Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

BTW to oko akustickih centara za dovodjenje u liniju jedinica u horn sistemu. Trebalo bi da bude izvedeno negde na linijama gde se u nutar horne pritisak vazduha transformise u akusticki pritisak. To je orijentacioni negde na 1/3 duzine horne od grla prema ustima. Dok kod Romija, barem konsultujuci fotografije, nije slucaj. A ne postoji ni neka sina po kojoj bi se manja horna mogla pomeriti napred nazad i pronaci neki optimalni polozaj? Mada i skretnica unosi fazni poremecaj, i to je jos jedan argument zbog koga bi caskadne horne trebalo da budu mobilne u smislu napred-nazad?

I jos jedan argument koji implicira da fiksno postavljene jedinice, najcesce horna inkorporirana u kabinet i zacementirana na taj  nacin, ne pije vodu. Jako mala verovatnoca je da se skretnicom moze korigovati toliki fazni pomeraj... A masa ih je uradjena na taj nacin. (Tu ne ubrajam PA kabinete gde zbog zapramine i lakse manipulacije to jednostavno mora biti izvedeno na taj nacin)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Filipescu said:

Bejah pre nekih dve nedelje kod coveka koji ih ima. Jos uvek nije nista sa njima uradio, tako da su bili samo za gledanje, ali svakako izgledaju neverovatno...

WOW :) Filipecsu

imas srece samo i da si ih video

Goomans je imao za njih masu kabineta i ti konkretni nacrti postoje na netu.

Link to comment
Share on other sites

 

12 minuta ranije, prophet said:

 


Voleo bih da ih cujem, cak i tako bez kabineta.

 

Ja sam u Beču, a sa čovekom sam trgovao nešto, pa malo popričali, popili piće, i onda me odveo u neki dodatni deo kuće, kad tamo... Dvadesetak kvadrata punog hife. Kupuje kaže uglavnom samo ono za šta su retki čuli. Bilo je tu svega, a onda mi izmedju ostalog pokaza ove jedinice. Kaze da se trenutno muči da nadje nekog majstora u blizini koji bi znao da ih pregleda, osveži, mada su ovako na oko izgledali OK. Ja mu dao par predloga za majstore, ali malo mi se čini svojeglav, tako da nisam hteo da forsiram. Rumun inače, malo nabada i srpski. Svakako ću verovatno ostati sa njim u nekom površnom kontaktu, pa ako se nešto iz toga izrodi, raportovaću...

1 minut ranije, Majda said:

WOW :) Filipecsu

imas srece samo i da si ih video

Goomans je imao za njih masu kabineta i ti konkretni nacrti postoje na netu.

Vidim ja on meni sav ponosan pokazuje ove jedinice, a ja blenta nemam pojma da je to sad nešto posebno :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Majda said:

BTW to oko akustickih centara za dovodjenje u liniju jedinica u horn sistemu. Trebalo bi da bude izvedeno negde na linijama gde se u nutar horne pritisak vazduha transformise u akusticki pritisak. To je orijentacioni negde na 1/3 duzine horne od grla prema ustima. Dok kod Romija, barem konsultujuci fotografije, nije slucaj. A ne postoji ni neka sina po kojoj bi se manja horna mogla pomeriti napred nazad i pronaci neki optimalni polozaj? Mada i skretnica unosi fazni poremecaj, i to je jos jedan argument zbog koga bi caskadne horne trebalo da budu mobilne u smislu napred-nazad?

I jos jedan argument koji implicira da fiksno postavljene jedinice, najcesce horna inkorporirana u kabinet i zacementirana na taj  nacin, ne pije vodu. Jako mala verovatnoca je da se skretnicom moze korigovati toliki fazni pomeraj... A masa ih je uradjena na taj nacin. (Tu ne ubrajam PA kabinete gde zbog zapramine i lakse manipulacije to jednostavno mora biti izvedeno na taj nacin)

Saglasan. Mislim lepo štivo za čitanje to kod Romy-a, ali sa takvim osnovnim greškama u samoj postavci da naprosto ne ostavlja previše prostora za slepo verovanje. Što je najgore nije to samo situacija sa hornama. 99.99% svetske produkcije je zakucano na u startu pogrešnim postavkama.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Filipescu said:

 

