Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

U Beogradu teško da ćeš da jedeš odličnu hobotnicu.  Jedaput sam je jeo u Guštima mora ( srećom bio sam  vodjeno lice, nisam morao da platim:heat), hobotnica bila katastrofalna. Dušu joj izvadili. San Pjer i grdoba odlične, al hobotnica Kelvinova nula. Generalno, ne računajući list, losos,  i sl, ne treba se zajebavati sa tim u BG. Ima dovoljno drugih dobrih stvari lakih po želudac. Teleća glava u škembetu npr kod Dragančeta u Kosmaju. Pihtije nigde nisam jeo ko kod njega. Crevca su im maestralna. Ponekad imaju i kukureci. E to je klopa, bez uvrede. Plodove mora ili ako neko privatno radi, ili leti na moru, al ne u Crnoj Gori. Bilo gde drugde. 

 

.... Alen hvala za recept. Probaćemo. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Vlajo said:

Onda sigurno volite i kalindžo :P

Kada ga budu pravili na bazi "svete krave" tj svinje može. Ne volim, verovao ili ne ovcu/jagnje/jare..... svinja je sveta životinja za mene. Ja mu dodjem ko virtuoz na svinji il tako nešto. Jedine ovce /jagnjad koje samvoleo, to su oni ih zovu AVASI ovce (imaju jako debele repove, tu im loj, i kad se to odseče nema onog mirisa). Jeo to u Siriji i Libanu svojevremeno, davno, davno.... I Nixi ih jeo, slaže se samnom

Link to comment
Share on other sites

...da ne pričam javno o hobotnici u aspiku (iliti pihtijama od hobotnice) koje sam jeo u Rimu u sklopu "morskog voza" u restoranu na trgu kod Španskih stepenica, gde su posle njih išle kozice pečene u dubokom ulju par sekundi a oceđene i servirane uz ivicu zagrejanih čaša..itd...

Link to comment
Share on other sites

...drugari, držimo se teme...

nego, da li verujete da u ZR nema da se pojede onako baš-baš dobrih ćevapa?

ima jedna radnja gde u lepinji zapeku kilo ćevapa s' lukom za smesnih 0.85kRSD ali tu kvantitet pobeđuje kvalitet...što opet nije za bacanje. Ti ćevapi su napr u rangu ćevapa u Valteru ali su cenovno i ritualno dupe-i-oko

u toj ***** hamburgeriji/ćevapdžinici se u stvari naručuju samo ti ćevapi na kilo (nejasno zašto se zovu hamburgerija) rade tri mučenice i jedan mučenik-raznosač. Jedna mesi testo za lepinje, druga pravi ćevape, treća ih peče, po poslednjem brojanju njih 215 od jednom. A obrće ih u serijama po 20. Verovatno za 200€ mesečno, iliti treba da rade oko 4-5 godina da sklone platu da ih secikesa sa KP izjebe za mekintoša sa levim (k)analom u komi. Izvinjavam se ako sam pobrkao kanale. Veče je a ja imam kokošije slepilo/gluvoću...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, zflazar said:

...drugari, držimo se teme...

nego, da li verujete da u ZR nema da se pojede onako baš-baš dobrih ćevapa?

ima jedna radnja gde u lepinji zapeku kilo ćevapa s' lukom za smesnih 0.85kRSD ali tu kvantitet pobeđuje kvalitet...što opet nije za bacanje. Ti ćevapi su napr u rangu ćevapa u Valteru ali su cenovno i ritualno dupe-i-oko

u toj ***** hamburgeriji/ćevapdžinici se u stvari naručuju samo ti ćevapi na kilo (nejasno zašto se zovu hamburgerija) rade tri mučenice i jedan mučenik-raznosač. Jedna mesi testo za lepinje, druga pravi ćevape, treća ih peče, po poslednjem brojanju njih 215 od jednom. A obrće ih u serijama po 20. Verovatno za 200€ mesečno, iliti treba da rade oko 4-5 godina da sklone platu da ih secikesa sa KP izjebe za mekintoša sa levim (k)analom u komi. Izvinjavam se ako sam pobrkao kanale. Veče je a ja imam kokošije slepilo/gluvoću...

Gde se nalazi ta cevabdzinica u ZR?Ako je klopa kao u Walteru to je vise nego dobro.Moji imaju vikendicu blizu Trofeja koju cesto posecujem pa bi mogao da ih obradujem sa tom informacijom.

Link to comment
Share on other sites

pa ti sa vikendicom kod trofeja imas bolje mesto za posetiti, radi vec malo jace od godinu dana, kilometar pre trofeja se leve strane ako ides ka zrenjaninu, ne secam se imena ali dobra etno kafana i pristojan rostilj.

ovo o cemu pise zfl je valjda hamburgerija vanja ali ko sam ja da tumacim zrenjaninske ćevape. ja tamo jedem punjenu rolovanu vešalicu i pristojna je, već 10 godina isti kvalitet za 100 din manje nego u bgd. mislim ne bi potegao tih 80km da jedem tamo ali kad udari glad radi posao. 80km vozim samo u arandjelovac u pecenjaru mali hrast na prasece.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, siroma said:

Kad čujem da ste željni za ćevape, meni vas žao. Ajd svi u Niš na druženje i roštilj.

Vidi, žalosno je što ja tako, ali je tako. Kada mi se prijedu ćevapi (ili pljeska) u 9 od 10 navrata odustanem, kada god pomislim šta ću da pojedem.

Prošle godine sam se na kratko obradovao kada je Rile Pazarac otvorio radnju, ali su ga zatvorili za mesec i po dana.

Tako da - uživajte kad vam je dato.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Kad čujem da ste željni za ćevape, meni vas žao. Ajd svi u Niš na druženje i roštilj.

Dva puta sam svirao na Nišvilu. I super je provod bio. Barem jednom sam tražio da me vode negde na pljeske i ćevape i mogu reći da hajp nije bio opravdan.

OK, možda je to bilo zbog vrlo lepih, slobodnih i žestokih Nišlijki koje su mi skretale pažnju sa zaista bitnih stvari u životu, al' šta je tu je, niški ćevapi dobri ali jeo sam i bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...