Jump to content


'Ajde sad da vidimo sta ko ima!


空也

Recommended Posts

Ovaj uredjaj je u porodici vec dobrih 27 godina. Cale ga je licno dovukao iz japana i to ceo komplet - tuner, dek i pojacalo. Dek nije preziveo, jer je nama dok smo bili klinci bio najzanimljiviji za igranje. Ali tuner i pojacalo jos uvek rade bez greske.

Toshiba Aurex SB-A45

Ne znam kako bih ga ocenio posto ga slusam ceo svoj zivot (stariji je od mene 4 godine), pa sam pristrasan. Sta vi mislite? Stvarno me zanima svako (iskreno) misljenje, posto nisam video da bilo ko ima ovako nesto kako bih uporedio utiske.

Pozdrav

P.S Nemam slike tunera, ali je tanak sa led display-om i soft touch dugmicima - hvata stanice toliko dobro da 5-6 godina nismo provalili da je antena ostala neprikacena:)

post-433-128510498761_thumb.jpg

post-433-128510498768_thumb.jpg

post-433-128510498761_thumb.jpg

post-433-128510498768_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 496
  • Created
  • Last Reply

Chedo, japanski uredjaji koji su se prodavali u Japanu su bili za klasu iznad onoga sto su izvozili. Pocetkom 1980-tih kurs jena je bio previsok u odnosu na dolar pa su za izvoz oborili kvalitet a za domace trziste ga zadrzali.

A i ono sto su izvozili je jos uvek bilo dobro. Tako da ne sumnjam da je ova Toshiba kvalitetna.

Ja svima preporucujem da se bace na skupljanje starih uredjaja iz 1980-tih, jer medju onima iz 1970-tih nema vise jeftinih kupovina, a nije sve iz 1980-tih bilo lose, mada vecina jeste.

Link to comment
Share on other sites

Hvala! :banana

Kupljen je preko nemackog eBay-a sredinom 2004. godine. Bio je zapakovan 15 godina, tako da je vise nego dobro ocuvan. Vise ssam nego zadovoljan zvukom. Karakterise ga dubok bas i vise nego dobra prezentacija srednjeg dela zvucnog sprektra.

Ljubitelj sam Pioneer-a i to mi je drugi njihov tuner u kolekciji. Pored njega imam i F91, model iz ELITE serije, takodje kupljen preko nemackog eBay-a.

Pozdrav,

Dejan

post-1978-128510499015_thumb.jpg

post-1978-128510499015_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jedini pravi "vintage" uredjaj mog sistema,fali mi "wood case" za njega,ne verujem da je sampion u selekcioniranju stanica,ali kad si nasao na njemu ono sto hoces,svira dobro..

Imao sam prije njega par novijih digit tunera kuci na probu,svi su bili nekako "tanki,nemocni".S ovim znas da spiker prica "punim plucima i da nije zatvoren u konzervu od coca cole i da su muzicari veci od buva"...

Ako su informacije tacne,pocetak '70-ih

http://www.radiomuseum.org/r/heath_aj_29_aj29.html

post-1799-128510499119_thumb.jpg

post-1799-128510499119_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala! :banana

Kupljen je preko nemackog eBay-a sredinom 2004. godine. Bio je zapakovan 15 godina, tako da je vise nego dobro ocuvan. Vise ssam nego zadovoljan zvukom. Karakterise ga dubok bas i vise nego dobra prezentacija srednjeg dela zvucnog sprektra.

Ljubitelj sam Pioneer-a i to mi je drugi njihov tuner u kolekciji. Pored njega imam i F91, model iz ELITE serije, takodje kupljen preko nemackog eBay-a.

Pozdrav,

Dejan

Link to comment
Share on other sites

Hvala! :banana

Kupljen je preko nemackog eBay-a sredinom 2004. godine. Bio je zapakovan 15 godina, tako da je vise nego dobro ocuvan. Vise ssam nego zadovoljan zvukom. Karakterise ga dubok bas i vise nego dobra prezentacija srednjeg dela zvucnog sprektra.

Ljubitelj sam Pioneer-a i to mi je drugi njihov tuner u kolekciji. Pored njega imam i F91, model iz ELITE serije, takodje kupljen preko nemackog eBay-a.

Pozdrav,

Dejan

Link to comment
Share on other sites

Sa Pioneer-om CT 93 sam prezadovoljan. To je pored legendarnog CT F1250 i CT 95 jedan od najboljih dekova koje je Pioneer napravio. Dve godine sam ga merkao preko nemackog eBay-a i kupio za 193E. Na ovu cenu trebalo je dodati troskove transporta 45E i carine 60E. I pored toga svaki EURO koji sam dao za njega vredi. Dek je kao sto mozete videti u 1A optickom i tehnickom stanju.

Snimci koji su preko ovog deka napravljeni zvuce cak i bolje nego originali sa CD player-a. Primera radi na CT 93 cuo sam neke detalje koje na CD player-u nisam. Snimak sam napravio na SONY Super Metal Master 60 traci koja se mogla kupiti kod Eltima za oko 600DIN.....

Ukoliko je danas neko zainteresovan da kupi vrhunski dek, toplo bih mu preporucio ovaj Pioneer-ov model. Mozete ga slusati satima i zvuk vam nece dosaditi. I pored toga sto je star petnestak godina odlicno se cuje jer su ugradjene kvalitetne komponente....

