Jump to content


Subwoofer za AVR


NL.

Recommended Posts

:D

AVR550 je najjači model koji imaju u salonu.

Za 850 se nisam mnogo raspitivao, jer mi je dosta preko budžeta... ni sa 860

AVR550 nažaost nije na popustu, jer im je tek stigao. Denon i Marantz su im na dosta dobrom popustu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Arcam AVR550 je stigao :)  Evo svira u stereo direct modu, povezao se bez problema na MinimServer koji je instaliran na NAS-u. Oduševljen sam zvukom!!!!  U odnosu na Denon je nebo i zemlja! Čak je i moja žena primetila, kaže čuje se lepo, kao Linn stereo sistem u radnoj sobi. A ja joj kažem - pa daaa, eto vidiš, i ti si primetila :D

 

IMG_9731n.thumb.jpg.e6297f73c028ee9a01a606b0e1b5cbe2.jpg

Link to comment
Share on other sites

I ovde i u PM konverzaciji sam ti napomenuo...

 

On 28.6.2019. at 13:58, Delija said:

Ako pazaris AVR550 - obrati paznju da ne instaliras poslednji firmware. Zeznuli su uzbiljno stvar.

 

Pored toga, skocili su sa v4.x direktno na v7.x iz samo njima znanih razloga.

Link to comment
Share on other sites

Nisam probao Dirac., čekam vikend da mogu da se posvetim problematici kako treba.

Inače, par zadnjih Majik 109 zvučnika mi stiže za 3 nedelje, a centralni zvučnik nisam još ni naručio...  pa onda oklevam sa merenjima, dok sistem ne bude kompletiran. Razmišljam da li da umesto Majik 112 uzmem neki drugi centralni...

Da li treba da merenja radim sa MiniDSP Unmik mikrofonom, ili da uzmem ovaj koji sam dobio uz AVR? 

Link to comment
Share on other sites

Prednje zvučnike sam montirao na stalke... uh baš je velika razlika! Nije se mnogo izmenio karakter zvuka, već se pojavila neverovatna 3D slika. Bukvalno sam u par navrata pomislio da mi pojedini zvuci dolaze iz kuće, a ne iz zvučnika, pa sam ustajao i da proveravam ulazna vrata... :D Pojedine instrumente čujem kao da se nalaze na pola sobe, sa strane... oduševljen sam zaista! Videćemo još koliko će žena da toleriše stalke :rolleyes:

Takvu zvučnu sliku sam čuo samo kod @sondek i oduševio se... a do tada sam mislio da je moj sistem kod kuće zakon :unsure: Sećam se da smo slušali neku numeru sa vinila u kojoj se pojavljuje vibrafon, Chick Corea čini mi se, gde sam ja jasno čuo (da ne kažem i video) taj vibrafon na metar ipo od zvučnika, sa leve strane... .... .... što bi rekli budistički sveštenici - doživeo sam prosvetljenje :D Tada sam shvatio da taj LP12 kad tad moram da imam! Mada za taj neverovatni zvuk nije bio samo LP12 zaslužan, već celi Milanov sistem. Ali nema veze... kvalitet kreće od izvora.

Slučam u stereo direct modu, jer mi se "kristalnije" čuje u odnosu na obični stereo mod, koji se čuje srednje kristalno... :D 

Ali avaj, uključivanje direct stereo moda automatski gasi sub

Link to comment
Share on other sites

Ako budes nekad hteo da imas audiofilsku varijantu za linn zvucnike i 5.1 da znas da među starim proizvodima imas unidisk sc.On pusta sve formate na disku ali to je malo proslost već.Ono sto mnogi iskoriste je preamp u njemu koji je u stereo modu u nivou odlicnih predpojacala iz stare "lk" serije ali je i 5.1 koji ostaje kad dvd transport ode na vecna lovista..mslm kome jos treba dvd,ali dobar je i kao cd plejer

 

Link to comment
Share on other sites

Moram da se pohvalim da sam bez ičije pomoći, znači potpuno sam, podesio MinimServer da u realnom vremenu "on the fly" transcode-uje sve flac fajlove preko 48kHz/24bita na WAV48/24. Tih 48/24 je najviša što Arcam može da pročita... a btw to ograničenje na 48/24 me je najviše i kolebalo tokom odlučivanja da li da pazarima Arcam, jer imam mnogo muzike na serveru, koja je kvaliteta višeg od toga. Eto, što bi rekoa Rambo Amadeus - mali korak za čovečanstvno, ali veliki za mene :bounce

ili što bi rekao Delija - pokazao sam da sam spreman da uložim malo vremena i intelekta u optimizaciju sistema,  te da zaslužujem više od konfekcije :)  

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, NL. said:

Slučam u stereo direct modu, jer mi se "kristalnije" čuje u odnosu na obični stereo mod, koji se čuje srednje kristalno... :D 

Ako je u oba slucaja izvor streaming, a razlika je toliko ocigledna - vrlo verovatno ti nije dobro podesen sub.