Ja sam u Beču, a sa čovekom sam trgovao nešto, pa malo popričali, popili piće, i onda me odveo u neki dodatni deo kuće, kad tamo... Dvadesetak kvadrata punog hife. Kupuje kaže uglavnom samo ono za šta su retki čuli. Bilo je tu svega, a onda mi izmedju ostalog pokaza ove jedinice. Kaze da se trenutno muči da nadje nekog majstora u blizini koji bi znao da ih pregleda, osveži, mada su ovako na oko izgledali OK. Ja mu dao par predloga za majstore, ali malo mi se čini svojeglav, tako da nisam hteo da forsiram. Rumun inače, malo nabada i srpski. Svakako ću verovatno ostati sa njim u nekom površnom kontaktu, pa ako se nešto iz toga izrodi, raportovaću...

Vidim ja on meni sav ponosan pokazuje ove jedinice, a ja blenta nemam pojma da je to sad nešto posebno :D

 

 

Uvek iskoristi priliku da poslušaš, ako ni zbog čega drugog ono zbog iskustva.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, prophet said:

Ovako, Lowther se ni po čemu ne izdvaja iz mase tih drajvera što se tiče potrebe za dodatnom obradom. Bilo električne bilo mehaničke prirode. Ostavio sam link par strana ranije za kompletno nove Coral Beta 8 drajvere. To se jako retko nalazi. Prodaje ih isti čovek kao i one Vitavox koje je [mention=10679]Majda[/mention] pomenuo.

Evo linka još jednom:

https://www.ebay.ie/itm/2-Mint-New-in-Box-coral-beta-8-fullrange-drivers-speakers-lowther-Axiom-80/192697533348?hash=item2cddab03a4:g:9~EAAOSwFmRbzXgL:rk:4:pf:0

 

Mislim da je to izrada mnogo kvalitetnija od Lowther-a.

 

 

Slusao sam Corale u vise navrata. Veoma je to dobro. Mislim da imam i konkretn uzmerene parametre za Coral 8. Neverovatno trajni materijali i odlicna korpa i membrana. Ono belo vesanje je ustvari gumirano platno. Prsvuceno je filmom neke veoma savitljive gume... Vrlo muzikalni i neutralni ti Colali 8, a TS parametri u balansu. 

Sto se tice Lowthera imam jedan par prvobitnih modela. Zaprepastio sam se kada mi je @Nackom pokazao kakve su recimo one pletenice na novim modelima. To je bilo toliko kruto i napregnuto da je potiskivalo membranu iz osnovnog polozaja i blago menjalo oblik konusa. Tako da je moralo biti zamenjeno klasicnim savitljivim pletenicama kao na strom modelu. Normalno da se popravilo sve... Sta oni tripuju nikom nije jasno...

Drugo famozne rupe za montazu - mislim da nijedna jedinica nema tacan raspored rupa. Oni to buse rucno i otprilike. To im je valjda neki fazon? I na strom modelu od pre sto godina je tako a i na novim. A to toliko nervira...

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

22 minutes ago, Filipescu said:

 

Ja sam u Beču, a sa čovekom sam trgovao nešto, pa malo popričali, popili piće, i onda me odveo u neki dodatni deo kuće, kad tamo... Dvadesetak kvadrata punog hife. Kupuje kaže uglavnom samo ono za šta su retki čuli. Bilo je tu svega, a onda mi izmedju ostalog pokaza ove jedinice. Kaze da se trenutno muči da nadje nekog majstora u blizini koji bi znao da ih pregleda, osveži, mada su ovako na oko izgledali OK. Ja mu dao par predloga za majstore, ali malo mi se čini svojeglav, tako da nisam hteo da forsiram. Rumun inače, malo nabada i srpski. Svakako ću verovatno ostati sa njim u nekom površnom kontaktu, pa ako se nešto iz toga izrodi, raportovaću...

Vidim ja on meni sav ponosan pokazuje ove jedinice, a ja blenta nemam pojma da je to sad nešto posebno :D

 

 

Meni bi u roku od 1sec krenula voda na usta...  :heat

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Majda said:

To je novo i sveze ali mislim da su neki ljudi to vec nabavili i testirali. Kazu da je vrlo dobar?

