Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

teleci repovi nisu stvar zbog koje treba potegnuti u nis. svi spremaju po bazicno losem, vulgaris receptu pa onda moraju da rade ovo sto siroma voli a pogresno je 200% - dodaju suvo meso pecurke i slicne budalastine. prvo i osnovno rep od goveda je mnogo izdasniji od repa mladog teleta, veci, bogatiji zelatinom i mnogo zahvalnija baza za vrhunsko jelo. sto naravno znaju italijani i prave coda alla vaccinara a nislija je cicija i nece da sprema jeftino jelo koje treba da se krcka tiho 6-8 sati. moj sporo spremljeni govedji rep je 200x bolji nego bilo koji da sam probao u srbiji. za rim vec nisam siguran, tu se koljemo. rep mora na tihu vatru, 130-140C u tucanoj posudi, idealno od ponoci do 8 ujutro dok se spava, a uz meso kljucno je i kvalitetno povrce koga u niskoj verziji slabo da ima. u rimu vam ostave koske da glodjete a ja to sve lepo skinem i serviram kao ragu uz njoke ili dobru pastu. u nisu je rostilj par ekselans, takodje salate, prilozi, servis i slicno ali vecina drugih jela se bez problema isto ili bolje jede i na drugim mestima, skembe, pecenje i slicno.

 izvinjavam se kome se ne svidja ali jebiga, takoe.

moj rep, kakav nema u nis

 

ricetta-tradizionale-romana.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, siroma said:

Za teleće repove je neprikosnoven

Zlatni grb

Da , obeskoščeni i upropašteni suvim mesom i pečurkama

 

Kad su gotovi odkoste  se  ?  prije toga se krčkalo   dostaa vremena na laganini ?  i to pincetama upravo da bi se i tetive odvojile i dale svoj obol priči .  Ono što na kosti ostane  ( pas veli  koji škrtci ) ;). Upropastit  sa nerazumnim količinama DA , ali dodati lagani "tač" i time  oplemeniti izvorni okus  nije loše . BTW  prijatel je  probao na osnovu Tvojih slikica napraviti  "one " sa sirom  koje na slikicama izgledaju super  , veli da su kod njega bez veze .  Aj ak može još mal eudkacije  nisam Ti konkurencija  a ak ideš na ovu stranu dobrodošao si gost ! .

Link to comment
Share on other sites

Ja sebi ne bi smeo da dozvolim bahatost koju si prisvaja Grau i da kažem šta je pogrešno u kulinarstvu ( pečurke i suvo meso). Sve je stvar ukusa. Ja recimo ne volem da se u tanjiru sa repovima jurim sa šargarepama i krompirom. To povrće može uz teleću glavu koja ima mnogo više masnoće i ne-krtine pa treba da se razbije .

Daklem u Niš ima dve vrste repova. Tzv Krokodilčići ( služe se najbolji u Tri fenjera) koji su skuvani i u komadu servirani ( sa koskom)

022ae2db1ef83ed0ce84aaed04291162_view_l.

I ovi obeskošćeni koje preferiram.

repovi.jpg

I jedni i drugi se spremaju nadugačko i na veliko. Tajna svih dobrih jela je da se sprema velika količina. I vojnički pasulj je dobar što je kazan ogroman. Toliko se dugo kuvaju da se koska samo tresne na dasku i sve otpadne.

Poslužuju se u grne. Vidi sliku. Naravno da nisu jela za koja se poteže čak u Niš. I mi ne potežemo u kafanu zbog radi repovi. To nam više dodje kao prelaz sa mezeta na glavno jelo, da se napravimo sa rakije na vino. Malo jače meze. Kao teleća sarmica, teleća glava,...S makarone teško da neko služi u Niš. To mu onda dođe glavno jelo.

 

 

@CrnaKafo Nisam skapirao "Šta sa sirom nije uspelo". Nisam pominljao sir. Kajmak da nije?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites



Ja sebi ne bi smeo da dozvolim bahatost koju si prisvaja Grau i da kažem šta je pogrešno u kulinarstvu ( pečurke i suvo meso). Sve je stvar ukusa. Ja recimo ne volem da se u tanjiru sa repovima jurim sa šargarepama i krompirom. To povrće može uz teleću glavu koja ima mnogo više masnoće i ne-krtine pa treba da se razbije .

