anubisgrau

Saving the world from Ordinary

Recommended Posts

Da. Sigurno.
Koji je to bio model zvucnika (drivera)?
Pa daj malo nesto vise napisi? Kada si vec imao konkretna iskustva?
Imao sam JA 4001. Kod kolege Sax-a,sa drugog foruma slušao,što je neko već pomenuo ovde i mislim da se mogu slobodno uvek poslušati,što i preporučujem. Ima ih i u oglasima. Bili nakačeni na nekog lampaša 2x3w,ništa high end i običan lampizirani Sony cd. Rang 100-150e komponenti. Na bafl gde su bile Yamahe,dodati visokotonci. S' obzirom na cenu kompletnog sistema,malo se šta može bolje uzeti za taj novac (okvirno 500-600e). Oduševio me zvuk koji je baš takav,prirodan,relaksiran,užitak za uši. Kod sebe nisam stigao da uradim bafl,samo drajvere radi probe nakačio na pojačalo i glas je zvučao,po mom ukusu baš... Na žalost,prodadoh ih skoro,jer skupljam novac za nešto drugo.

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Hvala na dodatnim informacijama i video zapisu :thumbsup2.
Nisu mali ni ti JA-4001.
Nisu mali... Najšira strana-visina mislim da je 54 cm...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Nemacka firma Bastanis, godinama vec prodaje filozofiju koja se vrti oko wideband drajvera velike dijagonale  koji pokriva bez skretnice 100-8khz. Uglavnom modifikuju Eminence 12"i 15" drajvere, raznim premazivanjem i mehanickim dampovanjem. Mislim da su Yamaha "slonove usi"  kandidat za taj koncept, ili recimo Tone Tubby 12" gitarski drajveri (hemp cone + alnico).

Bastanis Sagarmatha Solo Loudspeaker ReviewBastanis Sagarmatha Solo Loudspeaker Review

On 1/8/2019 at 7:55 PM, Majda said:

Nisam siguran da je isti model kao sa tvoje wish liste, ali ima fotografija.

http://s59.photobucket.com/user/tom1356/library/Hartley Concertmaster?sort=6&page=1

Itekako na wish listi, to je Hartley Concertmaster s kraja 60tih, trosistemac   24"bas, 10" srednji, 7" visoki. Isti drajveri su korisceni i u kasnijim modelima samo su dodavali Philips dome tweeter. Zanimljiva je kutija na 24" basu, srolan sendvic dva razlicita materijala, a zadnji poklopac mi se cini kao onaj ARU sto si pravio?

hartley1098.jpg

hartley1110.jpg

Gospodine @anubisgrau nedostaju Vaši eseji (uvek jako zanimljivi) o tonskom iskustvu i poznanstvima sa poznatim konstruktorima, u vezi sa uređajima iz teme i, koje pominju gospodin @Majda i drugi.
Nadam se da ćete naći vremena da se ponovo značajnije uključite u temu.