Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

3 hours ago, safet said:

do pola se skuva slanina (ona ispod podbradka svinje u slanoj vodi) izvadi se i malo ocedi pa se uvalja u crvenu papriku i zaćini odozgo belim lukom seckanim ili izgnječenim u onoj gnjeckalici i ostavi da se ohladi.

 

Ja kad kod vas u Suboticu svratim uvek na dva mesta idem:

- Perklet i Milojev kolac kod Abrahama

- Riblji paprikas na Riblju Cardu

Link to comment
Share on other sites

Pošto ste aktivirali tešku artiljeriju, uzvraćam internacionalno na srpski način: picerija Mama Rosa u Pirot, najbolja u cijeli svijet. Iz repertoara koji nisu klasične italijanske pice nego a la Pirot, izdvajam picu sa belim sirom sa Stare Planine, plavim patlidzanom, jagnjetinom i kačkavaljem - nešto najbolje što sam pojeo na ovu temu kod nas

 

26230879_1384167881712151_13072929867090

 

naravno Mama Rosa ima i picu sa pirotskom peglanom kobasicom, i braća slovenci su odlepili

35932397_1545543598907911_29192127476588

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Park i po obodu su lokali. U centru parka velika crkva. Ovaj lokal se zove Pica i Pita Senjorita. Mali neugledan lokal, kreneš od pekare Gricko prema Rodi. Lokal je sa leve strane... 

zahvaljujem, nisam u prethodnih 20 godina poseta nišu otkrio sukanu pitu do posete brki u jelašnicu a od tada tražim povod da me poso natera u pirot. ako me šalju samo do niš onda ne stignem do jelašnicu jer sam oblaporan pa negde zglajzam pre vremena, u dagi plus ili u kazandžisjko ili u staru srbiju ili slično. nego mi se dopala ta sukana a i čuo sam iz proverenog izvora da lepa brena svaki petak šalje dole vozača po desetinu pita da boba i filip imaju šta da jedu preko vikenda.... po ovo:

sukana-pita.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, anubisgrau said:

Pošto ste aktivirali tešku artiljeriju, uzvraćam internacionalno na srpski način: picerija Mama Rosa u Pirot, najbolja u cijeli svijet. Iz repertoara koji nisu klasične italijanske pice nego a la Pirot, izdvajam picu sa belim sirom sa Stare Planine, plavim patlidzanom, jagnjetinom i kačkavaljem - nešto najbolje što sam pojeo na ovu temu kod nas

Vrhunski! :cheers

Neke pirotsko-italijanske kombinacije mogu i kod nas u Bgd da se nađu u "Lorenzo i Kaklamba", mada ni blizu ovome. Alal vera!  

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

zahvaljujem, nisam u prethodnih 20 godina poseta nišu otkrio sukanu pitu do posete brki u jelašnicu a od tada tražim povod da me poso natera u pirot. ako me šalju samo do niš onda ne stignem do jelašnicu jer sam oblaporan pa negde zglajzam pre vremena, u dagi plus ili u kazandžisjko ili u staru srbiju ili slično. nego mi se dopala ta sukana a i čuo sam iz proverenog izvora da lepa brena svaki petak šalje dole vozača po desetinu pita da boba i filip imaju šta da jedu preko vikenda.... po ovo:

sukana-pita.jpg

 

U cel Beograd niki nema sukaljku da napravi pitu pa šalju iz Niš?

Link to comment
Share on other sites

Moderacija upozorava da ne skrećete u offtopic jer je godišnje doba zima.
Kiseli kupus u emajliranom loncu.
IMG_1693.thumb.JPG.ef8f23aae1a0c857f924546523dd5b86.JPG


To je kamen temeljac. Kuvan, kao salata... jos ako volite ljuto, nagreje se suva crvena paprika i ovlas izmrvi odozgo. Uz salatu od kiselog kupusa obavezno rakija i sir mladi.
Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, jegor said:

Samo da potvrdim za Niš.

Ko nije bio pojma nema šta je dobra klopa. Beograd je veliki i nema šta nema u njemu, ali nema tako dobre hrane po restoranima kao Niš i pored ogromne ponude.

I još jedan glas za Dagija.

U Bg ima mnogo prolaznih gostiju pa mnoge kafane mogu da se švercuju nauštrb kvaliteta. Ošišaj ovcu, ko zna kad će opet da dodje. U Niš je sve nekako domaćinski, prisno, ako si loš u ponudi za mesec dana ima da zatvoriš (idu kod drugih). Čak i na pleharama na ulici (ulične ćevabdžinice) se jede dobro ( Laf, Carica, Zaplanjac) za smešne pare ( a pljeskavica ko radkapna).

Cene relativno a i apsolutno mnogo pristojnije nego u Bg. ( pa na sajmu kafa i Cola 500 kinti:o ) U Bg kad mi donesu tanjir -smejanje, kad donesu račun - plakanje.

Generalno u Niš se svuda dobro jede ( za male ili malo veće pare), u Bg se retko gde dobro jede ali za velike pare.

PS Preporuka za Jastrebac ( čorbica, specijaliteti sa roštilja) Mali podrum ( jagnjećina), Par kafana u Niškoj Banji ( sarmice u vinovom listu, sukana pita, teletina ispod sača):klanjanje cene smešne ( šestoro mezilo, pilo , jelo za 5000),  Marjan na Auto Putu ...

 

Preporuka za zimsku salatu : paprike u pavlaci. Kad donesu odma me ubije autodigestija.

paprika-u-pavlaci-1280x640.jpg

 

sarmice+od+vloze-11.jpgteletina_ispod_peke_saca_recepti_No_Limi

I za one sa godine

Pihtije4.JPG

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...