 


jeste sve stvar ukusa, ali pečurke i suvo meso nameću svoj ukus repovima.. naravno je da i tako može da se poee, i da bude ukusno, ali to nije to jbg..

postoji još jedna podvarijanta goveđih repova - sa slatkim kupusom.. ordinarna kašika, msm da se retko sreće po kafanama, podvarijanta kupusa sa govedinom
Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, siroma said:

Ja sebi ne bi smeo da dozvolim bahatost koju si prisvaja Grau i da kažem šta je pogrešno u kulinarstvu ( pečurke i suvo meso). Sve je stvar ukusa. Ja recimo ne volem da se u tanjiru sa repovima jurim sa šargarepama i krompirom. To povrće može uz teleću glavu koja ima mnogo više masnoće i ne-krtine pa treba da se razbije .

Daklem u Niš ima dve vrste repova. Tzv Krokodilčići ( služe se najbolji u Tri fenjera) koji su skuvani i u komadu servirani ( sa koskom)

022ae2db1ef83ed0ce84aaed04291162_view_l.

I ovi obeskošćeni koje preferiram.

repovi.jpg

I jedni i drugi se spremaju nadugačko i na veliko. Tajna svih dobrih jela je da se sprema velika količina. I vojnički pasulj je dobar što je kazan ogroman. Toliko se dugo kuvaju da se koska samo tresne na dasku i sve otpadne.

Poslužuju se u grne. Vidi sliku. Naravno da nisu jela za koja se poteže čak u Niš. I mi ne potežemo u kafanu zbog radi repovi. To nam više dodje kao prelaz sa mezeta na glavno jelo, da se napravimo sa rakije na vino. Malo jače meze. Kao teleća sarmica, teleća glava,...S makarone teško da neko služi u Niš. To mu onda dođe glavno jelo.

 

 

@CrnaKafo Nisam skapirao "Šta sa sirom nije uspelo". Nisam pominljao sir. Kajmak da nije?

Nije  ispali ko na Tvojim  slikicama ! :). Al o tom potom  , ostao sam dužan recenziju Tvog  recepta  , al ovo je  bila  uvjetno rečena  observacija  ( u neznanju smo svi  isti ) . Hrana je  kao i žena bitna za opstanak i zato  volimo  različitu hranu ?  , a i žene  ?  :mellow:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, siroma said:

Sladak kupus nevolem.

Može podvarak. Kiseo sa dosta jakog mesa, ukrčkan i zapečen.

Sa posnom projom. ( ništa jaja, sir, pšenično brašno)

A je  kiseli kupus more u dvije , odnosno 3  vatijacije , ili  X  nezaam  koja je bolja  ? !  Proja su valjda tzv žganci   i td  ne more se profulati .   Dobar tek !      NI  SAMI NEZNAMO  ŠTO NAM JE FINO ; DOK NE PROBAMO ! .

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Žganci su valjda kačamak.

Proja je hleb( pogača) od kukuruznog brašna.

IMG_9233.JPG

 Luksuzna proja je sa pola kukuruznog pola pšeničnog brašna, sirom,  jajima, jogurtom, slanina ili suvo meso odozgo

ba2044e95597cfdf8d2640a70d00ce8a_view_l.

.

Uvo je pri nas  proja ? , a žganci  su nešto kao palenta , al al onako  čvršči , ima  kukuruzni ,  žuti  ali i krumpirovi bijeli . idu kao doručak  sa pečenim lukom  , špekom  , pečenim  vrh njem ( isključivo  domačim ) i nekad su bili glavno jelo doručka , a danas su kao predjelo .  Snažno jelo za Šljakere  , ja poslije konzumacije moram zaleć :mellow:. Ova proja  se papala sa kiselim  mlijekom onako uz kafu ? kao dersert ! , ali u večim  količinama mogla je proč i kao  predjelo .  :thumbsup2, proja je uglavnom bila od kukuruznog brašna  veče granulacije mljevenja  i bila je uvjetno tanka cc  2.5 cm i  polu vlažna  mal slankasta . Evo po sječanju .  Od kad mi je baka preminula  nisam pojeo "pravu " . :(.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, anubisgrau said:

