Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

Ehhhhh . . .  ode i trijest . . . a ode i shkembe pravo u  . . .  dzezvu & sherpe, lonce i poklopce  . . . :)

Haj'mo se vratiti na temu ako moze.

 

Hint - Mita Zar ( Mance fransiza) , vise objekata, konktetno Vidikovac.

Bejah krajem februara sa poslednjim trzajima prave zime.

Pihtije odlicne. Kiseli kupus takodje. Radza sasvim korektna.Fino isla uz meze.

Pola porcije punjene vesalice x 1, pola porcije gurmanske pljeske x 1, te  2 x po kais slanine na zaru kao druge polovine procija.

Umesto lepinja ide "peci-pec" ( kockice lepinje umocene u mochu, pa metane na rostilj ). 

Toceno pivo (Apatin) i - udri. Preporuka.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:

Kad vec pricate o posudama da li neko zna gde da nadjem tursku dzezvu za kafu i ko opravlja takve stare dzezve u BG ?

Gugalo sam ali nisam nasao da iko radi dzezve, samo velike kazane.

Nova: https://www.kupon.rs/sve-za-kucu/priprema-i-dekoracija-hrane/bakarna-dzezva-cl-104d i tako dalje, ima ih, a ima ih i onih,  novih, kao baš starih, pogledajte dole (poravak)...

Popravak: Desna strana Bulevara kralja Aleksandra, gledano ka Đermu, između Godsvortijeve i Mlatišumine ulice ka gore, pre restorana, postoji radnja, da li ih još rade je upitno, mislim da rade...

Link to comment
Share on other sites

Starinske dzezve samo kod cigAna po buvljacima i pijacama. Treba dobro proveriti sta se kupuje, cesto su rupicaste i voda tj kafa ume da curka napolje. To da ce neko da vam to opravlja danas teško.

Apropo kotlića, ima robe na KP napravljene od tučanog gvožđa. Ne bih očekivao probleme sa zagorevanjem i slično s obzirom da termička svojstva. Neko probao?

Kad smo se raspričali o posuđu, imao sam 2 kapitalne investicije nedavno. Investirao sam 3500 u zemljani sač kod Grnčarije Đorđević, poklopac 42cm, posuda 39cm, vrlo duboka - odokativno za 6-7kg mesa plus krompir. Isprobaću je u narednim danima dole u Grčkoj. Planiram da trošim samo za hobotnicu i povremeno za jagnje (žena ne jede pa da je ne mučim). Videćemo ima li smisla za neko jelo s ribom kao što je recimo hvarska gregada - ukuva se vino paradajz i povrće i u to dodaju komadi ribe koja se ne raspada kao što je kernja, grdoba ili raža.

Takođe u Srbiji se pojavila pristojna imitacija preskupog Le Creuset tučanog posuđa, pa sam za 8000 RSD umesto 300 evra dobio fantastičnu šerpanju od 25cm za gulaš i slične pizdarije u kući. Imam već jedno 10+ godina vrhunski Staubov pekač napravljen po istom principu (u kome spremam repove koje sam ovde pominjao, isto nogice, rebra i slično) tako da je ovo swiss knife kuvanja u kući:

71M5adbjhVL._SL1500_-600x600.jpg

71I47A2psL._SL1500_-600x600.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

On 21.4.2019. at 9:50, Woland said:

jbg, nisam pratio to tržište, dajder neki link za te alu sa dvostrukim dnom

Nema potrebe za linkom , potraži po oglasnicima  "rabljena ugostiteljska oprema" - kuhinjski pribor ili kak se več veli . Da  to su  aluminijski  kotlovi sa duplim dnom i stijenkama  punjeni  vodom . To što su punjeni ( u međuprostoru vodom ) omogučava im da podnose otvorenu vatru tipa plinski plamenik ili drva . ( valjda ne moram objašnjavati zašto) ? . Na žalost kolko znam iz iskustva najmanji su 25 l  al isplati se potražiti .  Predviđeni su  za jela sa žlicom  .  Naravno da  loženje sa  drvima  podrazumijeva  vladanje kuhara - ložača - vatrom .  To što ima 25 l je manje bitno ako kuhar -ica  zna baratati količinama . U biti to povečava komociju , a i daje spretnom  kuharu na  brzini  pripremanja  hrane .  Nisu to nikakvi  expres  lonci ni "bagna  marije" nego  posuda iz koje se  "proizvod"  direktno  tzv  manjirkom  sipa u  posudu za konzumaciju . :D Manjirka mora  biti  aluminijska  

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, siroma said:

Topla preporuka za spora jela.

baby-1200-800.jpg

preferiram mehanički nad digitalnim ( što da se greje elektronika)

Grne, poklopac, sporo krčkanje (noćom), delišous:loveface

https://fagor.rs/slow-cooker-super-krcko/

Povremeno je na popustu pa se može da nabavi baš povoljno i na rate. (10ak rata, neosetno)

Hebi ga  ove tvoje  "šifre " te  valjda  ...   ( u smislu  viceva slika itd ) -  hebi ga ja sam  rekao  iskustvo  i stečeno znanje sa uzrocima i posljedicama određenim vremenskim odmakom . Eto !  Sretno . :wub:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, black coffe said:

Na žalost kolko znam iz iskustva najmanji su 25 l  al isplati se potražiti .  Predviđeni su  za jela sa žlicom  .  Naravno da  loženje sa  drvima  podrazumijeva  vladanje kuhara - ložača - vatrom .  To što ima 25 l je manje bitno ako kuhar -ica  zna baratati količinama .

25 l mi je sasvim OK :)

 

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Krca44 said:

Da, mislim da je to to, hvala na dopuni sećanja, nisam znao ili proustih da mi je neko i rekao, gde je otišao...

Stari se...

Neće dugo proći do porodične posete... Jedva čekam...

Kao što je moj mlađi sin, sasvim samostalno, otkrio i meni/nama, da su Bosiljčići (bonbone) još tu.. Uživamo, ponovo, već dugo... Detinjstva/mladosti se, nekako, nadovežu i veza postane još jača...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...