Pored njega imam i dekove Pioneer CT 959 i Akai GX95MkII. O deku CT 959 mogu takodje sve najbolje da kazem i mogu ga svima preporuciti, pogotovo sto mu je cena na nemackom eBay-u niska (cca 75-90E), dok sa AKAI-em imam problema sa Bias-om. Ne odgovara mu bas svaka traka. Snimci koji su napravljeni na Pioneer-u ne zvuce najbolje na AKAI-u, dok su CT 959 i CT 93 kompatibilni potpuno...

AKAI GX 95MkII deluje robusnije od Pioneer-a ali rukovanje sa CT 93 je prefinjenije. Pioneer CT 93 je nabijen elektronikom i za klasu je bolji od solidnog GX95MkII....

Na nemackom eBay-u cena Pioneer-a CT91 je oko 200-250E; CT91a 250-300E; CT93 300-400E a CT95 400-500E....

post-1978-128510499134_thumb.jpg

post-1978-128510499134_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sa Pioneer-om CT 93 sam prezadovoljan. To je pored legendarnog CT F1250 i CT 95 jedan od najboljih dekova koje je Pioneer napravio. Dve godine sam ga merkao preko nemackog eBay-a i kupio za 193E. Na ovu cenu trebalo je dodati troskove transporta 45E i carine 60E. I pored toga svaki EURO koji sam dao za njega vredi..
Link to comment
Share on other sites

Pioneer CT F1250 je dek star skoro trideset godina i pored kolekcionarske neprocenjive vednosti siguran sam da kada mu se zamene dotrajali kondenzatori i elektroliti i dovede odgovarajuci energetski kabl mora dobro da svira. Pioneer-ova silver serija sa kraja sedamdesetih je nesto najbolje sto je Pioneer napravio.

Krajem osamdesetih i u prvoj polovini devedesetih dosla je ELITE linija a sredinom devedestih Pioneer je napravio kvalitetna pojacala A07 i A09, legendarni i poslednji veliki dek CT95 i CD player PD95. Za prave high-end ljubitelje tu je EXCLUSIVE serija koja se zavrsila sa M8 i C8 pojacalom i pretpojacalom.....

Nakamicji-jeve dekove nisam imao prilike da cujem tako da ne mogu nista da kazem.

Zadovoljan sam sa svojom ELITE linijom i TX9800 tunerom. Mozda cu jednog dana uzeti i dobro ocuvani CT F1250.......

Preko nemackog eBay-a uspeo sam da nabavim i Denon-ov legendarni CD player DCD 3520. Posto je tezak oko 20kg nisam mogao legalno da ga uvezem i uspeo sam da se nekako dogovorim sa nekim nasim ljudima da mi ga prebace. Tokom transporta CD player je ostecen i do dan danas pokusavam da zamenim prednju stranu. U Americi, konkretno u Kaliforniji i Floridi postoje firme koje prodaju prednju plocu ali je prodaju iskljucivo za podrucje Amerike. Tako da se mnogo nerviram kada vidim to ostecenje......

post-1978-128510499441_thumb.jpg

post-1978-128510499441_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imas ga na eBay-u za 1E. To mu je pocetna cena koja tokom aukcije postepeno raste....

Prodaju se i druge HI-FI starine. Mislim da se veoma povoljno moze naci kvalitetan Technics tuner iz 1976 godine ST 9600, za nekoliko desetina EURA.....

Link to comment
Share on other sites

Pioneer-ova silver serija je veoma trazena.

Prosle nedelje kao casa ocuvani SA 9800 otisao je za 650E

TX 9800 za 302E

CT F1250 ide i do 400E za dobro ocuvane primerke....

Pretpojacalo Spec 1 ide do 400E a

snagas SPEC 4 ide do 650E

Na ceni su i rack adapteri JA R101. Cena im se krece i do 200E za dobro ocuvane modele......

Moj TX 9800 se odlicno cuje. Karakterise ga bogata bas prezentacija koju mogu da imaju samo stari vintage uredjaji.....

Link to comment
Share on other sites

Pioneer-ova silver serija je veoma trazena.

Prosle nedelje kao casa ocuvani SA 9800 otisao je za 650E

TX 9800 za 302E

CT F1250 ide i do 400E za dobro ocuvane primerke....

Pretpojacalo Spec 1 ide do 400E a

snagas SPEC 4 ide do 650E

Na ceni su i rack adapteri JA R101. Cena im se krece i do 200E za dobro ocuvane modele......

Moj TX 9800 se odlicno cuje. Karakterise ga bogata bas prezentacija koju mogu da imaju samo stari vintage uredjaji.....

Link to comment
Share on other sites

Dobro ocuvani primerci Pioneer-ove silver serije su veoma skupi pre svega jer imaju kolekcionarsku vrednost. Milsim da je CT F1000 jeftiniji od CT F1250 jer nema mogucnost da koristi metal trake, ali sa druge strane to je poslednji Pioneer-ov model sa VU-metrima....

Pored Pioneer-a veliku kolekcionarsku vrednost imaju stari Sansui modeli

Tuneri TUAX1; TU9900; TU 919; TU717; TU719...

Snagasi BA5000; BA 3000; BA 2000

Pretpojacala CA 5000; CA 3000; CA 2000

Integralna pojacala AU 9900; AU 11000 i AU 22000

od dekova tu je SC5330

a gramofona SR 929 i SR 838.......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...