Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

Ispostavilo se da je bubnjar koji me menja po nacionalnosti Nišlija.

Znam ga sto godina i svira jako dobro, uprkos nišlijstvu :P 

 

Zvao sam ih i prosledio informacije koje si mi poslao. Snaći će se.

 

Vidi, kad putuješ satima do mesta za svirku, naučiš da pre svirke nikako ne treba da se odvališ od hrane jer će to baš uticati na svirku, naučili smo to davno na uobičajeni, gladne oči, način. Sad smo svi pametniji pa su oni organizovali smeštaj za noć. Gitaroš je jako davno svirao na Nišvilu, slično kao i ja a ovo drugo dvoje valjda nikad ni nisu bili u Nišu pa će, ako sve bude OK, sutra, nakon budjenja, harati Nišom i obići bitne kafane i ostala kulturno-istorijski značajna mesta.

Rekao sam im da moraju u moje ime pojesti sve redom, popiti još više, izudarati cicu i kresnuti medvedicu.

Ili beše obrnuto, ne sećam se više :D 

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan posetili restoran "Rubin". Gore na Kosutnjaku malo iza filmskog grada. Nisam dugo tamo bio. Mogu samo da kazem da je klopa odlicna. Sve izvrsno. Kupus salata sitno iseckana, neposredno pre sluzenja, nije zilava, masna ni preslana. Luk -domaci, nije onaj fenetski mod smrdljivi. Jagnjeca corba - domaca odlicna (bez gustina). Bele vesalice fenomenalne, Piletina odlicna, gurmanska kako mi rekose a i video sam odlicna. Krupno seceni ajvar - domaci. Hand made. Cak i domaci Koh odlicnog ukusa i druge stvari ne secam se svega. Usluga odlicna. Postoji i deo iu kome se ne pusi ako se ide sa decom. (Jedino, ako uopste i moze da se primeti, je to da rostilj nije bio bas ociscen, bilo je nekoliko onih "crnih" flekica od rostilja...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Onomad posetih 

Stari Jastrebac

Zetska 14, Niš
018 221430 https://g.co/kgs/wQXgCc

Obrukah se. Odavno se nije desilo da ne izedem sve. Jedna porcija dovoljna za dvojicu. Za dvoje pogotovo.

Hrana odlična. Čak i jela od mlevenog mesa, što obično ne preferiram u kafanama. Opanak neka pljeska u obliku opanka punjena sirom, šunkom, još nečim,  sa kajmakom i orasima (!) odozgo. Domaće suvo meso neopisivo. Rose samo klizi.

Bašta fenomenalna, zelenilo uokolo, mirno a blizu centra. Unutra prostrano.

_20190413_111406.JPG

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, anubisgrau said:

ja danas posle duzeg vremena overio milosavljev "kosmaj", sve po starom

gravče na tavče, pohovane teleće nogice, pohovana paprika sa sirom, posna paprika sa pirincem i povrcem

čak ni šopska nije bila kakva je obično u aprilu. turaju dobro sirenje.

milosave nemaju kokoreci!

Ja ovo nisam jeo do sad. Šta je i kakvo je?

Od nogica se prave pitije.:o

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, siroma said:

Moja rupa u obrazovanju.

. . . 

I to povelika. ;)

Pohovane teleće nogice su znak da kafana ima dobu ekipu u kuhinji, koja zna znanje, kao i respektabilnog dobavljača mesa, tačnije rečeno kasapina.

A kafana "Kosmaj" to sve ima.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...