Jump to content


4K Sony Alpha A6300


Father

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, Father said:

Ima ovaj G 18-105 varijabilnu brzinu. Izvanredna kontrola zuma tokom snimka.

E, to je cool fičer. Nisam do sada obratio pažnju na to. Da, 18-105 je onda sjajan baš za video.

 

1 sat ranije, Engine said:

Zeiss nije precijenjena, on je poluručni rad, sa idealnom obradom objektiva. Reći da je sonijev objektiv bolji, koji se radi mašinski u Kini je kao uporediti Naima sa Panasonic ili Philips muz linijom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Ne znam da li je ovo sarkazam ili ne?!? Vreme takvog Zeiss-a je prošlo pre 30-ak godina. :huh:

Ovo je drugi moj Zeiss za Sony, a još poneki prime mogu uzeti za probu od drugara, i dobro ih poznajem. Jesu dobri, ali to ne vredi koliko košta ako se uporedi sa Sony G objektivima (G oznaka je nasleđena od Minolte, kao oznaka za premijum objektive, kao L kod Canona). Dva Zeiss prajma od preko 1k€ svaki, vraćani su Sony-ju zbog decentriranosti. :(

Zeiss 16-70/4 je Made in Thailand, piše lepo na samom objektivu. Nije nikakav poluručni rad, već veoma solidan, ali ipak mass production proizvod iz fabrika jeftine radne snage sa dalekog istoka. Šta i kako Zeiss i Sony šuruju međusobno, kako dele tehnologiju brand i proizvodnju, verovatno ne zna niko van Sony i Zeiss sastanka menadžmenta. Ali to nije premijum hand made limited production proizvod, brusili ručno monasi sa Alpa, zimi kada ih sneg odseče od sveta. :P

Od 6 sony objektiva (ulkjučujući i ovaj Zeiss, 3 su proizvedena u Kini, a 3 na Tajlandu).

Kao uostalom što i Leica šuruje sa Panasonicom, i Schneider Kreuznach svojevremeno sa Samsungom.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da sam više upoznat sa lovačkom optikom nego foto. Tu su Zaiss i Svarivski na prestolu, kvalitet i cijene su zbilja hi end. I proizvode se u Jeni, ne u Kini ili Tajlandu. I poluručni su rad, proizvodnja sočiva nije robotizovana.
69f830cc9b971d7e2a30f084f09045f7.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Engine

Pa nisam ja tražio sočivo za periskop moje male žute podmornice, ili dvogled da vijam srndaće, a pogotovo ne vizir za karabin.

Za video što mene zanima, G serija ima sve što mi treba i cenu koja mi odgovara. A nerazumno je ići dalje u opsesiju, kada kameru koristim za kućni video.

Da se profesionalno bavim time onda bih sigurno birao nešto ozbiljnije i odgovornije prema klijentima.

Ostaje mi da nabavim varijabilni ND filter za neku sitnu kintu, pa ako ne valja idem na nešto skuplje, a i na tu temu sam našao video koji donekle demantuje skuplje filtere...

Zanimljivo je koliko ND filter u zavisnosti od proizvođača pomera color snimka. Potražiću video sutra gde je tip ispitao nekoliko cenovnih kategorija i vrlo nedvosmisleno utvrdio gde koji vuče i koliko na uporednom tesu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nesone said:

Jedino moras da poradis na uglove fotografisanja.

I sta zelis da nam pokazes.

No hard feelings.

Ocena 9 plus.

Hvala puno za mišljenje. Ne ljutim se naravno, kako da napredujemo ako ne čujemo iskren komentar.

Rekao bih da je ocena previsoka. Tešim se da sam sve islikao iz ruke i da je bilo dosta akcije posle u Photosohpu oko ekuilizacije svetla i valera, da sve izgleda tako osvetljeno i definisano.

Evo npr. ovaj kadar kako je aparat zabeležio. Trudio sam se da ostavim prozore sa plavim nebom, ali opet da ne utamnim delove sa senkom, pa sam pri slikanju razmišljao i o postprodukciji i dinamičkom opsegu tamnih delova. Ima zrna, ali da sam imao tronožac i ND filter, pustio bih dužu ekspoziciju... Uvek postoji rešenje, ali ima i gnjavaže koja to sve prati.

DSC00585a.thumb.jpg.4a8074c393122e07ad104589554a502c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ocena je za podstrek. :cheers

Mora se puno eksperimentisati sa FA i objektivom i uciti.

Za fotografiju isto vazi, kao i za muziku koju mi obozavamo.

Autor treba da prenese svoje emocije, da mi slusatelji i koji gledamo fotku,

osetimo sta nam on prenosi.

Sve u svemu, ok. 

Mora sa aparatom mnogo da se radi.

Svaka cast na entuzijazmu.

Veliki pozdrav.

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala @nesone ja imam UHD TV ali nije u mogućnosti zbog internog softvera da reprodukuje samostalno sa interne mreže, niti sa Youtube-ta 4K :plakanje

Jedini 4K UHD koji mogu da vidim je direktno sa kamere, ali tu nemam pravi color, jer snimam u nekavim cinema profilima, pa naknadno u Premier-u CC radim color korekciju i montažu. Podvodni snimci su snimani sa GoPro HERO 5 Black u 2.7K 25fps.

Nisam probao da izmontiran mp4 vratim na karticu u aparatu, pa probam da ga pustim, ali mislim da to neće ići, tj. da se kamera neće ponašati kao player. Prvenstveno, jer uz svaki footage koji snimi dodaje nekakv failić sa infom o codecu i šta ja znam čime.

Meni TV dozvoljava da na njegovom panelu prezentuje UHD 4K, samo ako se preko HDMI ulaza zakači 4K player.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...