Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

U BGu uglavnom cetvrtina, samo ponegde moze da se bira kao nekad npr. 200gr ( meni je mnogo 250 a nekad hocu 300gr  :D )... cetvrtina je ovde 250gr ( trebala biti ).

Kod bioskopa Balkan su odlicne obicne i slane kifle, vecina to zna al' da se pomene.

Nego moram da pitam sta bi sa mekikama sa Kalenic pijace, da li neko zna ?

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:

Lepinja  +++

Prekoputa hotela Bristol je radnja mala sa "burekom" onim u rolni, od zore pa nadalje vrte sveze ture na svakih 20 min

Pekara Crvena Zvezda, vlasnik legendarni Maksim Blazevic. Uvek u radnji, od svitanja do zatvaranja. Jedini burek u Beogradu gde smem da odvedem radoznalog stranca. Poslednji škotlanđanin koga sam odveo tamo posle klabinga je pojeo 3 potkovice s mesom i 4 jogurta. To je okvirno kilo bureka i litar jogurta. Mislio sam da je Urgentni sledeci.

Screen-Shot-2015-02-24-at-10.36.11-PM-53

Mekike na Kalenicu, ako mislis na one babe sto su bile u prolazu ka M.Gorkog i imale pored mekika neke baklave i tulumbe, mislim da je jedna od te 2 babe dobila mikro kiosk u tom delu pijace. Potrazi je, sigurno ces je naci ali ne znam da li pravi mekike. Meni doktor zabranio, a posto mi je SVE zabranio onda moram da izaberem nesto sto STVARNO necu da jedem.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, anubisgrau said:

Mekike na Kalenicu, ako mislis na one babe sto su bile u prolazu ka M.Gorkog i imale pored mekika neke baklave i tulumbe, mislim da je jedna od te 2 babe dobila mikro kiosk u tom delu pijace. Potrazi je, sigurno ces je naci ali ne znam da li pravi mekike.

Da, te sto su bile u prolazu.

Hvala

:)

Link to comment
Share on other sites

Pogledacu sledeci put da li baba ima mekike u kiosku.

Dobra pekara na Novom Beogradu je preko puta Coca Cola zgrade u Mihajla Pupina, vlasnik Ljazer Prekpaljaj, iz stare albanske familije sa pekarskom tradicijom iz turskog doba. Burek iz malih tepsija na četvrtine ili u poslednje vreme (20 godina) bosanska pita. Ostalo je starinsko pecivo pa kako ko voli. Tamo baš volim da odem jer me uvek ispuni srećom da u ovoj usranoj zemlji ima jedna dobra priča da je komšiluk sačuvao svog pekara i nije mu dao da ode, u najgora vremena. I taj dobar vajb se uvek oseća u pekari na obe strane. Mislim jeo sam i bolji burek u životu ali nije to najvažnije. Znam da su imali i pekaru u Mladenovcu, nadam se da je zdravo i dobro. Inače Prekpaljaj pekara ima dosta po Jadranu, to je jedna od onih familija koja se bavi samo jednim zanimanjem.

Link to comment
Share on other sites

Ko zeli da prezalogaji a nalazi se u centru grada. Moze da ode do mini restorana "Ognjište". To je na trgu Nikole Pašica. Od DM-a jedno 15-20 metra pa se skrene u prolaz i tamo posle jedno 10m se vidi... Malo je zavuceno. Ima samo nekoliko stolova 2-3 unutra i 2 kao napolju. I to su oni manji, kao za decu. To je simpatican mali lokal, koji ima jedno 5-6 velikih Sač pekača koji greju stalno. Nije skupo a i nije bas toliko mozda reprezentativno kao ove djakonije iz prethodnih postova, ALI je strasno ukusno! Mora se otici pre 14-15h inace sve pojedu...

ima izbora, od sač poslastica, variva, krompitirća naravno, pa preko sarme, prebranca... Uvek ima i 3-4 vrste salate. Hleb dobar, pogače, crne i bele, domaca radinost. Mislim da ih tu i peku? Ponekad posluze i domacu rakiju besplatno. Mislim da moze i da se ponese. Tako da radni ljudi, kojima se vise smucilo da idu u mek, picerije i shit pekare, u tom krugu grada ne ostanu gladni...

Ključna reč - pre 2 popodne jel tada ovi gmazovi imaju pauzu za rucak pa zbritve skoro sve...

Screen Shot 2018-12-07 at 6.45.31 PM.jpg

Screen Shot 2018-12-07 at 6.47.16 PM.jpg

Link to comment
Share on other sites

Davno sam bio. Ali secam se jednog odlicnog restorancica. Klopa prva klasa. Zove se "Špajza", (tako nešto JLG-a). Ali tamo kuvar odredjuje meni na dnevnoj bazi. Bilo je recimo izbora od 2-3 jela. Nije kao u standardnim restoranima, meni u nedogled... Bez obzira secam se isli smo tamo svaki dan uzastopno jedno 7 dana...  :)

Probaj, mozda restoran postoji jos uvek?

evo ga, radi

http://www.spajza-restaurant.si/en/

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Krca44 said:

U BGu uglavnom cetvrtina, samo ponegde moze da se bira kao nekad npr. 200gr ( meni je mnogo 250 a nekad hocu 300gr  :D )... cetvrtina je ovde 250gr ( trebala biti ).