Trenutno Celestion AxiPeriodic driver je dostupan samo kao OEM. Prica se o ceni 350funti komad, sto je cena samo za kontraktore, ko zna za koliko bi se isplatilo kontraktorima da direktno prodaju komad, mozda i za nakoliko puta vecu sumu.

Jos uvek se ceka komercijalna implementacija drajvera, ocekivanja su velika jer je dizajn interesantan a autori renomirani.

Moze se reci da je napredak u kompjuterskoj simulaciji glavni pravac razvoja modernih drajvera, kao i napredak masina i alata koji omogucu izradu komplikovanijih oblika. Ono sto je po mom misljenju neistrazena oblast, je kvalitet tona kod drajvera, neki budu na merenju impresivni a tonalno ni vino ni voda. Po mom misljenju zahtevi za velikom snagom krajem 60tih su prakticno poceli da guraju ovu temu u stranu. Neki smatraju da su drajveri sa izuzetnim tonom proizvod slucajnosti, drugi umetnickog akta dizajnera koji vecinom nisu zivi, treci da je smanjena upotreba prirodnih materija u izradi ubila tonalnost itd. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, anubisgrau said:

Kao najbolji ekspert u zemlji, Majda ce meni posebno morati da objasni zasto je taj RCA bas toliko dobar i cenjen. Kada ga je prodavao Zeljko iz Rakovice, bio je kod mene da vidim da li mi je to zanimljivo. Priznajem da nije bio minter ali me je ostavio sa velikim WTF nerazumevanjem oko hajpa, cak i nezavisno od cene jer je taj prodavan za normalne pare za vintage driver te reputacije.

Uhh najbolji expert smela izjava, nedovoljno utemeljena u realnosti ^_^

Ti si njih probao u onom malom kabinetu u kome i jesu bili. To je neka mnogo manja verzija kabineta za prost monitoring. Najlosiji kabinet za njih... Tu je najbolji njihov originalni kabinet ALI on je oko 450 litara... Ima i nekoliko manjih medutim i oni su oko 200-300 lit cirka. Onaj u kome si ih ti cuo je oko 50lit ili manje. Pa ti vidi... A sa verovatnocom od 67%mogu da ustvrdim i da nisi prebacio izlaz na ampu na 16 oma. (to su 16 oma jedinice) nego si drzao na 8 oma? Tako da ih ti i nisi slusao u nekom reprezentativnom izdanju.

Pa recimo neki moj motiv je isao u pravcu:

- Vec sam imao jedan par pre sto godina i radili su OK

- U medjuvremenu nabavio i reparirao sta je bilo za porpaviti jos jedan par.

- Ovi sto ih je Zeljko nabavio su bili slobodni, niko ih nije hteo, A ja sam imao neku zamisao sa 4 jedinice...

-  Nije bilo nekog drkanja oko porucivanja, transporta, carine, seo u kola platio i pokupio...

- Nacrt kabineta sam vec imao od ranije i u normalnoj stereo verziji se pokazao kao vrlo dobar, tako da nisam imao neku dilemu. Postavio sam na big diy imate tamo na mojoj temi link pa pogledajte faze izrade...

Nekako mi je bilo najprostije da idem u tom pravcu?

Taj RCA LC1 kada se pravilno uradi ima takav dobar bas izmedju ostalog koji ja nisam cuo kod drugih jedinica. Odlican ima i donji mid i sredinu do oko 1K. Posle preuzima onaj mali kao srednjetonac do nekih 10KHz (to je samo extended driver - nije FR driver). E taj mali srednjetonac je oko 5W snage i 8 oma, u odnosu na bas koji je oko 25W ima 4 namotaja 2 redno 2 paralelno. Iako ima zavodljiv rastercujuci zvuk prvo mu je potrebna prava HF jedinica za ono preko 10K.

Medjutim nekako mi je trom na udarcu na tom delu oko 1-2KHz? Prijatan i topao ali malo usporen i zaostao.

Kod mene sada rade kao LF jedinice ispod 120Hz sa 12db/oct i RLC korektorom. Jednostavno imaju tako dobar bas topao, jako dubok, a sto je najvaznije nekako ga daju bez napora. Niti ga prebrzo vracaju niti drze duze nego sto je potrebno. I dosta razlicito u odnosu na materijal. Kazem onako kako da te neko udari po obrazu sveznjem tek odstampanih novcanica, a obraz se pod impulsom mase blago zatrese... Ali ne svidja mi se ta gornja granica. Nekoa je troma i snare je spor. Mada su vokali odlicni. Takodje nije previse efikasan 90-91db cenim? Eto ukratko.

