Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

6 sati ranije, neskor said:

imao pojacalo koje prima i 845 i 211, i imho 211 je mnogo bolja cev

To su totalno nesrodne cevi osim po naponu grejanja. Bias cevi kao i swing koji je potreban se totalno razlikuju.

845 ne trpi veliki napon, max 800v, dok 211 obozava preko 1000v, tako da ce jedna od cevi na istom pojacalu sigurno da trpi manje prilagodjenje, pogotovo u potrebnom swingu. 845 je beskonacno lenja, trazi veliki swing jer je prednapon u biasu cevi maltene duplo veci. Jednoj treba 60v jednoj 120v. Mislim da nije zdrav uopste taj nacin poredjenja na istoj topologiji.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, pollux said:

To su totalno nesrodne cevi osim po naponu grejanja. Bias cevi kao i swing koji je potreban se totalno razlikuju.

845 ne trpi veliki napon, max 800v, dok 211 obozava preko 1000v, tako da ce jedna od cevi na istom pojacalu sigurno da trpi manje prilagodjenje, pogotovo u potrebnom swingu. 845 je beskonacno lenja, trazi veliki swing jer je prednapon u biasu cevi maltene duplo veci. Jednoj treba 60v jednoj 120v. Mislim da nije zdrav uopste taj nacin poredjenja na istoj topologiji.

slusao vise 845 poiacala  i sve su imale taj karakter 845 koji se meni nije svideo, kao da je ukljucen loudness sve vreme

imho 211 je bolja cev u svemu od 845

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, neskor said:

slusao vise 845 poiacala  i sve su imale taj karakter 845 koji se meni nije svideo, kao da je ukljucen loudness sve vreme

imho 211 je bolja cev u svemu od 845

 

Da i meni, svaki SE 845 (bilo mi je jedno 5-6 u poslednih 6 meseci SE 845ica, od new audio frontiers, preko audion black shadow II, i jos razni neki pravljeni) mi je delovao sirovo sa naduvanom sredinom dok nisam cuo taj Triode corp koji je imao 2a3 za ulaznu, totalna promena price zato sam se i odlucio za tu topologiju.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, anubisgrau said:

gde ih nadje toliko za slusanje, ja sam uspeo poslednjih X godina da cujem samo jednog kineza koji je bio po mnogo cemu opasnost i za sebe i za druge, isti utisak nerafiniranog loudnessa

Ima ih ovde u Srbiji bas dosta, da ne poverujes, neki su bili od Hrvatskih distributera demo koje prodaju. Zao mi sto nisam cuo @GolumNagra 845 (nisu SE ali bih ih rado cuo kod sebe) dok su bile u BGD, ali ne mozes sve bas stici....

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, pollux said:

Ima ih ovde u Srbiji bas dosta, da ne poverujes, neki su bili od Hrvatskih distributera demo koje prodaju. Zao mi sto nisam cuo @GolumNagra 845 (nisu SE ali bih ih rado cuo kod sebe) dok su bile u BGD, ali ne mozes sve bas stici....

Cuces kod mene kada se malo pokrenes mrmote😏

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, neskor said:

anubisgrau je imao Taticeve !0Y izlazne monoblokove i to je sviralo jako dobro

 

2 sati ranije, anubisgrau said:

 

2.5w po kanalu u A2 klasi

 

2 sati ranije, pollux said:

To je bas sjajno, sa koliko procenata izoblicenja.

Vidim da je u A1 klasi max 1.6W sa -40V biasa.

 

2 sati ranije, anubisgrau said:

Nije mereno izoblicenje. Autor pojacala mi je rekao da moze da nasvinguje do 4w ali da se on odlucio za konzervativnije resenje upravo da bi amp radio van zone vecih izoblicenja.

Slušali smo zajedno te monoblokove. Sjajno je to sviralo. U tom sistemu i da su imali izobličenja ne bi se čulo jer su radili daleko van zone gde bi to bilo moguće čuti, pokretali su drajvere u horni sa 115db eff. Ne znam ni da li smo slušali sa 1/2 W?  Plus jedna vrsta biampinga.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, prophet said:

 

 

 

Slušali smo zajedno te monoblokove. Sjajno je to sviralo. U tom sistemu i da su imali izobličenja ne bi se čulo jer su radili daleko van zone gde bi to bilo moguće čuti, pokretali su drajvere u horni sa 115db eff. Ne znam ni da li smo slušali sa 1/2 W?  Plus jedna vrsta biampinga.

 

 

na lampama se ne čuju izobličenja onako kako ih ljudi percepiraju na primer na tranzistorskim pojačalima. to je najčešće koloracija, pisao sam da na wavacima koji su moguće radili sa 5-10% distorzije zvuk ima jaku saturaciju, kao kada na kameri uključiš filter "zalazak sunca". ne tvrdim ali mislim da bi sa 0.5% izobličenja taj zvuk bio daleko čistiji i lišen tog zlatnog premaza preko zvuka violine, izvinite na ovoj poetskoj slobodi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovo prilicno “out of ordinary” lampa kao prethodnica 10Y - stigle danas kao poklon od drugara uparen par engraved base UX210 sa pocetka 30ih prethodnog veka. Sada sam nakupio, pa recimo dosta dobar broj, pocevsi od 10Y, VT25, 801a i VT62. Do sada se najbolje pokazala Radiotron 801a sa carbon plate-om pa Taylor VT62 ali bi ova UX210 trebala biti na vrhu. Videcemo. 648F6F36-3546-4FC7-8FCD-139A3A90D514.thumb.jpeg.8f8ebec2933bf674415e6ac5b26a25aa.jpegAFB164DF-92EF-4C17-B5A1-8898C22A5EEE.thumb.jpeg.7b7bbbe0af6b6ae842313c77529713fb.jpeg
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...