Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

1 minut ranije, siroma said:

Slab si nešto sa logiku. Neispravno je zaključivanje iz pogrešne premise, bez obzira kakav je zaključak. 

Ajd na doček:beer

Svrati u BG da vidiš šta imam u indeksu.

 

Pa onda da predjemo na modalne logike  ;)

 

Mis'im, dok sam svirao još sam i svraćao u Niš :) , ali sad više ne sviram.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, anubisgrau said:

hehe zato siroma cvili, krenuo sa 3 cola na pejđa i planta

Ta 3 cola su idealna za digitalni izvor zvuka ne i analogni. Sve vrste muzike i odgovarajuće produkcije koje se ne čuju dobro na digitalnom izvoru, znači treba ih slušati samo na vinyl-u i odgovarajućoj pratećoj opremi, nisu za slušanje preko Audience 1+1 V1 koje ima Siroma u svom sistemu. A on je lepo i rekao koju je vrstu muzike odavno prerasao... :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Ta 3 cola su idealna za digitalni izvor zvuka ne i analogni. Sve vrste muzike i odgovarajuće produkcije koje se ne čuju dobro na digitalnom izvoru, znači treba ih slušati samo na vinyl-u i odgovarajućoj pratećoj opremi, nisu za slušanje preko Audience 1+1 V1 koje ima Siroma u svom sistemu. A on je lepo i rekao koju je vrstu muzike odavno prerasao... :)

 

 

dzaba zvučnici koji ti biraju muziku

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anubisgrau said:

 

 

dzaba zvučnici koji ti biraju muziku

Uz svo dužno poštovanje, ali potpuno je pogrešno izveden zaključak sa Vaše strane. Poznajem te zvučnike odlično. Veoma su kvalitetni. Posebno se dobro čuju. Nekome se veoma sviđa njihov zvuk nekome ne, što je i normalno. 

Mišljenja sam da se određena vrsta muzike i produkcija vezana za istu mogu adekvatno slušati samo sa analognog izvora zvuka. Na to sam mislio i želeo da objasnim u prethodnom postu. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, paja959 said:

jeste problem kad jedan sistem (nebitno ciji sad)pravi dramaticne razlike (selekcije) oko muzickih zanrova.

Potpuno se slažem sa tobom. Imao sam prilike da čujem takve sisteme. Za tako nešto Audience 1+1 nisu odgovorni. Njih je potrebno upariti sa odgovarajućom kvalitetnom elektronikom. Zepp, Flojdi, AC/DC, Santana će i dalje zvučati bolje sa analognog izvora... 

Link to comment
Share on other sites

Cene su uvek bile vece. Sa tim sto su poslednjih 10 godina duplirane. Kako ih polako nestaje na prodaju tako cene rastu. I to za sve te modele... Nema jeftinih kopija. slicne ceme kao i stari originalni. ALI ima WE originalne membrane, za oko 75usd. a da li su i sa montiranim voice coliom ne zna se?

Dao sam vam tip-ove gore u temi u kojim kabinetima ih ima. Ko kupi ima da casti veliku belu i dodatnu porciju luka Ili teletinu ispod saca. :)

Jos uvek se ponekad pojavi neki par po pristojnoj ceni. Ali sve redj, posto su svi provalili neku realnu cenu... Nekada su te kabinetcice bacali pored kontejnera...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, milovan1963 said:

ok, ali 100$  50' - ih godina nije bilo malo... Nego , preko u najvecem broju slucajeva hvale WE samo alnico verziju kao zvucno superiornu , a sve ostale da su prosek , ima li tu istine ?

Da ipak je to tada bila ozbiljna kolicina novca? Ali nekako meni se cini kao prihvatljivo u odnosu na danasnje cene? mislim to je danas 100X ili cak i vise X veca cena...

Nisam siguran da je i bilo drugih jedinica sem alnico? U to vreme. Pre toga je bio Field Coil sistem. Mozda i ima neki model sa keramickim magnetom, ako ima posalji neki link? :)

Link to comment
Share on other sites

evo neke lepe slike

 

https://www.pinterest.com/richmeinke/german-greencones-and-other-vintage-drivers/?lp=true

 

ja bi oko ovih varijacija uvek insistirao na tome da bude kućno prihvatljivo, da se jedinice ne ugrađuju na vrata 2x1m. ako je to jedino što svira onda ebiga, tražimo dalje.

npr ovo mi je neki minimum prrihvatljivosti, rezo sa širokim baffleom

8da07f4210bcc7d51542310eaa0f6a0b.jpg

 

ovo ne znam koliko je optimalno ali barem ne izgleda kao freak show

362acb8d59efbc7ea13c15d46e5793a5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...