Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

Što se tiče opisa zvuka 845 SET postoji interesantan način da se to prebrodi i dobije na dinamici.   U pitanju je screen driven drajver izlazne cevi. 

Evo i šema:

845%20se%20-%20Rickard%20Berglund%20scre

Na ovaj način moguće je dobiti veliku linearnost, bolju čak i od 300B koja se takođe koristi kao driver za 845. Originalnu ideju predstavio je Rickard Berglund:

http://www.enjoythemusic.com/magazine/sound_practices/8/screen_driven_driver.htm

Eto kao ideja, verovatno da u kombinaciji sa veoma linearnom GM70 ovaj koncept daje odlične rezultate. S tim što mislim da je osetljivost nešto veća.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, prophet said:

Što se tiče opisa zvuka 845 SET postoji interesantan način da se to prebrodi i dobije na dinamici.   U pitanju je screen driven drajver izlazne cevi. 

Evo i šema:

845%20se%20-%20Rickard%20Berglund%20scre

Na ovaj način moguće je dobiti veliku linearnost, bolju čak i od 300B koja se takođe koristi kao driver za 845. Originalnu ideju predstavio je Rickard Berglund:

http://www.enjoythemusic.com/magazine/sound_practices/8/screen_driven_driver.htm

Eto kao ideja, verovatno da u kombinaciji sa veoma linearnom GM70 ovaj koncept daje odlične rezultate. S tim što mislim da je osetljivost nešto veća.

Pravio sam nesto slicno 2016 godine   za GM70 i to je izvaredan drajver ,samo mala opaska , 

druga resetka vuce struju tako da ulazna cev MORA imati  nisku impedancu ali sve drugo je jako , jako dobro. 

evo linka 

 

Link to comment
Share on other sites

I dan danas Pioneer Exclusive 2401 je out of ordinary. To je zapravo TAD studio monitor iz ranih 80tih, bukvalno isti zvucnik je prodavan pod markom TAD TSM-1. Sve TAD alniko drajveri, dva TL-1601a basovca i TD-4001 kompresioni, TAD horna TH-4001. Iste drajvere i konstrukciju koristi i Kinoshita Rey Audio. Kvalitet TAD i Pioneer zvučnika direktno je vezan sa dolaskom čuvenog JBL inženjera Barta Locanthi-ja u Pioneer 1975 gde je dobio veliki stepen slobode.  Drajveri i konstrukcije su direktni nastavak JBL škole. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da uvrstim u neobičan hifi i  kompaniju Thiel koja od 2018 više ne postoji.  Osnivač i glavni dizajner do smrti 2007, Jim Thiel jedan je od pionira i najčvršćih sledbenika  first-order time-and-phase-coherent dizajna zvučnika. Thiel je pored ostalog dizajnirao i proizvodio svoje drajvere. Na slici je jedan od njegovih poslednjih flagship radova Thiel cs3.7. Thiel nikad nije bio šire zastupljen i popularan na našim prostorima, pa ako ima neko ko je bolje upoznat sa zvukom bilo bi lepo da podeli svoje impresije. U USA se jos uvek mogu naći zaostali primerci nakon bankrota kompanije, po povoljnoj ceni.   THIEL-CS3.7.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, hifista said:

Da uvrstim u neobičan hifi i  kompaniju Thiel koja od 2018 više ne postoji.  Osnivač i glavni dizajner do smrti 2007, Jim Thiel jedan je od pionira i najčvršćih sledbenika  first-order time-and-phase-coherent dizajna zvučnika. Thiel je pored ostalog dizajnirao i proizvodio svoje drajvere. Na slici je jedan od njegovih poslednjih flagship radova Thiel cs3.7. Thiel nikad nije bio šire zastupljen i popularan na našim prostorima, pa ako ima neko ko je bolje upoznat sa zvukom bilo bi lepo da podeli svoje impresije. U USA se jos uvek mogu naći zaostali primerci nakon bankrota kompanije, po povoljnoj ceni.   THIEL-CS3.7.jpg

nista od tog ne bih svrstao u kategoriju "out of ordinary" iz novije generacije...iz starije,ima cini mi se kod dobro poznatok diskofila/audiofila u NS jedan primerak stare 1.5,i kolko sam ja video onomad neke slike,stara 6-ca,da li i BG,NS ili SU,nisam siguran,al te nisam slusao...nesto mladje 2.4 je bilo tri para u nekom mom uzem okruzenju,3 razlicita sistema (Pass,Levinsoni) relativno brzo su razdomljeni....i 7.2 (?) tadasnji flafship sa slike koji stoji u pozadini,nije se proslavio naspram LSR32 sa slike..odlicni su za istresanje bubrega sa Sheffield Labs snimcima:

https://www.discogs.com/release/5988738-Various-The-Sheffield-Lab-Drum-Track-Disc-For-Audio-Component-Testing-And-Evaluation

ili Virgil Fox orguljaskim perverzijama...

ako te ovakve stvari zadovoljavaju,go for it,sa tehnicke strane dobro trpe i iziskuju malo brkatiju amplifikaciju,u zivotu nisam video vece izlete bas membrane no sto recimo Thiel 2.4 ili 7.2 trpe bes problema...tipican primer dojajnog,besmislenog hajenditisa...naravno just my 2 cents:heat

JBL LSR32.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ko radi dobre  transformatora u Srbiji. Potreban mi je mrežni transformator za napajnje malog cevnog preampa odgovarajućih karakteristika. Znači transformator za audio i po mogućnosti da je kvalitetan a najvažnije od svega je da hoće da urade. 😀

  Kontaktirao sam pre neki dan ove iz gornje reklame i izgubio nedelju dana čekajući odgovor. Očigledno neki nesporazum ali to sada nije bitno.....idemo dalje za skoro iste pare.😀

Link to comment
Share on other sites



Ko radi dobre  transformatora u Srbiji. Potreban mi je mrežni transformator . Znači transformator za audio i po mogućnosti da je kvalitetan.


А напони?


Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, giZ_Mo said:


 

 


А напони?


Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

ne mogu garažni, jedan komad iz rezerve itd.......mora da bude nešto što može da se naruči više komada i više puta.....znači neko ko proizvodi te stvari.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, somilenko said:

Specificiraj pa naruči, Trafomatic (ne Trafomatic audio nego ovi što samo trafoe rade), po mom iskustvu mogu uraditi sve custom, samo treba da znaš šta hoćeš.

editovao sam poruku jer sam upravo pronašao i trafomatic.....zahvaljujem na informaciji 👍

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...