Kod bioskopa Balkan su odlicne obicne i slane kifle, vecina to zna al' da se pomene. 

Nego moram da pitam sta bi sa mekikama sa Kalenic pijace, da li neko zna ?

Čarli. Ima u još par pekara "čarli kifle", ali ovo je orginal. Jezivo dobre kifle. Pekara ima 3 artikla ukupno i uvek je puna!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nkrgovic said:

Čarli. Ima u još par pekara "čarli kifle", ali ovo je orginal. Jezivo dobre kifle. Pekara ima 3 artikla ukupno i uvek je puna!

Moja mera je 3 slane + 3 "slatke".

(Ovi malo stariji clanovi se sigurno secaju da su takve ranije pravile Beogradske pekare MPI-a ;))

Link to comment
Share on other sites

Nego niko da prozbori nešto o onom setu restorana tamo na obali dunava kod Sremskih karlovaca?

Smudj?

Riblja čorba?

Poslednji put kada sam bio, sluzili na nekom pladnju. Ali ogromnom. Nisam mogao da pojedem... Poneo zeni jednog smudja...

Isplati se otici cak i ako nije u prolazu.

Link to comment
Share on other sites

Da da. Mesto Progar. Nego za prvi info lakše pomenuti Bečmen. Barem kada se ide tim putem Surčin - Bečmen - Progar. 

Ej samo bih skrenuo pažnju baš na deonicu Bečmen - Progar. Put je prav i prosto zove da se nagazi gas ali treba se odupreti tome jer može da izleti divlja svinja i druga divljač na put. 

Mislim da ih tamane, a imaju i porodilište za mangulice. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Secam se pre jedno desetak godina. Stojimo na semaforu pored nas na semafor staje kamion sa prikolicom. Dubke pun onih belih svinja. Moja zena ih gleda ne moze da veruje. Svinje bas neke lepe.

Kaze "Vidi kako imaju lepe oci, kako nas gledaju, pa gde ih to vode?"

Odgovaram: "Vode ih reko na ekskurziju, dole, u BIM Slaviju..."

Samo sto nije zaplakala...

Link to comment
Share on other sites

Mene ta Bojcinska koleba nikada nije dojmila ali mozda nisam imao srece.

Imam prijavu za Nis za kafanu Mali Podrum. Kazu novo a valja:

http://www.kudanaklopu.com/nis/kafane-nis/jelovnik-mali-podrum/

Siroma, Kamiondzije u Svrljigu su bile ozbiljno ispale sa radara, licno sam se uverio u nekvalitet pre 7-8 godina. Kvantitet i presuseno meso. Isto su mi rekli prijatelji koji dole idu cesce, i da ima neko drugo referentno mesto. Ako budem konacno otisao u Svrljig da odnesem drajvere na remont, izvesticu gde smo.

Krco, našao sam ženu ali nema mekike dok ne dobiju veći objekat. Ima žito, kadaif i baklave.Trenutno je u 1,5m2 izmedju ribarnice Fertilita i kioska sa slaninom i butkicama.

Dajte tipove za Aleksinac a da ne treba da se mnogo vozi kad se skineš s autoputa. Draževac ne dolazi u obzir, 10km voznje do tamo plus povratak preko Toponice, to je skoro sat vremena izgubljeno. Znaci par minuta od autoputa, brzinski roštilj i pičimo dalje.

 

Link to comment
Share on other sites

Ko voli brzinski da klopa, u Vranju na autobuskoj stanici imaju fenomenalne pljeskavice. Nažalost otkako je tu napravljen auto-put ne svraćam više. Cena zaista niska, a ukus i količina za svaku pohvalu. 

Za razliku od ovih brzinskih varijanti, najviše volim opuštenu varijantu što dalje od civilizacije. Postoje pansioni i seoska domaćinstva širom Srbije. Naravno, najbolje je otići u društvu ili sa porodicom. Jedno od tih domaćinstava koje služi isključivo domaću, prirodnu i bez pesticida hranu je pansion Nebo na Rudnom. Izvrsni domaćini, nema klasičnog menija, jede se ono što gazdarica spremi tog dana. Ipak standard su vruće domaće lepinje, kajmak, sirevi, pršuta i slanina kao predjelo. Uz to komotno ide litar rakije. Posle toga nešto od glavnih jela koja su sva izvrsna i obilna. Bukvalno sve je domaće pa i izvrsni deserti, sokovi, rakija.  Ne služe ništa kupovno. Ne preporučujem odlazak ako se žurite.  Imaju prenoćište. Ko hoće da se resetuje pravi izbor. 

https://mapcarta.com/ChIJ-_z85aHLV0cRg09OjEBSYAc

U blizini su manastiri Gradac i Studenica. 

 

1218797669_savinaisposnica.jpg.21b0b81d0243de2a8cea46a937019012.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...