Jump to content


Trijest u škembetu


anubisgrau

Recommended Posts

On 31.3.2021. at 14:53, anubisgrau said:

 

 

E moram da podgrejem ovu temu, jer mi se približava kupovina novog šporeta, i u igri su ili full plin za 400-500e ili indukcija za 700e.

I upravo mi je poslednji pasus ono što me lomi. Naime prethodne 2 godine sam na placu koristio IKEA prenosnu ploču da ne kažem rešo po imenu Tillreda, oko 6000 RSD sa jednom grejnom površinom.

Sve mi se sviđa sem gore opisane pojave koja se javlja pri radu na niskim snagama (polja 2 i 3 od 9). Nju nisam primećivao u prvo vreme (kao što sam i napisao kada smo o ovome divanili) i zaista je blago u poređenju sa Kinezima od 2000 RSD, ali mi je prošle godine par puta zasmetalo kada sam ukrčkavao jela duži period na tihoj vatri.

Kako da proverim da kako će mi se budući šporet ponašati (na primer Electrolux EKI6451AOX)? Ne bi uzimao ako bude i tu bilo pali gasi kada jelo treba da se krčka....

 

 

Apsolutna je preporuka za indukciju.

Ali nemam pojma kako razlikovati te koje rade kako treba na malim snagama, od onih drugih?!?

Beko indukcione ploče rade užasno na manjim snagama. A moja iskustva sa Bosh i Elektrolux su da rade jako dobro.
Ali to nemam pojma da li važi za sve Beko, i za sve Bosh/Elektrolux.

Najgore je što proizvođači uopšte ne navode ovaj način rada na malim snagama kao neke podatke u specifikacij. Bar ne ovi kojima to radi kako treba.

Evo idi na ovu temu, pa isčitaj detaljno. Baš smo prežvakali indukcione ploče. Nije dugačko: https://forum.benchmark.rs/threads/indukcione-ploče-za-kuvanje.480064/

Ima na početku teme moj YT video gde se vidi razlika u radu loše i dobre indukcione ploče.

A btw. zašto ideš na samostojeći šporet? Da li je ugradna tehnika opcija?
Indukciona ploča je komplikovana elektronika, i ne znamo kakve su opcije za popravke. Ako nešto od te silne elektronike rikne, moraće ceo šporet na reciklažu. Ako imš odvojene ugradne komponente, kvar jedne ne uslovljava drugu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
45 minuta ranije, prophet said:

mini-5.jpg

Svaka cast! Majstorski, ko zna zna.

 

7 minuta ranije, Father said:

Još malo domaće radinosti. Hobotnica stigla iz regije između Venecije i Trsta sa ribarske pijace. Krompir domaći. Ruzmarin iz bašte.

1641999612307_copy_2016x954.thumb.jpg.77e92d1fb687307129f3d4601925fcab.jpg

1641999639498_copy_2016x954.thumb.jpg.0e40bdcc6ce79b9ac0d2426945c33df9.jpg

Takodje Ivane. Ja upravo po ovom receptu.........

https://birajmozdravije.com/pecena-svinjska-butkica

Link to comment
Share on other sites

Prvu hobotnicu sam odabrao kao najveću oko 530g i nju sam pravio prvu, ali u belom sosu sa usitnjenim listovima celera. Hobotnica je nakon kratkog tretmana na pari iseckao na kolutobe i ubacio u maslinovo ulje sa čilijem i solju gde sam je jako kratko oprljio na vrlo laganoj vatri. Ubacio spageti pastu i sve izmešao sa hobotnicom. Prelio paralelno umešanim belim sosom i sve zajedno promešao par puta. Mrak klopa.

Ova druga fora sa slika su dve male hobotnice od oko 380g. Krompir skuvan u začinjenoj vodi ala bujon. Nedokuvan krompir izvađen osim jednog ubačen u posudu za pečenje, puter, maslinovo ulje, paprika, so biber i u rernu na 210C. Od vode napravljena krompir čorba. Hobotnice isečene pre parenja i naparene kratko zajedno sa ruzmarinom, nakon ubacivanja krompira u rernu. Nakon nekih 10 min hobotnica i ruzmarin nabačeni preko krompira i poliveni maslinovim uljem i čili solju, vraćeni u rernu na još 12 min.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Father said:

Prvu hobotnicu sam odabrao kao najveću oko 530g i nju sam pravio prvu, ali u belom sosu sa usitnjenim listovima celera. Hobotnica je nakon kratkog tretmana na pari iseckao na kolutobe i ubacio u maslinovo ulje sa čilijem i solju gde sam je jako kratko oprljio na vrlo laganoj vatri. Ubacio spageti pastu i sve izmešao sa hobotnicom. Prelio paralelno umešanim belim sosom i sve zajedno promešao par puta. Mrak klopa.

Ova druga fora sa slika su dve male hobotnice od oko 380g. Krompir skuvan u začinjenoj vodi ala bujon. Nedokuvan krompir izvađen osim jednog ubačen u posudu za pečenje, puter, maslinovo ulje, paprika, so biber i u rernu na 210C. Od vode napravljena krompir čorba. Hobotnice isečene pre parenja i naparene kratko zajedno sa ruzmarinom, nakon ubacivanja krompira u rernu. Nakon nekih 10 min hobotnica i ruzmarin nabačeni preko krompira i poliveni maslinovim uljem i čili solju, vraćeni u rernu na još 12 min.

Ti si druze, jednom recju hedonista. Respect.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...