostavno ? , zato i nastaju priče tipa mene  pozna , a njega ne ? . Pravi igrači nikoga ne poznaju , jedina protekcija je što češ krače čekat na poslugu . ! Eto ! . ali :order

Link to comment
Share on other sites

etno kuca biser nis, kod teniskih terena

onako, ne bi se zaleteo tamo ponovo ali posteno sve korektno, nista izuzetno.

5 cevapa (prosek), rebarca na kajmaku (jeo bolja u bgd, vise puta), gravce tavce (obican prebranac), moravska salata (izuzetna), albanska salata dobra, sarmice od zelja dobre. rakija kupovna lincura miloduh, jelen pivo itd.

idemo dalje, jos jedan myth busted

 

Link to comment
Share on other sites

Slučajno skoro svratih u "Ćale magistrale", odmah posle Niša ka Pirotu, na ulasku u klisuru. Majčice slatka. Uzeh 10 čevapa i završih karijeru. Ne treba više od 5  normalnom čoveku, veliki su. Ako vozite dovoljno, nego ja proklet, pojeo bih svet. Sukana pita mu jedno 10 puta bolja nego kod Brke u Jelašnici ( Brku treba sada obilaziti u širokom luku. Ušao u pare, prološio se, čista komercijala, zavijena u etno seljačiju). Stvarno odlično mesto. Nije da vodite poslovne partnere tamo, ali je čisto, i odlična klopa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anubisgrau said:

etno kuca biser nis, kod teniskih terena

onako, ne bi se zaleteo tamo ponovo ali posteno sve korektno, nista izuzetno.

5 cevapa (prosek), rebarca na kajmaku (jeo bolja u bgd, vise puta), gravce tavce (obican prebranac), moravska salata (izuzetna), albanska salata dobra, sarmice od zelja dobre. rakija kupovna lincura miloduh, jelen pivo itd.

idemo dalje, jos jedan myth busted

 

Sledeći put pitajte da ne zalutate. To je najgora kafana u Nišu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...