Mada imam i 4 x Reparirane Tesle Alnico 15in i 4 x WesternElectric 2080E isto alnico. Svi po 16 oma. Na klupi su mi za sada ali verovatno cu probati i njih na poziciji LC1a u jednom momentu?

Postoji jedna kao legenda da su ludi iz RCA organizovali demonstraciju tih jedinica u najluksuznijim za njih predvidjenim kabinetima, u nekoj koncertnoj sali. Postavili su po 12 kabineta po kanalu (450 lit 1 cab). Pozvali muzicke kriticare i profesionalce iz te oblasti. Iza zavese je bio i neki orkestar. Pustali su im tu skalameriju i orkesta na slepo. Ljudi koji su slusali nisu mogli da pogode sta je sta...

Drugo taj driver sa pojavljuje u literaturi kao primer iz prakse... Ima neki znacaj... Ja sam taj zvucnik prvi put slusao pre jedno 20 ili 30 godina, sa iskljucenim malim zvucnikom u centru, u velikim BR kabinetima, sa nekom velikom hornom iznad gde je kompresioni driver bio fane ili RCF. Pogon mu je bilo pojacalo sa 10Y 1.5W na izlazu i 6SN7 na ulazu. Gramofon neki kuzma ostalog se ne secam. Bilo je super... Ja sam tada imao amp sa 807 u triodnom spoju 2.5W i one uspravne Voigt kabinete sa nekim egzotic Dynaudio jedinicama (ne secam se modela)...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, hifista said:

Trenutno Celestion AxiPeriodic driver je dostupan samo kao OEM. Prica se o ceni 350funti komad, sto je cena samo za kontraktore, ko zna za koliko bi se isplatilo kontraktorima da direktno prodaju komad, mozda i za nakoliko puta vecu sumu.

Jos uvek se ceka komercijalna implementacija drajvera, ocekivanja su velika jer je dizajn interesantan a autori renomirani.

Moze se reci da je napredak u kompjuterskoj simulaciji glavni pravac razvoja modernih drajvera, kao i napredak masina i alata koji omogucu izradu komplikovanijih oblika. Ono sto je po mom misljenju neistrazena oblast, je kvalitet tona kod drajvera, neki budu na merenju impresivni a tonalno ni vino ni voda. Po mom misljenju zahtevi za velikom snagom krajem 60tih su prakticno poceli da guraju ovu temu u stranu. Neki smatraju da su drajveri sa izuzetnim tonom proizvod slucajnosti, drugi umetnickog akta dizajnera koji vecinom nisu zivi, treci da je smanjena upotreba prirodnih materija u izradi ubila tonalnost itd. 

Ovi neki na diyaudio.com kazu da su probali i da je OK? Verovatno su dobili neke reklamne primerke da afirmisu u siroj zajednici? Sigurno je to dobro nema zbora, samo ce biti pitanje cena - kao i za sve sada. Ranije cena nije bila problem...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam taj zvucnik prvi put slusao pre jedno 20 ili 30 godina, sa iskljucenim malim zvucnikom u centru, u velikim BR kabinetima, sa nekom velikom hornom iznad gde je kompresioni driver bio fane ili RCF. Pogon mu je bilo pojacalo sa 10Y na izlazu i 6SN7 na ulazu. Gramofon neki kuzma ostalog se ne secam. Bilo je super...

 

Taj je znao sta radi. Hej, pre 30 godina. Kako je njemu bilo dobro.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Majda said:

BTW to oko akustickih centara za dovodjenje u liniju jedinica u horn sistemu. Trebalo bi da bude izvedeno negde na linijama gde se u nutar horne pritisak vazduha transformise u akusticki pritisak. To je orijentacioni negde na 1/3 duzine horne od grla prema ustima. Dok kod Romija, barem konsultujuci fotografije, nije slucaj. A ne postoji ni neka sina po kojoj bi se manja horna mogla pomeriti napred nazad i pronaci neki optimalni polozaj? Mada i skretnica unosi fazni poremecaj, i to je jos jedan argument zbog koga bi caskadne horne trebalo da budu mobilne u smislu napred-nazad?