Ali, taj sub bez miniDSP neces ni moci da podesis optimalno.

Videces sa Dirac-om kakva je situacija.

Link to comment
Share on other sites

On 4.7.2019. at 20:21, NL. said:

Nisam probao Dirac., čekam vikend da mogu da se posvetim problematici kako treba. 

Inače, par zadnjih Majik 109 zvučnika mi stiže za 3 nedelje, a centralni zvučnik nisam još ni naručio...  pa onda oklevam sa merenjima, dok sistem ne bude kompletiran. Razmišljam da li da umesto Majik 112 uzmem neki drugi centralni... 

 Da li treba da merenja radim sa MiniDSP Unmik mikrofonom, ili da uzmem ovaj koji sam dobio uz AVR?  

 Prvo, iskrene cestitke!

 Drugo, Majik 109 zadnji? Ipak jos jedan par istih? :D

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno @nkrgovic :)  Pa da, nakon dužeg razmišljanja shvatio sam da treba da uzmem još jedan par istih. Meni se taj topli zvuk koji daje Majik 109 jako dopada (kao da imaju lampicu u sebi), još je sada sa Arcamom stvarno dosta bolje. Stari Denonov AVR je dodatno utopljavao zvuk, a i mutio... to sada jasno vidim. Našao sam sh par, odlilno su očuvani i još su u beloj boji, jer treba da stoje na zadnjem zidu koji je beo. Kupio sam i Linn nosače za njih. Samo još da to sve stigne iz Nemačke... za 15-ak dana otprilike. Sada gledam centralni Majik 112, on mi još nedostaje... i još jedan sub, ali za sub ima vremena :)  Kasnije možda velike Majik 140 dovučem u dnevnu sobu i povežem kao prednje, a 109 kao zadnje... ali tu je najveći problem žena koju nerviraju podnostojeći zvučnici... ali samo polako, politika "korak po korak" :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pokazao si joj sad te grozne stare open frame stalke.Kad jednog dana vidi nove moderne stalke kakvi idu na akurate 212 će da zapeva od sreće...a mojoj "narikači" leka nema ,mogu da je iznamljujem za tuzne skupove :lol: ...nikako da ogugla na shebavanje dnevne sobe uz sav moj trud

Link to comment
Share on other sites

@patason i @Filipescu  dobro - de, dobro ... evo stavio sam prednje zvučnike na stalke :D

Evo i dokaza ispod na slici... za sada stoje, kojiko će da izdrže, videćemo... :D

Ruku na srce, ne izgleda toliko loše, jer i polica za tv ima crnih metalnih delova, koji deluju veoma slično kao stalci, pa se donekle i uklapa (ovo sam citirao ženu) ;) Sub je na istom mestu dok ne kupim novi interkonekt. Koristim trenutno Linn black koji je došao uz njega, ali je on 1,5m. Gledaću da kupim neki koji je recimo 5-6m dug, pa onda da probam da sub postavim u ugao, kao što mi je već predložio @damic . A onda, kada stignu zadnji zvučnici, da se bacim konačno na merenja.

Kao što sam pre neki dan napisao - stvarno mnogo bolje sviraju na stalcima, daju divnu 3D sliku. Inače, sada je zadnja strana zvučnika udaljena 65cm od prednjeg zida. Međusobno su udaljeni cca 2m, a od ose između njih do mesta na kojem ja sedim  na slici ima cca 4m. Od mene (tj.od sweet spot-a) do zadnjeg zida je cca 1m.  Prostor je sa desne strane potpuno otvoren... kao što sam otrpilike skicirao na početku ove teme, a sa leve strane su prozori, tanke zavese i deblje draperije.

 

IMG-4381.thumb.JPG.38ab4f6719aa07790eeaae29480e5573.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...