Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

10 sati ranije, Majda said:

Varjaca, kao rucica od 16in (vidi se ko je pravi gramofondzija)...

Sutra kuvam ili kupus ili kelj ako nadjem dobar (meso govedina, vrat+rebra)

duža je ona, kotlić je jedna dobra petneskinja :) 

1 sat ranije, zflazar said:

znajući Wolanda garant ima sem ovog rosfraj kazana još barem dva:

-tučani gvozdeni i

-tučani aluminijumski

plus varjače od 15" 18" 20" i 40"... ;)

jbg, samo još jedan emajlirani kotlić, baby size - 12l :)

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Woland said:

duža je ona, kotlić je jedna dobra petneskinja :) 

jbg, samo još jedan emajlirani kotlić, baby size - 12l :)

 

Tako je za jedan "gusti" grah  sa svim onim što nesmije  ( da ne  shebe izvorni okus   piše telečeg , pa  junečeg  pa goveđeg  mesa ) kao da je to isto kad smo več zako precizni ? . Emajlirana posuda je zakon  ! Sam se nesmije pregrijat itd  al to bi se trebalo znati .  Šeflja , kutljača zaimača mora stajat ? . Ima i jušnijih varijanti ? , e  zašto ovo jelo niko ne pominje ? osim kao prilog ? ! .

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, black coffe said:

Emajlirana posuda je zakon  ! Sam se nesmije pregrijat itd  al to bi se trebalo znati

baš to je najveći problem sa emajliranim kotlićima, lim je tanak, a emajl danas nije ono što je nekada bio.. ona prohromska sa slika, nije od lima, ima debelo dno od skoro 10 mm, tako da mi nikada ništa nije zagorelo, a imam je duže od 20 godina

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Woland said:

baš to je najveći problem sa emajliranim kotlićima, lim je tanak, a emajl danas nije ono što je nekada bio.. ona prohromska sa slika, nije od lima, ima debelo dno od skoro 10 mm, tako da mi nikada ništa nije zagorelo, a imam je duže od 20 godina

Nažalost ? danas se za sićiu  može  kupiti  kotao sa dvostrukim  dnom , naravno  al uminijskim . Ne umanjujem vještinu  sa svakim se  kotlićem  more  napraviti  izvrsna hrana  što ovisi o vještini izvršioca radnje :D:wub: -  Jedna jednačina ( jednađba ) - ko voli papati zna  spremati ( kuhati )  hranu . Sad  mogu  elaboreti . 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Woland said:

 

jbg, nisam pratio to tržište, dajder neki link za te alu sa dvostrukim dnom

Ovo je nešto što su mi preporučili prijatelji... Još se nisam time pozabavio.

http://www.messar.rs/index.php?route=product/search&filter_name=lonac duplim dnom

Mada, verujem da bih radije, uvek, odabrao ovu Vašu trenutnu posudu od ovih novih.

Al bih preskočio, uvek, ako mogu...

U svakom slučaju: prijatno, tj. nazdravlje, ako je već pojedeno...

Link to comment
Share on other sites

Pre jedno desetak petnaest godina video sam neki vojni kao ekspres lonac sta li je? Imao je poklopac, sigurnosne ventile sa ruckama sa strane odozgo. Oblika kvadra. Ravno dno, mislim da je mogao i za vatru i za one velike sporete.  Min zapremine oko 15lit. Fenomenalan i nov... Mrzelo me da nosim...

Ovaj lonac. Sad vidim da ide u kompletu sa manjerkom i ostalim priborom. Bogami 25litara...

vojni ekspres lonac google

evo neki napravio i deo za lampek od ovog lonca...

 

Vojna-Manjerka-25-litara-ekspres-lonac-toplo-hladno-_slika_O_79083517.jpg

Kazan-za-rakiju_slika_XL_86439469.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...