I jos jedan argument koji implicira da fiksno postavljene jedinice, najcesce horna inkorporirana u kabinet i zacementirana na taj  nacin, ne pije vodu. Jako mala verovatnoca je da se skretnicom moze korigovati toliki fazni pomeraj... A masa ih je uradjena na taj nacin. (Tu ne ubrajam PA kabinete gde zbog zapramine i lakse manipulacije to jednostavno mora biti izvedeno na taj nacin)

Lepo napisano. Koja bi bila pouzdana metoda da se ustanovi kad su drajveri u optimalnom polozaju i kolika je preciznost potrebna (Romi prica o bar 1/12 db za srednji)?  Svaki drajver bi trebao da ima stalak sa sinskim klizacima nesto ko Willson WATT u ciju je cenu (prava sitnica) ukljucen setup u sobi kupca. Takav stalak za diy je poduhvat. Budzet varijanta je da se sve skutija, pa da se kutije klizaju jedna po drugoj. Pitanje je jos ima li smisla zakosavati drajvere ka slusaocu jer to dodatno poskupljuje izvodjenje.

Link to comment
Share on other sites

@hifista

Bolje tako kako si opisao. Da bude mobilno po horizontali i da ugao moze u nekim granicama da se pomera. A i lakse se montira i rasklopi ta skalamerija. (Tu se manje rizikuje i sa povredama, sto se cesto zanemaruje.)

Mozda najjednostavnije metoda - generisati white noise iz racunara, ima tih programa (recimo za mac lite verzija Electroacoustic Toolbox, a za PC ima gomila...)  postaviti mikrofon i onda gledati sta se desava na transferu? Trebalo bi da linija kod susretnih F bude sto ravnija, sto logicnija. I naravno da se uporedo slusa posle toga nesto od muzike da bi se proverilo in vivo. To nije samo jedna tacka i nije samo jedno resenje. Ima vise verzija skretnica sto isto treba proveriti i merenjem i slusanjem. Mogu doci u obzir i neka staticka swwep merenja sigurno.

Otprilike tako nekako... Ali neko pocetni korak je prvo postviti drivere ili horne u neku liniju akustickih centara pa onda samo skretnicom pokusati dobiti sto bolje rezultate. Tek onda pomerati. To zahteva set zavojnica sa promenljivim induktivitetima sto je uglavnom problem i eksperimentalnu plocu sa klemama da se elementi brzo mogu promeniti. Retko ko to radi danas. Uglavnom samo izvrse simulacije i odmah pakuju skretnice... Zato su i takvi rezultati...

A neki kao prvi korak bi bio, bez skretnice, kada su horne u pitanju, izmeriti impedansu. (isto nije komplikovano ni skupo PC based) i izracunati i napraviti RLC korektore za svaki driver i TO na 2 tacke. Izravnati prva 2 najveca impedantna pika. Nemoguce ih je skroz eliminisati, ali je izvodljivo svesti ih na prihvatljivu meru. I tu se mogu poslusati driveri u horni sa manjim signalom i sa recimo 1 C da se bar malo odreze niski deo spektra - u smislu nekog ab testa sa RLC koretorima i bez. Smanjuje se ostrina i reskost koja se hornom samo pojacava i dobija jos i direktivnost. To recimo kod vecine sistema nije uradjeno a upravo su skretanj u nekom radijusu tih impedantnih pikova...

Tek onda ide skretnica i ovo ostalo. Za horne iz nekog mog iskustva to je firs thing / must do.