teleci repovi nisu stvar zbog koje treba potegnuti u nis. svi spremaju po bazicno losem, vulgaris receptu pa onda moraju da rade ovo sto siroma voli a pogresno je 200% - dodaju suvo meso pecurke i slicne budalastine. prvo i osnovno rep od goveda je mnogo izdasniji od repa mladog teleta, veci, bogatiji zelatinom i mnogo zahvalnija baza za vrhunsko jelo. sto naravno znaju italijani i prave coda alla vaccinara a nislija je cicija i nece da sprema jeftino jelo koje treba da se krcka tiho 6-8 sati. moj sporo spremljeni govedji rep je 200x bolji nego bilo koji da sam probao u srbiji. za rim vec nisam siguran, tu se koljemo. rep mora na tihu vatru, 130-140C u tucanoj posudi, idealno od ponoci do 8 ujutro dok se spava, a uz meso kljucno je i kvalitetno povrce koga u niskoj verziji slabo da ima. u rimu vam ostave koske da glodjete a ja to sve lepo skinem i serviram kao ragu uz njoke ili dobru pastu. u nisu je rostilj par ekselans, takodje salate, prilozi, servis i slicno ali vecina drugih jela se bez problema isto ili bolje jede i na drugim mestima, skembe, pecenje i slicno.

 izvinjavam se kome se ne svidja ali jebiga, takoe.

moj rep, kakav nema u nis

 

ricetta-tradizionale-romana.jpg

Lepo si ga spemio. i sta ces sada?

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, anubisgrau said:

teleci repovi nisu stvar zbog koje treba potegnuti u nis. svi spremaju po bazicno losem, vulgaris receptu pa onda moraju da rade ovo sto siroma voli a pogresno je 200% - dodaju suvo meso pecurke i slicne budalastine. prvo i osnovno rep od goveda je mnogo izdasniji od repa mladog teleta, veci, bogatiji zelatinom i mnogo zahvalnija baza za vrhunsko jelo. sto naravno znaju italijani i prave coda alla vaccinara a nislija je cicija i nece da sprema jeftino jelo koje treba da se krcka tiho 6-8 sati.

Coda alla vaccinara con pinoli uvetta e cacao amaro 18 Euro

Jel sme u Niš da košta porcija preko 500din? Stalno poredimo babe i žabe...

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, anubisgrau said:

teleci repovi nisu stvar zbog koje treba potegnuti u nis. svi spremaju po bazicno losem, vulgaris receptu pa onda moraju da rade ovo sto siroma voli a pogresno je 200% - dodaju suvo meso pecurke i slicne budalastine. prvo i osnovno rep od goveda je mnogo izdasniji od repa mladog teleta, veci, bogatiji zelatinom i mnogo zahvalnija baza za vrhunsko jelo. sto naravno znaju italijani i prave coda alla vaccinara a nislija je cicija i nece da sprema jeftino jelo koje treba da se krcka tiho 6-8 sati. moj sporo spremljeni govedji rep je 200x bolji nego bilo koji da sam probao u srbiji. za rim vec nisam siguran, tu se koljemo. rep mora na tihu vatru, 130-140C u tucanoj posudi, idealno od ponoci do 8 ujutro dok se spava, a uz meso kljucno je i kvalitetno povrce koga u niskoj verziji slabo da ima. u rimu vam ostave koske da glodjete a ja to sve lepo skinem i serviram kao ragu uz njoke ili dobru pastu. u nisu je rostilj par ekselans, takodje salate, prilozi, servis i slicno ali vecina drugih jela se bez problema isto ili bolje jede i na drugim mestima, skembe, pecenje i slicno.

 izvinjavam se kome se ne svidja ali jebiga, takoe.

moj rep, kakav nema u nis

 

ricetta-tradizionale-romana.jpg

Ako si ti ovo ovako spremio i servirao ja ću ga izedem stanjir.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...