Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

Jeste post. Ali je i zagudilo.

Za ribu kao i za meso važi osnovno pravilo - da nije tovljeno. Prirodno hranjeno. Meso domaće.

U principu i meso i morsku ribu najboljeg kvaliteta sam jeo u Albaniji. Birate od svežeg ulova.

Odlično spremaju pastrmku na dva mesta u Makedoniji. Još ako uspete da ubodete Ohridsku.

Dimljeni šaran u domaćoj radinosti. To je bio standard za Svetog Nikolu.

Nezaboravno je bilo i na Adi Bojani kada su meštani ubrali divlje školjke i spremili. Nešto fantastično, nigde veze sa onim što se služi po restoranima.

Oradu često spremam. Na ćumuru, samo ruzmarin i maslinovo ulje.

Od restorana pamtim riblju čorbu i pohovanu somovinu u restoranu "Raj" ili "Mali raj" na putu ka Pančevu. Odavno je to bilo, ne znam da li još uvek postoji.

E da, pečenje je dobro na Altini, pečenjara "Stefan". To za beograđane.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

molim moderaciju da sankcionište provokatore koji kače ovakve slike bez google map lokacije objekta

Da preduhitrim moderaciju dok nije kasno...

https://www.google.rs/maps/place/Шајкача/@42.6905511,22.0718415,11.5z/data=!4m5!3m4!1s0x1355310691ed0629:0x3217819ac65843d6!8m2!3d42.7105676!4d22.1002666

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ja na to dodam i malo pršute:D

 

4 minuta ranije, hifista said:

Jel lepinja kompletna (kajmak, jaje, moca od pecenja) ili dijetalna varijanta?

16 minuta ranije, Vlajo said:

Mnogi je ne vole, kažu holesterolska bomba

Odrastao na lepinji, mada sad izbegavam da je jedem često, nabija pritisak i trigliceride

Al' volem :wub:

Uzicka-komplet-lepinja-5.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Za prefinjenije goste predlažem Vinariju Malča.

https://www.google.com/maps/place/Vinski+Podrum+Malca/@43.328205,22.023753,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x7cfaac82c91270ca!8m2!3d43.328205!4d22.023753

Imate priliku da posetite vinariju i upoznate se sa hiljadugodišnjom tradicijom i različitom tehnologijom izrade vina. Od Rimskog doba (Amfore od 2000 litara ukopane u zemlju) preko Srednjevekovnog u burićima i bačvama do savremenog u prohronskim cisternama.

1013.jpg

 

vinski-podrum-malca.jpg

vinski-podrum-malca.jpg

0612170638_ACA_3984.JPG

restoran-2.jpg

Degustacija raznih vrsta vina i sireva kao i srednjevekovnih i Rimskih specijaliteta.

Restoran nudi odličan roštilj ali i jela po narudžbi.

Preporučujem medaljone sa šljivama

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Vlajo said:

Mnogi je ne vole, kažu holesterolska bomba

Odrastao na lepinji, mada sad izbegavam da je jedem često, nabija pritisak i trigliceride

Al' volem :wub:

Uzicka-komplet-lepinja-5.jpg

To je odlicno. Rado jedem uvek. Keyword Pretop...

Tip

Ima u BG u prodavnici Zapis Tare odmah na ulazu kod kruznog toka autokomanda. Kod tranvajskih linija sa mosta. bude gotova za par minuta. Imaju i odlicne druge specijalitete. Prsute, kajamak, sireve itd.

Oprez dovodi u predinfarkno stanje ne jesti bez nitroglicerina u privranosti. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Krca44 said:

Lepinja  +++

Prekoputa hotela Bristol je radnja mala sa "burekom" onim u rolni, od zore pa nadalje vrte sveze ture na svakih 20 min

To je kod Makse. Tamo, kada mi je usput, konzumiram onu savijacu sa mesom. Mislim da je kod njega jedino to rucno pravljeno. Ovi svi drugi kao da uvoze odnekuda smrznuto i samo peku?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Majda said:

Ovi svi drugi kao da uvoze odnekuda smrznuto i samo peku?

Kod mene na Novom Beogradu prodajna mesta masovno dobijaju sve ispeceno na drugim mestima, pekarama pravim po raznim lokacijama... uglavnom, onako ( u najboljem slucaju ).

Nisam bio skoro kod Bristola ali tokom par decenija nije se nista menjalo, kad se zadesim volim da odem tamo.

Neko vreme sam radio u blizini pa video da ima 4 kvadratne tepsije, 2 iz kojih vadi i 2 u kojima pece pa u krug, ima sveze.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

U Niš se pravi dobar burek.

Inače Niški burek je sa sirom, a ne prazan kao ponegde (munze). Ako ćeš neki drugi onda takav tražiš. Sa mesom, spanaćem, s paprike (ljuti). Ima i pica burek.

Kupuje se na četvrtine (redje osmine) tepsije. A ne ko negde na grame. U munze sam ušo da naručim burek i kažem :

-četvrtinu.

-Šta četvrtinu?

-Tepsije.

Tek kad mi dala porciju video sam kolka je tepsija. jedva sam ga savladao.

Ovde su tepsije manje a četvrtina je taman merka za doručak.

474381_burek_ls.jpg

Ide odlično s jogurtom. Naročito u zoru posle noći provedene u kafani. Diza iz mrtvih

Inače svuda se burek peče tu gde se i prodaje.

BTW u Aleksinac ima i bolji i jeftiniji burek . 70 dinara četvrtina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...