Link to comment
Share on other sites

heh, izvodjenje je enivej toliko skupo da zakosavanje nece tu mnogo da pokvari zabavu... par hiljada gore dole.

celestion ozbiljna firma za kompresione drajvere, prolazi ispod radara audiofilije a rade ne samo ovakvu ezoteriju nego i vrlo upotrebljive zvucnike za svaki dan. kada smo merili razne drajvere, u rukama nam se nasao neki full plastikanac HF za koji smo se jedva uhvatili koliko je bedno izgledao. usrafimo ga u hornu, pustimo da svira, pogledasmo se, ima lep ton, nista da para usi i slicno. izmerimo ga, ravan ko lenjir. dragan klima odrecno glavo, ne veruje - uzeo ga bio u playeru na preporuku prodavca, cena 30e komad. evo ga i dalje je u prodaji https://www.player.rs/ugradni-zvucnici-/-delovi/celestion-cdx1-1415/pro/541

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, anubisgrau said:

heh, izvodjenje je enivej toliko skupo da zakosavanje nece tu mnogo da pokvari zabavu... par hiljada gore dole.

celestion ozbiljna firma za kompresione drajvere, prolazi ispod radara audiofilije a rade ne samo ovakvu ezoteriju nego i vrlo upotrebljive zvucnike za svaki dan. kada smo merili razne drajvere, u rukama nam se nasao neki full plastikanac HF za koji smo se jedva uhvatili koliko je bedno izgledao. usrafimo ga u hornu, pustimo da svira, pogledasmo se, ima lep ton, nista da para usi i slicno. izmerimo ga, ravan ko lenjir. dragan klima odrecno glavo, ne veruje - uzeo ga bio u playeru na preporuku prodavca, cena 30e komad. evo ga i dalje je u prodaji https://www.player.rs/ugradni-zvucnici-/-delovi/celestion-cdx1-1415/pro/541

Ajd bas cu da uzmem 4 kom kao supertweetere kod mene. iznad 16Khz otprilike. Taman u paraleli na tom osegu impedansa im je malo jace od 8 oma. (Primetiti da nemaju uzrazene impedantne pikove mereni sa hornom.)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

heh, izvodjenje je enivej toliko skupo da zakosavanje nece tu mnogo da pokvari zabavu... par hiljada gore dole.

celestion ozbiljna firma za kompresione drajvere, prolazi ispod radara audiofilije a rade ne samo ovakvu ezoteriju nego i vrlo upotrebljive zvucnike za svaki dan. kada smo merili razne drajvere, u rukama nam se nasao neki full plastikanac HF za koji smo se jedva uhvatili koliko je bedno izgledao. usrafimo ga u hornu, pustimo da svira, pogledasmo se, ima lep ton, nista da para usi i slicno. izmerimo ga, ravan ko lenjir. dragan klima odrecno glavo, ne veruje - uzeo ga bio u playeru na preporuku prodavca, cena 30e komad. evo ga i dalje je u prodaji https://www.player.rs/ugradni-zvucnici-/-delovi/celestion-cdx1-1415/pro/541

neodimijum, a ta cifra...A svabe sto proizvode accuton kenj..u kako su poskupeli zadnjih 5g za  bar 100 % zbog sve vece cene istog materijala...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, zflazar said:

Ma kako da ne? I to su odlicni.

Goodmans je imao najbolje viseslojne papirne membrane. Mislim da su 7 ili cak 15 tankih slojeva. Ubedjen sam da i danas taj nekadasnji goodmansov pogon za membrane radi za Dr Mulera tipove iznad 10in (pogledati na sajtu Dr M. tamo i pise da se ti veci dia prizvode u Engleskoj...)

Ja sam imao jedan par Goodmans ali ne iz te serije Axiom nago posle toga Audiom 15p sa trubicom. Nije bio Alnico motor nego neki obican. P reradio sam ih u smislu da sam samo zamenio tvrdo vesanje meksim platnenim (a la JBL 2 bubrega style) . To je radilo odlicno. neprevazidjen snare udarac. I RCA ima slican 12in model slicna mi je i cena. Malo su kao jeftiniji samo zbog toga sto nisu u fokusu inace mogu reci odlicni. To je za centralni driver nenadjebivo...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Krca44 said:

Prica se da su navodno ti razni Goodmansi jako dobri i solidan pandan Tannoyu.

Oni Kinezi sa gornjeg linka imaju i neke FR drajere, dva modela, na sta li to lici i kako svira ???

Mislim da su te starije serije goomansa bolje od Tannoya. Drugo za uporedjivanje sa Tan. bi trebalo konkretno uporediti koaksijalne i triaxialne Good. modele.

Te multi axialne modele su radili veoma uspesno:

University, Lafayette, Electro voice, Goodmans, Pioneer i drugi.

google prva rec brand druga triaxial ili coaxial.

hajde pusti link za te chin. FR?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...