Jump to content


'Ajde sad da vidimo sta ko ima!


空也

Recommended Posts

  • Replies 496
  • Created
  • Last Reply

Mali savet: kada se kupuju dekovi iz ES serije (sa mehanizmom model 200) - 950ES, 970, 990, 909, KA6ES, uzmite kasetu za koju znate da je najtisa pri premotavanju. Onda je probajte na tom deku: premotavanje napred i nazad.

Ukoliko je bucno, zvuci kao da je kaseta losa pa pucka i struze mehanizam, to znaci da je mehanika losija nego sto treba da bude.

Odnosno: Sony je malo setao sa kvalitetom, pa sam vidjao i 990ES i KA6ES koji su bili skoro necujni i one koji su imali bas bucan mehanizam. Rasturao sam ih (prilicno su slozeni, posebno zamena servo gumice cak i uz servisno uputstvo), ali je izgleda stos da su odredjeni plasticni delovi mehanike negde bolje izliveni a negde losije, tj. sa vecom tolerancijom i to pravi buku. Dek, radi, ali vise vibrira i cuje se. Podmazivanje slabo pomaze.

Link to comment
Share on other sites

Recimo moj dek Sony TC-K770ES nije buÄan pri premotavanju, ali se deÅ¡ava zbog absorbera da kasetu ne priljubui uz mehanizam. Mada taj absorber je od Äudnog materijala, planiram u skorije vreme da ga rasturim i da od komp. miÅ¡a pad iskoristim kao absorber, nisam siguran da li će biti 100% dobro al' avj da probam. Naravno joÅ¡ uvek taj deo jurim da nabavim nov ali bezuspeÅ¡no. Dekove koje sam imao ili sam imao prilike da pogledam nisu bili buÄni pri premotavanju mislim na Sony-ve dekove, mada sam Äuo od drugih a evo i ZoranBG potvrÄ‘uje priÄu da je bilo serija koji su bili buÄni pri premotavanju. Znam da je Sony koristio jedan mehanizam za viÅ¡e modela, sad neznam baÅ¡ taÄne oznake modela dekova i koji su se mehanizmi koristili t.j. modeli, mislim da bi za ovaj odgovor bio kopetentniji ZoranBG.

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

E pa odavno obećah da nakaÄim neku sliÄicu. Tumarajući po kompu, evo naÅ¡ao sam neÅ¡to, nije sve naravno, al neÅ¡to Å¡to je „izloženoâ€.

Šalim se, sa tim radim, ali ima još tušta i tma skalamerija, al od kako sam se preselio, nikako da sve to raspakujem.

Viktor BradaÄ (oko 1978)

Wharfedale 8,1

Hafler DH200

Nakamichi 482

Valve preamp PRAD (hand made aka DANIELL (ECC88))

Sansui 661

Ravox A77 (4 i 2 traga)

ima tu još sitnica (mikseta Behringer, patch polje, komp M-Audio Audiophile2496… itd).

O onome Å¡to nije na slici ne bi da priÄam, al Äim „iskopam†i fotnem, eto mene (JBL, NAGRA, UHER, SONY, SENHEISSER…)

post-11050-075126700 1290595217_thumb.jp

post-11050-075126700 1290595217_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zoki cestitam na kupovini thumbsup2.gif.Taj Revox je bio predmet maste mnogih od nas nekad,pa i sad.Dobio je odlicne ocene u Nemackoj(odlicno ocenjen u Stereo-u i Stereoplay-u).Cena mu se kretala od 2600 dm(Stereo i Audio) do 2700 dm(Stereoplay),u Engleskoj je bio 1460 funti(1990 godine).

Link to comment
Share on other sites

Cestitan za DATcheers.gif.D-05 je testiran 4/1995 u Stereo i Stereoplay-u,kostao je 1500 dm.Uz napomenu u Stereoplay-u : Analogaufnahmen mit doppelter Abtastfrequenz Absolute Spitzenklasse I.U Absolutnoj Spicklasi I su tad bili : Panasonic SV-4100,Sony DTC-2000ES i Tascam DA-30MkII.Dok je u Audio-u(5/1995) bio odlicno ocenjen(za klasu bolje od D-07).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...