Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

4 minutes ago, zika said:

Hvala, ovo je već dovoljno za nalaženje...

Odgovaram sa svojim tip-om:

http://www.panacomp.net/susara-musvete-dalmatinski-prsut-na-zlatiboru/

http://www.prsut.rs/

Znam za to na Zlatiboru. slusao sam na radiju.

Meni je nekako po ukusu tradicionalno susena srpska i svinjska i govedja. Ove druge su mi preslane. NJeguski prsut smo ja i zena secam se pokusavali da dokusurimo jedno 3 - meseca. Na mozes pojesti vise od 2 - 3 parceta. Preslano. Mada to i nije da se jede. ne go verovatno bas 1-2 parceta da se prezalogaji i osvezi?

Link to comment
Share on other sites

Kad ste vec u toj geografskoj oblasti. Tu je i Sirogjno. Fenomenalna klopa u malom etno restoranu u etno selu Sirogojno. mozda najboja prsuta. A iznad svega lepinjice od crnog brasna. Kajmak - prva klasa. Prebranac 5+. Ali lepinjice... Eeee. Konobar koji radi kaze da za 10 godina od kada radi u etno restranu, nije bilo dana a da ne pojede barem jednu lepinjicu... Zesca navlaka.

Skoro je otkriveno da postoji zavisnost i od hleba. I da je veoma jaka. Mislim da ja to imam...

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Majda said:

Znam za to na Zlatiboru. slusao sam na radiju.

Meni je nekako po ukusu tradicionalno susena srpska i svinjska i govedja. Ove druge su mi preslane. NJeguski prsut smo ja i zena secam se pokusavali da dokusurimo jedno 3 - meseca. Na mozes pojesti vise od 2 - 3 parceta. Preslano. Mada to i nije da se jede. ne go verovatno bas 1-2 parceta da se prezalogaji i osvezi?

Posetite Aćima u grčko-kiparskom i videćete zašto ih predlažem. Baš ne-pre-slanost je važna... ;)

Link to comment
Share on other sites

Aćim je skup. Isti ako ne i bolji kvalitet pršuta kod njegovog zemljaka Dušana na Altini. 20E kg rezane, kod Aćima je dobrano preko 3.000. Ne sećam se cene na kilo za ceo komad. Izuzetna panceta. Imam negde Dušanov broj, naći ću kome treba. Aćim i Dušan se znaju još od pre rata, iz istog su kraja ili čak sela. Aćim se dao u biznis, Dušan isto nije veverica ali su mu primarne druge stvari, no kad uđeš u njegov podrum neke stvari postaju jasnije.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

Aćim je skup. Isti ako ne i bolji kvalitet pršuta kod njegovog zemljaka Dušana na Altini. 20E kg rezane, kod Aćima je dobrano preko 3.000. Ne sećam se cene na kilo za ceo komad. Izuzetna panceta. Imam negde Dušanov broj, naći ću kome treba. Aćim i Dušan se znaju još od pre rata, iz istog su kraja ili čak sela. Aćim se dao u biznis, Dušan isto nije veverica ali su mu primarne druge stvari, no kad uđeš u njegov podrum neke stvari postaju jasnije.

Unapred hvala... Uvek sam raspoložen za ispravke svojih stavova i nova iskustva.

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, ras said:

 

Niko, osim lokalpatriota.

Eee moja greška, al ja tu lepinju smažem bez problema za doručak. Kvalitetene masnoće lepo pročiste krvotok.

Kad god odem u Užice kupim lepo pretopa kanticu i kajmaka na pijaci pa sam pravim doma.

Samo mora da se pazi, ima prevaranata pa uvale kanticu bude sama mast, pretopa nigde. To ni kučići ne mogu da jedu.

A kajmak je posebna priča, znaju da uvale unutra belo kukuruzno brašno, mora da se gleda kako su složeni slojevi kajmaka i proba obavezno pre kupovine, lepo se oseti ako je kršteno brašnom.

I jaja moraju da budu domaća, to je već teže proveriti.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...